Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Ja sam juce svoj A3 dao caletu jer je njegov fon izdahnuo, a ja se vratio na Nokiu 6 dok ne pazarim Redmi Note... E sad, da li pazariti 8 Pro ili cekati, i koliko...

Jel se sad ocekuju opet dva telefona u Note 9 seriji ili jedan samo... Ako sam skapirao spekulacije bice 9 Pro verzija sa novim SD 720G, sto nekako kontam da ce prebaciti cenu 8 Pro, sto mi ne odgovara bas, a opet vidim tu je SD 662 sada koji bi lako mogao da se nadje u eventualnom Note 9...

Ova Nokia mi jos razbijena pa me utoliko svrbe prsti za kupovinom sutra, a opet ne bih da mi se koju nedelju kasnije svidi najava nove serije.
 
Poslednja izmena:
I ja slicno razmisljam...samo sto ja MORAM da kupim nesto do kraja februara, a 9-ka ce tek u martu.
8P mi se vise svidja od N8 samo sto za ovaj drugi ima stabilan gCam.
Ko ce ga znati. [emoji16]
 
Stabilan gram jeste prednost, ali ispeglaće se, nadam se, i za pro. Ogromna je razlika kako vam radi sada i kako je radla pre mesec dana.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ono na sta bih stavio pare jeste da ce naredni Note biti plasiran izmedju Note 8 i 8 Pro, taman je to cenovni prostor izmedju da zauzme cenu od 29-30k. Dakle, pretpostavljam obican Note 9, bar u startu.
E sad, koje bi to ociglednije razlike bile ne znam. Ne bi me cudilo da opet dodje sa 665, jer je 662 tek najavljen pa je kratak interval, ako je vec planiran telefon za mart.

Sacekacu polovinu februara, valjda bude konkretnijih najava i preciznijih podataka. Voleo bih pre svega manji nesto telefon od 8 Pro, da bude 6.3, samo da ne bude chin onakav kao na 8T.
 
Mislim da niko ne bi zamerio i da ponove 665 jer ipak je proslogodisnji SoC, a i ovaj 662 deluje maltene 90% on, uz neka minornija unapredjenja. Mozda podignu bateriju od 4.500mah na novi standard serije, mozda dorade dizajn uz punch hole kameru i suze okvire, kameru ocekujem istu...

Ali ajde, ispraticu narednih nedelja, pa ili cu nesto saznati ili kupiti RN8P. Mozda taman bude neka akcija u medjuvremenu.
 
Ne znam zašto je puštena buva da je note 8 pro nešto prevelik? Meni je iste veličine kao redmi s2 sa ekranom 5.99" koji sam imao ranije.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Pa meni jeste, ja sam evo do juce bio na A3... Pre toga sam imao A40 a pre toga Note 6 Pro, tako da su mi osetni gabariti, narocito u tezini. Igram se povremeno sa koleginim 8 Pro i nije grdosija, naprotiv, deluje mi fino oblikovan i ergonomican, ali je daleko od komapktnosti koju sam cenio pre.
 
Meni djeluje osjetno veći i teži od Mi 9 Lite.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Mi 9 Lite ipak ima manji ekran. 8 Pro mi se sviđa jer je zakrivljen, što mnogo utiče na poboljšanju ergonomije, i što ima prilično tanke bezele za ovaj rang. Zaprepastio sam se kada sam video da 8T deli praktično iste gabarite.
I sviđa mi se centriran modul kamere, zbog ravnomernijeg balansa, naročito kod nešto težeg telefona.

Naravno, kapiram da je 8 Pro stigao kao budžet gejming telefon, tako da iz tog ugla cenim da je po meri u svim dimenzijama.

I prvi je izbor za moj naredni, prosto će i on sam postati stvar navike, osim ako do tada Note 9 ne najavi, meni lično, nešto primamljivije, čak iako sveobuhvatno bude slabiji izbor, što pretlostavljam da čak i hoće, ako dođe bez Pro sufiksa.
 
Meni je 8 pro veliki, naročito prilikom slikanja jednom rukom. Zato sam i kupio mi a3 jer je sličnih gabarita kao predhodni p9 lite. I hteo sam probati one android i ne kajem se.
Pitao je neko dali vredi čekati naslednika za 8 pro. Sigurno da vredi ali i trebaš biti spreman da u početku i platiš 50+ e. veću cenu nego što će biti nakon nekoliko meseci. A da čekaš pad cene u medju vremenu se pojave nove najave i mašta opet proradi, i tako ...

Poslato sa jugoistoka.
 
Meni on samo vizuelno deluje toliko veliki ali samo je ekran znatno veci. Malo je veci od mog poco-a i super su dimenzije. Jeste i tezi ali neka je, samo da ima dobru bateriju. Ja sam Note 8 pro prozadovoljan obzirom koliko kosta. Devojka ga koristi ali istestirao sam ga i ne bih imao nista protiv da ga koristim. Sada bih mogao i poco da dam za njega opusteno. Eto koliko je dobar.

