Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Gde može da se kupi izopropil? U samoposlugama ima samo etanol.
 
Etanol je još bolji, sa što većim postotkom alkohola. Po nekom mom iskustvu više vrijedi grijanje fenom nego stavljanje alkohola, a kombinacija to dvoje je najbolja.
 
Meni treba za čišćenje. Izopropil mnogo brže isparava.
 
Kupi etanol i razblaži sa destilovanom vodom koliko ti odgovara.
 
Mislim da je Xiaomi indirektno nagovestio SoC u Note 9 seriji posto su izjavili da ce naredni Redmi podrzavati NavIC koji je pandam GPS, a podrsku za to nude Snapdragon 662 i 720G.
 
Procurelo je ovo, videćemo da li je tačno, a za pro još ništa.
0222fda48ffe083914fa6e2cf259663d.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Po meni bolje da su posvetili malo paznje postojecim telefonima a ne da izbacuju svaki cas nove telefone [emoji1]
I nek mi neko objasni samo sta znaci "podrska za telefon 2 godine" ako cu azuriranje softvera dobiti 2 puta za te dve godine a telefon uzeo otprilike mesec dana nakon sto je izasao [emoji1]
Ne znam zasto al sve vise imam odbojnost prema ovom brendu...
Imam telefon od 6gb rama a u praksi je kao da imam 3gb rama, znaci bukvalno isto...
Bjg azurirali sistemski launcher, ubacili app drawer koji baguje do ludila...
Sve ze zove da imaš a ustvari nemaš...
Ispocetka sam bio bas odusevljen i ima mnogo toga sto mi se svidja al me te sitnice, politika, zapostavljanje izludjuju u poslednje vreme...

Sta vi mislite?


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
720G je realan msilim samo za Note 9 Pro, ako ga bude. Stavio bih pare da ce obican Note 9 doci sa 662, to je prakticno pa isti SoC kao 665 uz neka poboljsanja, kao sto je recimo ta podrska za indijsku verziju GPS.
Trenutno izmedju Note 8T od 25k i Note 8 Pro od 33k taman postoji cenovni prostor da se ubaci Note 9, tako da mi ima najvise logike za naredni Redmi telefon, verovatno u martu.
 
Po meni bolje da su posvetili malo paznje postojecim telefonima a ne da izbacuju svaki cas nove telefone [emoji1]
I nek mi neko objasni samo sta znaci "podrska za telefon 2 godine" ako cu azuriranje softvera dobiti 2 puta za te dve godine a telefon uzeo otprilike mesec dana nakon sto je izasao [emoji1]
Ne znam zasto al sve vise imam odbojnost prema ovom brendu...
Imam telefon od 6gb rama a u praksi je kao da imam 3gb rama, znaci bukvalno isto...
Bjg azurirali sistemski launcher, ubacili app drawer koji baguje do ludila...
Sve ze zove da imaš a ustvari nemaš...
Ispocetka sam bio bas odusevljen i ima mnogo toga sto mi se svidja al me te sitnice, politika, zapostavljanje izludjuju u poslednje vreme...

Sta vi mislite?


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Pre Note 8 PRO imao sam Redmi S2 i nadogradnje su bile na oko 2 meseca. Mislim da je ovde neki problem sa Androidom 10 i da zato kasni nadogradnja, a da će posle biti češće. Samo ne razumem, kako ti radi kao da ima 3 giga rama? Meni radi fantastično brzo!

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Pre Note 8 PRO imao sam Redmi S2 i nadogradnje su bile na oko 2 meseca. Mislim da je ovde neki problem sa Androidom 10 i da zato kasni nadogradnja, a da će posle biti češće. Samo ne razumem, kako ti radi kao da ima 3 giga rama? Meni radi fantastično brzo!

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Zato sto maksimalno čuva od 7-9 aplikacija sistemskih u ram memoriji, igrice izbacuje maltene odma... Uvek slobodno 3,6 gb rama, sta god da pokrenes... Zakljucavao aplikacije u ramu(malo funkcionise malo ne), iskljucivao miui optimizaciju i ustedu baterije, nista ne pomaze...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Zato sto maksimalno čuva od 7-9 aplikacija sistemskih u ram memoriji, igrice izbacuje maltene odma... Uvek slobodno 3,6 gb rama, sta god da pokrenes... Zakljucavao aplikacije u ramu(malo funkcionise malo ne), iskljucivao miui optimizaciju i ustedu baterije, nista ne pomaze...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Ja nemam takva iskustva, ali ja ne igram igrice. Možda ti izbaci više aplikacija manjeg prioriteta da bi pokrenuo igrice kako treba.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Zato sto maksimalno čuva od 7-9 aplikacija sistemskih u ram memoriji, igrice izbacuje maltene odma... Uvek slobodno 3,6 gb rama, sta god da pokrenes... Zakljucavao aplikacije u ramu(malo funkcionise malo ne), iskljucivao miui optimizaciju i ustedu baterije, nista ne pomaze...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Taj problem će biti rešen sa android 10. Jedan od uslova za sertifikaciju android 10 ažuriranja i telefona generalno je da se koristi memory management kakav onako kako je to Gugl zamislio, što u prevodu znači da će osetno bolje držati aplikacije u memoriji u odnosu na xiaomi implementaciju.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kako god okrenes prvi na listi za izbacivanje iz memorije su poruke i pozivi a po nekoj logici bi trebalo da njih zadnje zatvara i svaki put ih otvara ispocetka [emoji1]
I ja sam to video na nekom snimku da je sredjeno sa 10kom zato i cekam to prokleto azuriranje ko zedan iako mislim da obicno azuriranjima telefon uspori ali ovaj put je izuzetak [emoji1]

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Stigao u Telenor Note 8 64/4 po ceni od nekih 215€
Ozbiljno razmišljam da ga uzmem, jer mi deluje kao povoljna kupovina ( 1.060 din mesečno x 24 meseca). Odavno merkam neki Xiaomi ali nikako da odlučim koji..
Ima i Mi 9 Lite ali je nešto skuplji (1.800 din mesečno)
Mada mi je ovaj Note 8 baš zapao za oko :)
 
Dobra je to cena, skoro pa kao i na KP... Svakako je odlicna kupovina kada je u pitanju odnos cene i kvaliteta.

U odnosu na Mi 9 Lite sem ekrana nema nekih ociglednijih razlika. Ne znam kako im se porede kamere, ali nesto ne verujem da sa jednim dobijas nesto vise sto ovaj drugi ne nudi.
 
I Rusi dobiše desetku, valjda će se i nas setiti uskoro!
bffb36cc4ddf2624f03665cd838bcb2e.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Јбг, шта сад? Да скидам "ROM" за руско тржиште.... :) Ваљда ће брзо и код нас, али ако пише да је "global" зар не би требало да смо га добили кад и они?
 
Јбг, шта сад? Да скидам "ROM" за руско тржиште.... :) Ваљда ће брзо и код нас, али ако пише да је "global" зар не би требало да смо га добили кад и они?
Ima i EU i RU romova osim kineskih i global... Kod mene je EU recimo... Zakomplikovali bzvz
8afd8b161623c491c1b23b0d76e0bdd2.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Izgleda da je počeo update i EU romova
023b8b32728f454caea346592a024202.jpg
d8a96a80392f007c76820176ef1ab3d7.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Da li se ljudi isplati uzimati ovaj mob ??
Vidim svako malo ima neki problem..kao da kupujem mačku u dzaku, takav mi osećaj ?!?
Konkretno mislim na RN 8 koji bih uzeo u Telenoru ??
 
Od 2 note 8 i 2 note 8 pro koje sam kupio za neke ljude oko sebe nisam dobio nijednu zamerku jos uvek. Nisu macka u dzaku sigurno.

Tapatalk from Poco loco
 
Možda se nisam izrazio baš najbolje, pravilno..
Vidim da ima problema sa notifikacijama, sa senzorom, sa zvukom..pa sa sistemom, ažuriranjem..
Sviđa mi se Xiaomi ali ga nisam imao nikada, voleo bih imati jedan..
Naročito što se pojavio u Telenoru, a meni ističe ugovor..dakle mogu ga dobiti po povoljnoj ceni i još na rate..
 
Ali ako će telefon trebati biti u servisu više nego kod mene...onda ne znam, nisam siguran šta raditi..
Razmišljao sam ovaj ili Motorola One Zoom..
 
RN 8 Pro radi bez greske nikakvih mana za sada, notifikacije, proximity senzor sa kineskim staklom i ostalo radi bez ikakvih problema.
R 8T drug imao problem 2 puta srpski jezik poblesavio i nije pokaziovao odredjena slova pa kad se udje u podesavanja puno rupa kao da misevi pojeli slova. Oba puta hard reset i nema vise tih problema.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 pomoću Tapatoka
 
Da li se ljudi isplati uzimati ovaj mob ??
Vidim svako malo ima neki problem..kao da kupujem mačku u dzaku, takav mi osećaj ?!?
Konkretno mislim na RN 8 koji bih uzeo u Telenoru ??

Zavisi i gde kupujes.
Ja sam do sada imao tri modela kupljena kod zvanicnih radnji ili sa Xiaomi zvanicnom garancijom,i nijedan nije imao nikakav problem,sem sto zaista ovaj senzor blizine zeza,ali i to je reseno.
Nikada nisam,niti mi pada na pamet da kupujem od ovih sto nabavljaju ko zna odakle i kojim kanalima,jeste skuplje,ali ne boli me glava.
Imas gomilu recenzija,pa i recenziju bencmarka,pa pogledaj i proceni.
Ja nisam naisao na bilo kakave probleme,a odgledao sam do sada preko 50 najmanje.
 
Poslednja izmena:
Pa nisu to krompiri pa da se razlikuju od zemlje do zemlje [emoji23]

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Hardverski su većinom isti, ali se softverski razlikuju. Ja sam svoj naručio direktno iz Kine preko Aliexpressa, flešovao xeu rom i nemam nikakvih problema.
 
Hardverski su većinom isti, ali se softverski razlikuju. Ja sam svoj naručio direktno iz Kine preko Aliexpressa, flešovao xeu rom i nemam nikakvih problema.

I ja sam moj RN8 kupio na Aliju od zvanicne Xiaomi store uz racun boje white i radi bez problema. Ovo mi je cetvrti fon koji kupujem na Aliju i nikada ni sa jednim nisam imao problema,tako da cu i ubuduce tamo kupovati.
 
Nazad
Vrh Dno