Šta je novo?

ASUS K52JT GPU

darkman1

Cenjen
Učlanjen(a)
20.10.2010
Poruke
20
Poena
154
Ovaj stari laptop je dugo koriscen, imao je u zadnje vreme problem sa hladjenjem (grejao je mnogo) pa resih da zamenim termalnu pastu i ocistim ventilator. Nakon toga odlicno je radio nekih sat i nesto vremena, onda su se na ekranu pojavile ljubicaste i zelene tackice, linije i kockice. Zkljucio sam da je GPU otisao, jer sam laptop probao i na eksternom monitoru i bila je ista situacija. Ne mogu da otkrijem sta je dovelo do toga, da je bilo u pitanju pregrevanje, primetilo bi se jer sam merio temperature a i po radu (buci) ventilatora. Ranije kad se pregrevao iskljucivao se sam. Da li je neko imao slicnih iskustava? Ne znam gde je greska. Ili je GPU jednostavno crkao...
 
Pukao je kalaj ispod GPU-a usled brze promene temperature, kada se usija i ugasi brzo gubi temperaturu i usled skupljanja i sirenja materijal trpi, dok moze. Takodje moze da se desi da dok je hladnjak bio stegnut to je i drzalo ali kada ga jednom skines, ovo se desi (meni se desilo jednom do sad). Mozes da probas reflow metodu duvaljkom ali to obicno traje kratko i kvar se vraca. Laptop u delove i uzimaj drugi.
 
Naravno. Ionako je star. Bar sad znam sta je u pitanju. Znaci te stare laptopove bolje ne rasklapati.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno