Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Jeste. Možeš da podesiš i visinu i širinu tastature, kao i razmak od donje ivice ekrana u slučaju da ti je space prenisko.
 
Stvarno? Eto, kada sam ja potrazio resenje za "moj" problem, ukucao sam u gugl "xiaomi battery drain" i video to sto sam video. Od Redmi 2 pa do najnovijih. Svaki model. To ne znaci da taj problem ima bas svaki telefon ali da imaju problem, imaju. Eno, @bakara instalirao twitter pa se to pojavilo. Pitam kako je to moguce? Nije to neka divlja aplikacija koja pravi haos. E sad, ne verujem da je do hardwera problem, vec taj miui nije uradjen kako treba.

Inace, uradio sam hard reset, videcemo sta ce biti.
Poznat problem sa povremenim drainom kod šomija[emoji2] kad se zaglupi neki od google procesa. Jedan restart menja sve, dakle posle sledećeg punjenja do stotke, ugasi-upali telefon. Meni pomoglo 684 puta.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Ima li neko problem sa kucanjem na tastaturi? Skoro stalno pri kucanju otkuca slovo do onog kojeg hocu, ili posle neke reci ukuca se nesto drugo ili sa velikim slovima. Nisam neko ko ima debele prste pa da promasujem a i nije se desavalo kod prethodnog mobilnog. Ima li neka preporuka u podesavanjima ili neka druga tastatura da se skine?
imao sam taj problem, i ubacio SwiftKey međutim, i dalje mi pomalo kucao slova pored.... skinem lepo ono zaštitno staklo i sad sve radi perfektno.... tako da.....

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Poznat problem sa povremenim drainom kod šomija[emoji2] kad se zaglupi neki od google procesa. Jedan restart menja sve, dakle posle sledećeg punjenja do stotke, ugasi-upali telefon. Meni pomoglo 684 puta.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Eh, nisam za ovo - punjenje do 100%, znao ranije. Al' nikad nije kasno da se nauci nesto. ;) Inace, vratio sam sve one "stare" aplikacije i za sada nema problema.
 
Ovaj moj note 8 redovno me bojkotuje,
Posle zadnjeg update zeza me zvuk pri razgovoru, jako je tih. Posle update prvi dan nisam uopste cuo nikoga, uradio restart i cujem, ali napinjem se da razumem ukoliko ima okolnih zvukova. Google nije bio od pomoci svi sa problemom su nestali posle januarskog update, a ovaj moj ocigledno ko Kostunica neobavesten.
Kad puštam zvuk iz CIT testa sve je ok, samo kad se uspostavi poziv haos.
Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovaj moj note 8 redovno me bojkotuje,
Posle zadnjeg update zeza me zvuk pri razgovoru, jako je tih. Posle update prvi dan nisam uopste cuo nikoga, uradio restart i cujem, ali napinjem se da razumem ukoliko ima okolnih zvukova. Google nije bio od pomoci svi sa problemom su nestali posle januarskog update, a ovaj moj ocigledno ko Kostunica neobavesten.
Kad puštam zvuk iz CIT testa sve je ok, samo kad se uspostavi poziv haos.
Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Kod mene je isto tako a na viber je katastrofa,nista se ne cuje pa moram da pricam preko spikerfona kako bi cuo sagovornika.na obicnom pozivu je malo tise ali kada sam na ulici dosta se namucim da bi razumeo sagovornika.nadam se da ce to resiti sa A10,valjda.....mozda......ko zna.....
 
Običan note 8 ili note 8t?

Ja imam tri komada 8t
Jedan je od švercera a dva su legalni od operatera.
Taj svercovani jedini nema problema, ova druga dva periodično resetujemo i zvuk se vrati tako da ja kontam da je ovde neko softverski problem u pitanju.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Već sam mislio da sam sam :) moj je note 8 128gb sverc komerc. Prvo mi se javilo žutilo po ivicama, sad zvuk. Ja razmisljam da sačekam ovaj dugo najavljivani 12, pa ako ne ispeglaju pokušaću sa nekim ROMovima. Jer ovo sa zvukom baš zivcira.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Običan note 8 ili note 8t?
Ja imam tri komada 8t
Jedan je od švercera a dva su legalni od operatera.
Taj svercovani jedini nema problema, ova druga dva periodično resetujemo i zvuk se vrati tako da ja kontam da je ovde neko softverski problem u pitanju.


Moj je RN8 kupljen na Aliju Global Version, u pocetku nisam imao problema sa zvukom,ali kako su stizali update bilo je sve gore i gore,tako i sa ovim poslednjim update-om,nista se nije promenilo.
 
znači da ne diram ništa i ne "apdejtujem"

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
jel neko menjao romove na 8T?
Generalno mislim da je do roma tj problem je softverski i pojavi se posle nekoliko dana koriscenja i nestane nakon resetovanja.
 
Kad ce miui 12 za global ? Jel neko dobio za note 8 pro

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ja jos uvek nisam

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Drugari, uzimam sutra supruzi 8T. Ne znam da li gresim zbog tog problema sa zvukom? Da li je to postalo redovan problem?

Takodje, ako ima neko ljubazan bio bih mu zahvalan da mi posalje poslednji Gcam koji je stigao za ovaj telefon.
 
