Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Tu su dve config datoteke,samo se prekopiraju u config folder i po potrebi izaberu.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Prekopiram ga ja,ali mi ne izbacuje da mogu da ga koristim.Ja i telefoni xD..hm..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Prekopiram ga ja,ali mi ne izbacuje da mogu da ga koristim.Ja i telefoni xD..hm..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Treba da see raspakuje, ne da se kopira.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ovako
8add9ddc78fcc54c715e15954a726533.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Uzeo sam Note 8T, odmah po paljenju ažurirao se na MIUI 11.
Ja prijatno iznenađem brzinom, nema laga uopšte. WiFi 200mbit odnosno max na sbb paketu.
Ima li kakvih romova na xda :) ?
Jel neko unlockovoao bootloader na 8t?
 
Poslednja izmena:
Malo sam se poigrao sa RN8 pro i poredio brzinu a Pocom... Telefon je bas bas brz, za te pare je vrhunska kupovina. Jedva da je malkice sporiji od pocoa ali se ne primecuje ako nisu jedan pored drugog ali je i veci i lepsi.


Tapatalk from Poco loco
 
Juče sam probao Gcam 6.2. Pravi fenomenalne slike, bolje od fabričke. Naročito selfi. Detaljniju selfi sliku nisam video do sada. Svaki detalj na koži se vidi.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Jel na 8T mogu da koristim GCam za 8?
 
Poslednja izmena:
https://www.celsoazevedo.com/files/android/p/gcam-redmi-note-8-pro/

Ovde imaš link za 6.2 i 7.2. Ja ih imam obe. 6.2 daje bolje slike dok na 7.2 radi astrofotografija. Na 6.2 je samo klasičan noćni mod.
8t ima Snapdragon procesor pa za njega idu druga Gcam verzija.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
a fala :) imam vec te, iako mi je u urnyxa 7.2 kamera zadnja verzija cini mi se bolja iako sve ne radi na njoj :)

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog956/

evo link pa mozes probat ako nisi

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ukoliko nekog nervira ovo izoblicenje koje stvara ultra wide kamera u gcam-u, neka skine lightroom, tu ima da se sredi, izabere se samo profil siroke kamere sa iphone 11 pro max i stavi se na 150%...plus u lajtrumu moze da se napravi preset za fotke, pa jednim klikom mogu boje, izoblicenje, ostrina itd, da se srede... :)
 
Izveden jedan mali eksperiment na zeninom telefonu u vezi potrosnje baterije. Cilj je bio da utvrdim potrosnju u mirovanju na 12. sati. Nazalost, maznula je telefon, pa ga je koristila nekih sat i po - dva, ali i pored toga...1.jpg2.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li je neko deinstalirao bloatware iz miui 11 pomoću onog tutoriala za non-rooted uređaje preko adb? Koje app su safe to delete?
 
Izvinjavam se sto ovako padobranski...preporuka za staklo za rn8 pro? Hvalaa

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pa pogledaj post iznad...dobro je staklo, samo lepo zalepis i ne provaljuje se :D
 
Ja sam imao jedno sa Alija, ali brzo je napuklo na ivici i počelo da se kruni. Dešavalo mi se da mi se u toku razgovora ne gasi ekran, pa sam to staklo okrivio što mi senzor blizine ne radi kako treba, pa sam ga skinuo. Verovatno nije bilo do senzora, pre će biti da je neki od programa za pozivanje pravio neki zez. Čini mi se da se lošije videlo na suncu sa staklom, i ostajali su otisci. Ako ima neko staklo da nema ove probleme, staviću ga.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Pozdrav!

Zanima me da li se svi podaci zaista gube prilikom otkljucavanja bootloader-a? Citao sam na nekim mestima da se to odnosi samo na kineski ROM, ali ne i evropski. Da li gubim garanciju ako ovo uradim, odnosno mogu li flesovanjem fabrickog ROM-a da sve vratim kako je bilo?

Zatim, zanima me da li mogu da nateram aplikacije da rade u pozadini, na starom telefonu sa KitKat-om nije bilo problema sa tim, a ovde se sve stalno gasi zbog stednje baterije. Koliko sam provalio aplikacija moze da radi u pozadini samo ako stalno drzi ikonicu u obavestenjima.

Hvala unapred :)

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Pozdrav!

Zanima me da li se svi podaci zaista gube prilikom otkljucavanja bootloader-a? Citao sam na nekim mestima da se to odnosi samo na kineski ROM, ali ne i evropski. Da li gubim garanciju ako ovo uradim, odnosno mogu li flesovanjem fabrickog ROM-a da sve vratim kako je bilo?

Zatim, zanima me da li mogu da nateram aplikacije da rade u pozadini, na starom telefonu sa KitKat-om nije bilo problema sa tim, a ovde se sve stalno gasi zbog stednje baterije. Koliko sam provalio aplikacija moze da radi u pozadini samo ako stalno drzi ikonicu u obavestenjima.

Hvala unapred :)

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Na sajtu TWRP-a piše da se brišu svi podaci. Formalno gubiš garanciju otključavanjem bootloader-a, koji rom je na telefonu nije bitno. Sad, da li to proveravaju na servisu, ne znam. Imaš u opcijama za svaku aplikaciju ušteda baterije, pa za one koje hoćeš da rade u pozadini stavi "nema ograničenja".
Usput, izašao je zvanični TWRP


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Pa uvek može ponovo da zaključa bootloader pre vraćanja u servis.
 
U redu, hvala vam :)

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Koja je razlika Redmi note 8 pro izmedju Global verzije I EU verzije?
 
Nillkin stakla ni na Aliju nisu jeftina, oko 1000 din. Ja sam kupio OVO, za te pare je ok, ali bih ipak probao neko kvalitetnije. Zna li neko koji su još dobri proizvođači? Ja sam do sada uvek kupovao ova jeftina i nisam baš nezadovoljan, mada se vidi razlika sa i bez stakla.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno