Šta je novo?

Pitanje u vezi DAC

mikson

Poštovan
Učlanjen(a)
29.04.2018
Poruke
139
Poena
60
Trenutno muziku slusam preko audigy 4 kartice koja je malo apgrejdovana i povezana na pojacalo i zvucnike. Na aliju sam nasao DAC https://www.aliexpress.com/item/32963229276.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.32d44f2d5gyCw6&algo_pvid=5bc870a8-a3c2-464f-9666-341da8efb5dc&algo_expid=5bc870a8-a3c2-464f-9666-341da8efb5dc-0&btsid=83383793-c2e2-4d9d-964e-66b9aa3f68fe&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5,searchweb201603_55 i hteo bi malo da eksperimentisem sa njim. Posedujem staru gigabyte GA-EP35C-DS3R plocu koja ima opticki izlaz i preko njega bi je povezao sa DAC a njega preko rca na pojacalo.
Da li neko zna, u ovoj vezi da li je na maticnoj ploci zaobidjena cela njena pasivna sekcija kroz koju ide zvuk(kondenzatori,op ampovi) i zvuk ide direktno sa harda na interni dac na ploci i kasnije optickom vezom koju bi koristio na eksterni dac i kako da resim problem sa ekvilajzerom,jer bi hteo da main out bude sredjen a ne u svakom programu posebno da stelujem eq? Na audigy 4 imam tonsko podesavanje u konfiguraciji same kartice a dac radi flat ako sam dobro shvatio.
Ovo bi trebalo da bude najkvalitetnija veza,sa najmanje suma.
 
Poslednja izmena:
do daca ide bitstream, apsolutno zaobilazi audigy (i svaku drugu zvučnu, uključujući integrisanu) kao da uopšte ne postoji u tvom kompjuteru.

nema ekvilajzera, dsp-a, excitera, virtualizacije i ostalih đavoljih rabota kojih se gnuša svaki pošteni audiofil.

dakle,

* kad kupiš dac, izvadi audigy iz kompa (i počisti creative drajvere sa DDU, iz sejf moda), jer će da služi q*cu krasnom, tj. ničemu (osim ako ne koristiš Tractor, i slične programe za miskovanje, koji mogu da koriste dve zvučne simultano)

* savjet numero due - kupi topping d10 , jer je to trenutno najeVtiniji dobar DAC koji može da dekodira DSD.

*savjet br 3 -DAC se povezuje USB, a ne optičkom/coax vezom, jer prva podržava 384kHz/32bit a potonja samo 192kHz/24 bit, što je čini nepogodnom za DSD i PCM 384.

Arivederči !
 
Poslednja izmena:
Hvala!
Pogledao sam i tu koju mi savetujes. Ova je dosta jeftinija, sad ima i neka rasprodaja, moze verovatno i da se dotegne malo zamenom decoupling kondenzatora. Videcu...
 
ja ti reko koj je najeVtiniji dobar, a ti kako oćeš. tvoje pare , možeš i da ih spališ AFAIAC
 
Nazad
Vrh Dno