Šta je novo?

Android telefon za povremeno igranje igrica samo :)

solomonbg

Slavan
Učlanjen(a)
24.12.2006
Poruke
2,230
Poena
445
Dakle sta biste preporucili ako je potreban neki telefon gde bi dete predskolskog uzrasta povremeno igralo igrice (par dana mesecno, ne bi se ni svakodnevno koristio)?
novo polovno, mozda i manji tablet eventualno...

dakle kamera i sve ostalo nebitno. jedino je bitno i da baterija drzi bar jedno sat-dva intezivnog koriscenja. dakle ne moze neki krsh sa losom baterijom

https://www.kupujemprodajem.com/Mob...adCore-2-Kartice-Roze-Beli-61592436-oglas.htm

da li ovako nesto za oko 50e ima smisla? 2gb rama :) a jos i novo :D
ili?

s obzirom da bi se telefon koristo par dana mesecno i samo za igrice ideja je da nije puno para baceno u to :) da nisam skoro uzeo sebi novi mob ostavio bih svoj i sebi uzeo nov..al vec uzeh redmi 3/16 skoro za sebe :)
 
S obzirom da je budzet ogranicen na 50-ak evra, probaj da nadjes ocuvan, polovan Sony Z2, verovatno moze da se nadje za 60-ak evra. Apsolutno vredi dodati 10-ak evra, i hardverski i softverski je mnogo bolji od tog YBZ krsa :)

5.2'' 1080p triluminos displej sa sirokim gamutom boja, odlicnim prikazom bele (WB slajderi) + x-reality i super-vivid mod, svako moze da podesi prikaz po zelji. U svakom slucaju je eye-candy za pregled videa, slika, YT i igre. IPS glow retko moze da smeta. Ima i stereo zvucnike koji su pozicionirani napred sto je odlicno za multimediju generalno, ne samo za igre.

5.1.1 radi sjajno i stabilno ali ima i marshmallow pa ko sta voli.. SD801 u kombinaciji sa 3GB rama je i dalje ok za manje zahtevne igre ali i neke malo novije, zahtevnije rade korektno ali svakako ne moze da se ocekuje da ce najnapucanije igre od nekoliko GB raditi na maks. podesavanjima ali sa druge strane je bolji od YBZ tako da je sve jasno. Ne znam kakva je situacija na MM ali na 5.1.1 kesira 800-1.1Gb gotovo stalno, 10-ak aplikacija moze danima da drzi u memoriji sto moze da znaci za multitasking pri igranju.
Neke app mogu da ''iskoce'' ali to se retko desava. Interna je 16GB i to je vec kriticno za danasnje app i igre ali tu je micro sd prosirenje pa vece igre svakako treba prebaciti.

Baterija je 3200 mAh, neka je kod polovnog oslabila na 2700 mAh (ne bi trebalo vise jer taj telefon nema brzo punjenje pa baterije ne degradiraju previse), uz optimizovan sony UI i SD801 garantovano mora da izdrzi bar 3-4h igranja ako ne i vise. Jedino sto se bas sporo puni pa to mozda moze da bude problem ako je dete nestrpljivo :) I bateriju je moguce zameniti samo u servisu ali ne verujem da ce to biti potrebno.

Na kraju, ovo je bio pravi flagship telefon odlicne izrade i sa IP58 zastitom tako da (ako ima oba, ispravna cepa) moze da prezivi i mini-cunami vode, soka.. :d

4 godine sam koristio Z2, sjajno se pokazao u smislu opsteg kvaliteta i stabilnosti i opusteno mogu da ga preporucim i u 2019. kao veoma sposoban pra-flagship po ceni malo vece kese sa jogurtom, hlebom i salamama.
Najopustenije bih mogao da se vratim na taj fon kao primarni.

Jedina napomena - telefon je od stakla, tesko se grebe ali bi za dete bilo pozeljno da fon bude i nekom silikonu, cisto da se dobije ''klirens'' koji stiti displej od pucanja a i ledja da ostanu citava ako ga ispusti na beton i sl.
Sve ovo vazi i za Z3 s tim sto je on skuplji u oglasima bar za 20-ak evra.

