Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Edit: samo, ja imam note 8, mozda sam se zeznuo :D
Ovo su sve verzije za RN8PRO, nisam naglasio. Probaj, verovatno će većina raditi i na note8, samo za config datoteke nisam siguran. Pokušaj, mada će, verovatno, bolje slike biti bez ovih config-a!

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ne znam koliko će se popraviti kamera sa MiUI 12, ali glavni problemi su ostali: ljubičasta senka u pro režimu, čišćenje buffera i nemogućnost 64MP RAW nego samo 16.1MP (prednja 5MP). Ovo nije ispravljeno, ni silne peticije nisu pomogle, a videćemo da li će biti šta drugo biti bolje.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Kao sto rekoh.Sacekajmo [emoji6]

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Ima li neko problem gde "auto rotate" funkcija ne funkcionise i ima li resenja?

Update:reseno [emoji1]
Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li na miui 11 postoji opcija podsecanja za neprocitane poruke/propustene pozive? I ako postoji, gde se nalazi?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Legao miui 12 jutros. Sta znam. Kičeraj. Ne vidim ništa pametno
709316239653ae1d72cdc3a90ee26083.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nemam pojma. 11.0.3. Valjda

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Global

Ultra power saver me obradovao prilično. 54h na 15% baterije! Nek je i 10h.opet do jaja.
Ovo mi je na Honoru bilo extra.
3fec3a397f70aeccef24cf814bc74f21.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
793de9fbd660cb48aa123afee99562b1.jpg
cdfa300a5bc8f139b1a7e1799f31fc5e.jpg
565a83f9d91cb9c0e2d5c4eb09df6b74.jpg
 
Poslednja izmena:
I interfejs kamere veoma lepo izgleda
27f543ef9b1996afba4095076d1b6ff3.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Jedno pitanje. Koristim Xiaomi već skoro 4 godine, imao sam rn4, od pre par meseci rn8 pro. Da li ste primetili da je osetljivost displeja manja, ne mislim na navigacijske tastere dole, u odnosu ne predhodni xiaomi (ko je pre ovog imao Xiaomi takođe). Ne govorim o celom ekranu već o donjem desnom i levom uglu, npr kada otvorim instagram i dole one ikonice treba ponekad po 3-4 puta da pritisnem. Guglao sam po netu i vidim da se mnooooogo ljudi žali na osetljivost u uglovima i da su čak i pisali Xiaomiju ali kažu da oni to ne prihvataju kao grešku.
 
Ovo je katastrofa. 2 notifikacije zauzmu ceo ekran. Sve je extended
f18631d45a90aa8242fd3810571cd259.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Google weather npr

Ima fora da budu normalne notifikacije, Bogu hvala. Ovo vise ne moze da se nađe gde je sta. Užas.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
af5a3f975a035392a521f923a185a1c3.jpg
 
Poslednja izmena:
tumm2v

Jel ok ovo?

https://prnt.sc/tumm2v

Edit: Jel vi vidite sliku pre teksta ja ne vidim? Samo kad editujem post onda vidim link sa img u zagradama.
Edit 2: Jel postoji mogucnost uvida u raspolozivost rama na ovom telefonu i u ovom sistemu?
 
Poslednja izmena:
Koristim nekih 10dana note 8 i danas sam primetio da mi vibrira prilikom neuspesnog ocitavanja otiska prsta. Malo je zabrinjavajuce, ne verujem da je takobilo i ranije a ja sad primetio, jedino moguce da sam nesto u podesavanjima zeznuo.
Zapravo to mi se sad par puta desilo a jutros je druga prica bila. Ja zakljucao telefon i to preko ove gornje status trake ako se tako zove(super funkcija tj pozicija pohvale shaomiju) moze biti da je problem bio sto sam delic pre zakljucavanja stisnuo jos nesto i nakon sto se zakljucao ekran ja prstom da obrisem mrlju na gornjem desnom uglu stakla kad on zavibrira, ekran je i dalje ostao iskljucen. Ja se slabo secam ali ovako je bilo i to vise od jedanput. Funkcija duplo kuckanje mi je ON ali ne verujem da je do toga a mozda i ima veze. Mozda sam jace stisao, ne prejako, samo malo jace nego da sam ovako presvlacio po internetu, da bi oterao mrlju, ako je to uopste bitno.
 