Tapatalk from Poco loco
 
Skinuo telefon sa punjaca u petak ujutru i sad imam 25% baterije, sa 6 i po sati SOT-a...odlicna baterija... :)
 
Sto se tice performansi, super je...radi kao neki flagship od pre godinu-dve...baterija je takodje odlicna, traje 2 dana lagano...sto se kamera tice, glavna je skroz okej preko dana, nocu ima suma, siroka je okej preko dana, ali poprilicno losija od glavne, i 2x zum je u sustini kropovana glavna kamera, s obzirom da ima 64mpx, to izgleda skroz okej...takodje mozes da instaliras gcam aplikaciju, tada dobijas oooodlicnu kameru, i siroka kamera onda ima mnogo vise detalja i nocu je i vise nego upotrebljiva.
Sto se videa tice, kada se snima u 1080p, tada siroka, standardna i 2x zum imaju elektronsku stabilizaciju i sve izgleda glatko, kada se snima u 4k, ima vise detalja, ali nema stabilizacije... :)

Ukratko za 200e, imas kompletan telefon i instalacijom gcam aplikacije dobijas i odlicnu bateriju... :)
 
Kad si već spomenuo stabilizaciju, čini mi se da ona radi samo u 1080p30 ali ne i u 1080p60.
I da je tako meni nije problem jer bolji posao mi odradi Deshaker i Virtualdub u stabilizaciji slike a 60fps daje mnogo manju razliku između frejmova i na kraju bolji rezultat.
Tu je naravno i Google Photos sa svojom opcijom za stabilizaciju.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Gcam 5.1
Stara verzija, ali radi video.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Baterija 60h sati rada, tj, 2 i po dana, SOT 8h 30min...Oooodlicna baterija... :)

Nisam probao na 60fps-a, ali verovatno ne radi...probacu sutra :)
 
Uzeo bih RN8P kao sekundarni telefon. Da li je tacno da postoji problem sa reprodukcijom videa i da je razlog rezolucija ekrana, tacnije los odnos PPI/inch?
 
Nije tačno.
 
Redmi note 8 pro ima 395ppi. Odakle ti to da takav PPI pravi problem kod reprodukcije videa?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Imam ponudu od druga da uzmem njegov nov 8T za 150e sa garancijom od 2 god, dobio ga je a ne treba mu.

E sad, planirao sam 8 pro, mada mi ovo deluje primamljivo da ustedim. Jel veci gubitak u nekoj prakticnoj razlici izmedju ova 2, mislim na performanse za prosecnog korisnika, nista gejming i to?
 
Nikakva bitna razlika. Za prosječnog korisnika.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Jedino ta LED lampica, odnosno nedostatak iste, me nervira... posebno jer je 8 ima a 8T ne. A na A3 led lampica mi je bukvalno bila za fasciniranje uvek, bez zezanja, jer je bas velika i jaka bila.
 
Uzmes MiBand narukvicu i vise ti nikad ne treba lampica. [emoji4]
Ja nikad ne bih uzeo 8T jer je brada prevelika.
 
Poslednja izmena:
Redmi note 8 pro ima 395ppi. Odakle ti to da takav PPI pravi problem kod reprodukcije videa?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Prijatelj mi je rekao kada sam ga pitao da li ok aparat. Rece mi da je kao razlog veliki ekran a mali PPI, gubi se video kvalitet.Posto se ne oslanjam na jedno misljenje i recenzije su uvek drugacije nego kod osoba koje koriste uredjaj, postavio sam pitanje ovde. Hvala u svakom slucaju za informaciju.
 
U toj rezoluciji ne moze da bude los video, ne lomi glavu glupostima.

Tapatalk from Poco loco
 
Ja nikad ne bih uzeo 8T jer je brada prevelika.

I ovo mi je "turn-off". Kada se pojavio 8 napisao sam ovde da mi je to do sada najlepsi Redmi Note telefon, a onda kada sam video 8T prokopavao sam celi internet u potrazi za razlogom u vecoj bradi na 8T.
Stvarno mi nije jasno kakav je to produktivni proces bio u pitanju da jednom telefonu kojem je trebalo dodati samo NFC chip, menjas kompletan okvir da bi bio veci + izbacis LED lampicu.
Nekom fllozofijom racunam da je uklanjanje LED diode kompenzacija troskova na ustrb NFC i brzeg punjaca.
Imam cak i teoriju za vecu bradu - mnogi su pisali kako Redmi natpis izgleda cudno i uglavljeno na bradi 8-ice, sto i jeste tacno, i onda su dosli na ideju da taj vizelni momemat rese prosirenjem samog okvira.

Kako god bilo, ova 8T derivacija mi je prva veca glupost Xiaomija u njihovoj filozofiji.
 
Jel moze neko da da mi objasni kako funkcioniše dvostruka verifikacija Mi naloga.
U podešavanjima na telefonu ima opcija za prompt i za šifru, dakle nema off opcija, ispada da je 2FA po defaultu uključena.

E sad, na kompu opcija za 2FA nema, štaviše loguješ se preko kompa samo uz šifru.
Piše da se 2FA traži kada hoćeš da upišeš nalog u drugi uređaj, dakle ako uzmeš drugi telefon i hoćeš da se uloguješ, izbaciće ti prompt na ovom prvom, ispada.

I šta recimo ovaj prvi ti crkne. Kako da upišeš nalog u drugi kada ti je prvi jedini način za verifikaciju... Uopšte nema back up opcije, a sama 2FA opcija deluje obavezna.
 
Nazad
Vrh Dno