PS

Kao malo cudno resenje (raritet izmedju telefona i tableta) mogla bi da posluzi i Xperia Z ultra, hardverski je malo slabija od Z2 ali nudi mnogo veci ekran.
Ipak, trajanje baterije je slabije, zvucnik je primetno losiji mono a i dosta teze se nalazi od Z2/Z3.
 
Poslednja izmena:
ok. budzet uopste nije posebno ogranicen. ali.... za 3-4-5 dana mesecno da se predskolsko dete poigra sa tim - deluje mi da je davanje vise para besmisleno.tim pre sto je i moj nov mob bio tipa 120e - za mene kao nezahtevnog korisnika vise nego dovoljno...
 
ps.pogledah sad ovo sa z2 i z3 je odlicno resenje. i meni moze biti sekundarni mob iako nemam bas neku potrebu za sekundarnim telefonom al eto....

i verovatno mnogo bolje od onog novog kineskog krsha :)
 
Videh taj oglas (M....a, 42/4 skor), ipak ne bih kupovao telefon sumnjivo niske cene bez provere uzivo. Mada telefon ima navedene mane pa realno i ne vredi mnogo vise. Ocuvani Z3 uglavnom kostaju 80-90e, Z2 10-20e manje.
Ja sam uvek za sigurnu opciju, nikada ne gledam ''najpovoljnije'' oglase, posebno ne ako dati uredjaj ne mogu da proverim uzivo. Mozes da pokusas i ovde u oglasima da nadjes ocuvan Z2/Z3.

Tehnologija je toliko napredovala da nekadasnji vodeci modeli sada polovni kostaju i samo 50-60e a za Z2/Z3 garantujem da su neverovatno dobri telefoni za taj novac. Ja bih bukvalno mogao da se vratim na Z2 i da ga koristim jos godinu dana kao jedini telefon, bez ikakvih problema, sjajno se pokazao u praksi i ne posustaje (nijedan random restart, nijedno zapucavanje za 4 godine, cak ni HR nisam odradio posle apdejtova). Niz sitnih mana ima i odavno su poznate ali je stvarno sjajna sprava za multimediju a bez problema moze da prodje i kao poslovni telefon za smesnu lovu. Jos ako se instalira Nova launcher, onda su brzina i fluidnost bukvalno neverovatni za to godiste telefona (2014.) a web browsing je pravo uzivanje, sve radi iznenadjujuce brzo i tecno.
Sestrini i burazerovi klinci su se naigrali kojekakvih racing igara na Z2, od motora, preko off-road, rally do ovih Asphalt/NFS i slicnih arkada, cak i te igre rade ok a one manje zahtevne (hill climb itd.) prosto klize. Ipak, najjaci utisak je kako sve to izgleda i zvuci, displej je stvarno odlicnog prikaza, boje su top ali nisu prenapucane a na kraju uz sve to dolazi i stereo zvuk koji je usmeren ka korisniku. Tu je i podrska za PS kontroler.


Na kraju se dobija i dosta dobra kamera ali samo uz osnovna rucna podesavanja, auto mod moze da bude zesci krs, posebno pri slabom svetlu. U ovoj temi sam postavljao foto semplove: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?102384-Postavite-slike-sa-kamere-vaseg-mobilnog-telefona-THREAD!!!&p=5818692&viewfull=1#post5818692
Kamkorder je odlican i bez ikakvih podesavanja a ima i timeshift 120fps slo-mo (rucno se ''usporava'' zeljeni deo snimka).

Za te potrebe (takodje po niskoj ceni) zanimljiv je i htc m8 ali se teze nalazi, ima malo manji displej od xperia, losiju kameru, malo slabiju bateriju, 1GB rama manje, sto je najveca mana pored veoma komplikovanog otvaranja telefona/zamene baterije, kod sony-a je to dosta jednostavnije ali ipak trazi servis. Ali zato M8 ima bolje stereo zvucnike koji su i dalje jedni od najboljih ikada ne telefonima i dosta glasniji zvuk preko slusalica. Ali ipak mislim da ces lakse naci ocuvan Z2/Z3 koji su objektivno i kompletniji uredjaji, posebno hardverski.
 