Izgleda da sam resio problem.
Najgore sto nisam sto odsto siguran ali mislimda mi je vibracija i jedna i druga bila ukljucena u dodatne postavke...pristupacnost...vibracija. Ova za zvono i obavestenja je naravno standardno ON a mislim da je i ,,vibracija pri dodiru,, bila ukljucena mada navigacijske tipke ako se tako zovu nisu vibrirale sve ovo vreme. Ja iskljucim i ukljucim i tipke vibriraju. Iskljucim i zakljucam ekran pa probam sa srednjakom da otkljucam i nema vise vibracije.
Hvaljena Marija.
Ma shaomi je legenda od telefona. Ko zna sta me jos ceka interesantno.
 
Poslednja izmena:
Jel moguce podesiti nekako new digital STB T201HD risiver u mi remote. Ako neko zna koje drugo ime bi moglo da se poklapa pa da radi. Poslao sam im i upit za taj model jos ranije ali nista nije stiglo na mejl umesto da je vec ubaceno.
 
Kakva je sada situacija sa brickovanjem ovog fona? Jedno vreme je na xda bila masa cigala bez mogucnosti unbrickovanja osim sa MI nalogom koji poseduje par ljudi na svetu. Bio je neki dzumbus, ne secam se tacno svega, valjda je problem do samog telefona i to random primeraka.

Pitam jer mi je potreban Titanium BackUp
 
Ja nisam nijedan video. Video sam brikovane Samsunge. Mozda je slucajnost.

Tapatalk from Poco loco
 
Kakva je sada situacija sa brickovanjem ovog fona? Jedno vreme je na xda bila masa cigala bez mogucnosti unbrickovanja osim sa MI nalogom koji poseduje par ljudi na svetu. Bio je neki dzumbus, ne secam se tacno svega, valjda je problem do samog telefona i to random primeraka.

Pitam jer mi je potreban Titanium BackUp

Imaš otprilike proceduru u ovom mom postu. Dešavalo se cigliranje, jedan iz Australije je brikovao tel, a naručio ga je online, pa nije mogao da traži bilo čiju pomoć. Pošto vodi nekoliko Telegram grupa vezano za Gcam confige, opraštao se danima od nas, onda je valjda odneo u ovlašćeni servis gde su mu ga sredili.
Ja nisam nijedan video. Video sam brikovane Samsunge. Mozda je slucajnost.

Tapatalk from Poco loco
Samsung je brikovanje davno prevazišao još sa note 7 kojem se dešavalo da EKSPLODIRA! Taj standard niko još nije dostigao! [emoji3]

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Na ženinom 8T sam negde uključio da ekran buda always on dok je na punjaču, sad nikako ne mogu da nađem gde da to isključim. Ako neko zna bio bih mu zahvalan [emoji849]

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Na ženinom 8T sam negde uključio da ekran buda always on dok je na punjaču, sad nikako ne mogu da nađem gde da to isključim. Ako neko zna bio bih mu zahvalan [emoji849]

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Da li je always on i kada nije na punjacu?Kod mene je na 15-30 sec. Mozda si stavio na never. Kada je na punjaci pojavi se animacija da se baterija puni, a zatim se ekran gasi. Mislim da je settings-display-(skroz dole lock screen-sleep-mozda si stavio never. Nista mi drugo ne pada na pamet.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
U developer options se nalazi opcija za ekran pri punjenju.

Gesendet von Mi Note 10 Lite mit TT
 
Nazad
Vrh Dno