Drugari, uzimam sutra supruzi 8T. Ne znam da li gresim zbog tog problema sa zvukom? Da li je to postalo redovan problem?

Takodje, ako ima neko ljubazan bio bih mu zahvalan da mi posalje poslednji Gcam koji je stigao za ovaj telefon.
Ovako. Ja imam redmi 8t. Problem sa zvukom imam jedino preko vibera. Tiho cujem sagovornika. Kad uradim bekap vibera instaliracu ga ponovo mozda je do aplikacije mada ne verujem. Javicu utiske. Viber je odlicno radio pre updejta telefona. Tako da updejt ti ne preporucujem. Ovako za obicne razgovore nemam nikakvih problema sa zvukom. Telefon je odlican. Jedino nema led notifikaciju. A sto se tice kamere koristim ovu verziju. Verovatno ima nova verzija ali nisam je menjao jer ova radi odlicno.

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-arnova8G2-beta/#apk1484

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Ok, hvala. Za viber me iskreno ni ne zanima jer se koristi samo za poruke. Update takodje smatram potpuno nevaznim jer nista bitno ne menja, a uglavnom dosta toga osakati. Bice to odlican telefoncic posle Honor 8x-a.
 
Da li je se nekom dešavalo kad slusa muziku na aux kablu u autu na primer i sada kada je jači bas pesma se pauzira? Probao sam i sa starim telefonom sve radi normalno.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Meni se dešava da se pesme pauziraju kad slušam muziku. Nebitno koja je aplikacija u pitanju... Jako me nervira taj bag i nisam uspeo da sredim to... Nisam primetio da bas ima veze sa tim ali moguće je, šta znam...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Meni se dešava da se pesme pauziraju kad slušam muziku. Nebitno koja je aplikacija u pitanju... Jako me nervira taj bag i nisam uspeo da sredim to... Nisam primetio da bas ima veze sa tim ali moguće je, šta znam...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Daa, mozda nije problem sa basom ali kako god ovo je izgleda jedan os češćih bagova na ovom telefonu...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Sad sam googlao malo, kažu da je dovoljno smanjiti za jedan podeok (ne pojačavati do kraja) i neće se prekidati...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Pozdrav svima,svoj rn 7 bi zamenio sa rn 8 pro (doplata 50 eura). Da li se isplati i zanima me kako na 8 pro funkcionise gugl kamerada li je instalacija laka kao na rn 7?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Pozdrav svima,svoj rn 7 bi zamenio sa rn 8 pro (doplata 50 eura). Da li se isplati i zanima me kako na 8 pro funkcionise gugl kamerada li je instalacija laka kao na rn 7?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Pa neces videti neki veliki napredak u prelasku sa telefona na telefon ali ako ti 50 evra ne znace onda sto da ne, dobijas noviji telefon, veci ekran, veca baterija, malo bolje kamere i nesto tezi uredjaj.

A sto se tice instalcije gcam jednako je laka kao i na svakom uredjaju. Jednostavno skines apk u komp i skines xml fajlove, napravis folder u telefonu GCam/configs7 gde ubacis xml fajlove a apk kada udjes u fon instaliras. Sve isto osim tog configs, jer ako si koristio neke gcam modele koji su bili verzija 6 onda je bilo samo kucati configs a kod gcam verzija 7 je potrebno dodati tu sedmicu u configs. A xml fajlove ucitavas tako sto kada ukljucis gcam dva puta kliknes na crno mesto pored okidaca za slike.
 
Stigao je 8T. Recite mi samo jednu stvar da li i vama otvara sporo prednju kameru? Ima zadrsku jedno 2sec dok sa zadnje prebaci na prednju. Ne znam da li da ga azuriram zbog toga, mozda bude bolje....trenutno je miui 11.0.5.0
 
Pozdrav svima,svoj rn 7 bi zamenio sa rn 8 pro (doplata 50 eura). Da li se isplati i zanima me kako na 8 pro funkcionise gugl kamerada li je instalacija laka kao na rn 7?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Mislim da se isplati, mada nisam imao RN7. A što se gcam tiče, uskoro treba da izađe nova verzija sa ispravljenim lagom. Wyroczen, jedini programer koji portuje gcam za RN8PRO je to rešio davno, ali se posle prvog snimka lag vraćao. Danas je objavio u telegram grupi da će nova verzija uskoro.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Je li neko sa globalnim romom dobio update ili je i ovo samo za testere?
a32222b4a8b6f9ca73dae69c6005bdea.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nema na global nista jos.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Pozdrav svima,svoj rn 7 bi zamenio sa rn 8 pro (doplata 50 eura). Da li se isplati

Isplati se.

Ja sam pre trenutnog telefona imao RN8 Pro a pre njega RN7.
Meni je razlika bila evidentna, prvenstveno kada su u pitanju performanse, primetna je razlika između SD 660 i MTK G90T. Takođe bih rekao da RN8 Pro poseduje nešto bolji LCD, bolje kamere, autonomiju svakako. Verovatno najzaokruženiji telefon Redmi Note serije. Dao bih mu prednost čak i u odnosu na Redmi Note 9 seriju.
 
Nazad
Vrh Dno