Poslednja izmena:
Meni je taj oglas ipak malo sumnjiv ali dobro, ako imas sansu da proveris uzivo onda je odluka dosta laksa. Ako mozes probaj i neki Z2, kad si vec u prolazu.
 
uzeh. ovako amaterski sad deluje ok.prodaje bracni par. i oboje rade u servisu telefona :)sad ono dal je servisiran i sl nemam pojma.al radi :D probao i razgovor i sl iako to nije primarno. al ovo multimedija radi.baterija solidna....telefon skroz lepo radi.iako ajd videcu za dan dva
 
Bitno je da sve radi ok, da li je servisiran tesko da ces saznati. E jedino bi bio bedak da mu je zamenjen displej npr. pa da su umesto odlicnog original IPS-a ugradili neki najjeftiniji krs sa AE :d ali nadam se da nije to u pitanju.
Proveri da li rade oba zvucnika, kameru/led blic, instaliraj neki cpu/gpu bench ili hw info aplikaciju, cisto da uporedis te osnovne podatke.

Inace, Z3 ima svetliji displej od Z2 (max. brightness, za upotrebu na jakoj dnevnoj svetlosti) i generalno za nijansu bolji panel ali je fabricka kalibracija na strani dvojke s tim sto i Z3 uz WB slajdere moze prilicno dobro da se kalibrise.

Javi kako radi i da li je fon ispunio glavna ocekivanja.
 
Poslednja izmena:
Dodatak.telefon bio ok.al danas sam ja zapeo i pao direktno na telefon na beton.ekran se razbio bas ...tach skrin ne radi ali vidim da radi ovako.mozd da se se resetuje iskljuci....

Pa sad kapiram da opravke i nema? Dal da gledam neki drugi z2/z3 ili i neki drugi do max 50tak evra(iz prilozenog jasno da sam gori sa telefonom od deteta)...

Koliko bi vredela opravka da ide taj neki jeftiniki displey i tach? Ili je bolje da bacim/pokusam neke pare da uzmem...i koje pare yopste moze za polomljen..inace baterija dobra i cerkica skroz zadovovoljna kako je radio...sad se opet igra sa mojim mob..dakle z2/z3 i sta jos od barem 2gb rama do 50tak evra ds gledam? Popravka?ili prodaja ovako razbijenog i z koje pare? Ako moze uopste 10-20e da se uzme .ili u kontejner? :) Mob se koristi u stanu ponekad i u gsp samo...
 
Nista, opet neki polovan Z2/Z3 a taj prodaj nekom serviseru za delove. Ili ako poznajes nekoga ko bi za pivo hteo da mu ugradi neki najjeftiniji displej sa Ali-a.

Mada mislim da je bolja prva opcija s tim sto za sledeci primerak ocigledno moras kupiti i neku silikonsku zastitu koja moze da sacuva displej, u smislu da obezbedi tih nekoliko mm klirensa koji bi pri direktnom padu na displej mogli da ga sacuvaju (naravno ne i od ostrih ivica betona, stepenica itd).
 
Sve je to dosta slabije od Z2/Z3 a samo malo jeftinije. Bedak sto si razbio taj Z3 jer je bio bas jeftin, sad ti preostaje da potrazis neki Z2 (jer su u proseku jeftiniji bar za 10-15e od Z3 po oglasima).
Ili ako poznajes nekog servisera koji mozda moze da nadje original Z3 displej i prebaci na tvoj telefon, ili da mu ugradi neki iole dobar sa AE. Sve je bolje nego preci na neki losiji telefon za isti novac.

Trenutno imas dva Z2 na KP (beli i crni), po 65e oba, navodno ocuvani i ispravni. Prodavac 441/2 ocene.
To je mnogo bolji telefon od Redmi 4X a samo 15e skuplji.
 
Poslednja izmena:
Stavio sam oglas ja bench

Huawei p6 za 30 sa silikonom sto mi deluje mozda odlicno za ovo sto mi treba i oneplus one za 60e drug ponudA

A na kp nadjoh z3 za 50 koji malo krci u razgovoru semntoga odlican a prodavac kaze u da to ne smeta...


Ono sto sam zapazio da mi se cinu da moj mob (redmi 6a) za nijansu bolje reaguje kao ekran od z3...vidim da cerkica ponekad ima problema.ja nisam to video al kao da je tach bolji na mom novom 6a...nije joj smetalo navikla se al sam stekao utisak takav..opet telefon sme samo vikendon da koristi pre svega pa se mozd nije navikla jer se ne igra svaki dan...

P6 30e oneplus one 60, z3 sa krcanjem u razgovoru 50e i redmi 4 30e sa dostavom ne radi sim...to je izbor neki..razmiskjamnse mozda redmi 4 ima noviji tach/ekran koji bolje reaguje kao tablet za igrice :) pa mi to deluje ok.hardver mislim da je dovoljan i tako cd se pokvari za godinu ili dve :) ako ga ne polomim :)
Duduk sam za telefone...
E sad ako to nije tako i svi su ok na dodir tj cini mi se da ima razlike onda p6 deluje jeftin a dovoljan.a z3 ima prednist sto imam rezervne delove za isti :))
 
Z3 ne bi trebalo da ima bilo kakav problem sa odzivom ekrana, isto vazi i za Z2. Moguce da je taj Z3 koji si kupio (po ceni koja je ipak bila malo nerealno niska) bio servisiran tj. da mu je ugradjen neki jeftin displej sa AE.
Ako je displej imao cudan odziv i ako generalno nisi bio odusevljen ili bar veoma zadovoljan kvalitetom prikaza onda je veoma moguce da mu je ugradjen neki krs panel sa Ali-a.

Biraj izmedju One Plus, Z3 ili Z2, to su odlicni telefoni za 50-60e s tim sto za multimediju ipak blagu prednost dajem sony-u ali i One Plus je mnogo bolji telefon od onih starih saomi-a koje si naveo a i od P6 koji je hardverski i u smislu softvera/pada performansi (posle x nedelja ili meseci upotrebe) teska krsina u odnosu na OnePlus i Sony.
 
Hvala ti puno :) uzecu onda ovaj z3 verovatno opet, ako mogu da ga uzivo probam.po meni je prethodni bio skroz al al znam da mi dete reklo da mu vise odgovara ovaj moj 6a ..
 
Uzmi fon za koji procenis da je u boljem stanju za tih 50-60e, nebitno da li je Z2/Z3 ili OnePlus, to su najbolji telefoni iz 2014. a i dalje su veoma upotrebljivi. Ni HTC M8 ne bi bio los, ako naleti neki ocuvan primerak ali oni se bas tesko servisiraju/otvaraju i baterije su im najcesce originalne koje su prilicno oslabile. I S5/neo/plus su mnogo bolji izbor od saomi/huawei-a koje si naveo (dodatni plus je laka izmena baterije) ali ipak pokusaj da nadjes OnePlus ili Z2/Z3, za taj novac ne postoji nista bolje.
 
Nisam ispratio temu baš kako treba, ali da dodam i ja preporuku za jedan telefon. Jeste da je van okvira ove cene ali već ima da se nadje polovan za oko 80eu po oglasima.

LeEco Le Max 2. Do skora bio kod žene a sad prebacio ćeri. Karakteristike su mu bile brutalne 2016-te kad se pojavio i tada je bio best buy, kao i sada kao polovan fon. SD820, 4GB mem, 32GB storage, IPS 5.7" 2K (1440 x 2560 px, 515ppi) ekran i kamera Sony IMX230 sa OIS. Jedina mana baterija od 3100 mAh koja izgura 3-4 sata SOT-a ili jedva dan normalnog korišćenja.

Ono što je najlepše od svega - jeftin i lak fon za popravke. Ne bih ni znao da koliko lak da nisam menjao zvučnik slušalice pa ga otvarao sa drugom (pošto nisam mogao da nađem servis koji bi ga radio). Najskuplja stavka mu je display sa digitajzerom i frejmom i iznosi max 20tak dolara. Baterija oko 10. Kamera isto tako. Sve ostalo po par dolara. Kao stvoren za klince. U slučaju da ga cepe, jeftin je za popravku.

Inače, fon je i za današnje uslove odličan za igre. Komotno PUBG, Fortnite i sl. zahtevne igre rade na njemu. Antutu skor ima preko 150.000 a grafa mu je Adreno 330. Bolja od 90% midrange fonova danas.

Skoro je lik na KP prodavao verziju sa 6GB na KP za 10000 din. Zakasnio sam par sati da ga pazarim.
 
Poslednja izmena:
kad si ga već pomenuo,baterija nije lemljena i može se nađe original?i dalje je kod devojke i ubija kako radi na aosp extendedu,ali bsterija počinje polako ali sigurno da odlazi u večna lovišta...
 
Nazad
Vrh Dno