Šta je novo?

mi a3 ili mi9 se

ficicaaa

Slavan
Učlanjen(a)
16.12.2008
Poruke
2,233
Poena
379
sta da uzmem?
nov a3 kosta koliko polovan se..
hvala
 
Onda odluci hoces li uzeti prilicno losiji telefon zbog krpljenog Android One sistema :)
 
Krpljen od strane Xiaomi-ja u zadnjih par godina da radi na njihovim uredjajima, a MiUI se pegla 9 godina unazad.

Prilagodjavanje Android One-a za svaki uredjaj radi proizvodjac tog uredjaja, ne Google, tako da Pixel iskustvo u startu treba otpisati.
 
Pazi, svestan sam da oba imaju mane ali za do 250e ne vidim bolju kupovinu od ta 2 uredjaja.

A3 bi "trebalo" (nazalost nemam gde da ga probam) da bude fluidniji a ono sto je SIGURNO, je da ima bolju bateriju buduci da je 4030mah a 720p diplay i vrlo verovatno manje bagova nego miui (imao sam iskustva sa xxx xiaomi uredjaja i svaki je imao neki bag) hp jack

SE je NEMERIVO lepsi i manji (sto je jako bitno) ali za 1000mah manja baterija na 1080p display, svi ali svi kukaju na notifications da kad se primi sms ili lupam gmail da to NE PRIKAZUJE ni na always on ni na led lampi (koju nema :) ) ni na status baru, nego tek kada se otkljuca i prevuce prstom padajuci meni a cak ni tada nego samo veliki dot pise na ikonici gde se desila notifikacija, sto je za moje pojmljenje NEDOPUSTIVO jer podcecam, telefon ipak najvise sluzi upravo za obavesti raznih priroda :)
 
To je neka ekstremna situacija.

Promenio sam bar deset Xiaomi telefona od prvih u redmi seriji i nijednom nisam imao takav slučaj.

99% problema sa notifikacijama je bilo u vezi sa podešavanjima battery saver-a. Nikada problem sa osnovnim notifikacijama nisam imao.


Ali ako se tako osećaš, nemaš dilemu. Mia3 je za tebe bolji izbor.
 
Poslednja izmena:
Znam ali kako da hendlujem sms koji NE VIDIM da je stigao, nego tek kada "probudim" fon i odem u sms aplikaciju a pritom ima aod ?

Nisi to dobro procitao, ostace ti notifikacija na AOD (nece samo Viber sto sam primetio), bice i na Lockscreenu.. Nece biti ako si dobio notifikaciju DOK si koristio telefon/dok je otkljucan, u tom slucaju telefon kapira da si kao video notifikaciju pa onda ne vidi svrhu da ti opet pokaze na AOD i na lockscreenu, sto po meni i ima smisla.

A na telefonima sa notchom nestaju iz status bara, valjda zato sto kao nema mesta od notcha (glupost), kod mene na 9T gde nema notcha ostaju sve vreme u status baru dok ne procitas/obrises..
 
Poslednja izmena:
И пази када купујеш полован телефон од кога га купујеш.

Ја ове што је користио мој сни не бих никоме препоручио за куповину. Телефон споља супер изгледа, његов стари Самсунг нпр. који сам му заменио за 9Т, али сам моро да купим нову батерију како бих га проследио даље. :D Срећом да је то био Galaxy Grand Prime коме се задњи поклопац отвара и лако мења батерија (као оригинал коштала ме 1500 дин).

Заправо, продао бих их (а никада не продајем телефоне, прослеђујем их даље) уз препоруку да се обавезно замени батерија на истом. :)
 
A na telefonima sa notchom nestaju iz status bara, valjda zato sto kao nema mesta od notcha (glupost), kod mene na 9T gde nema notcha ostaju sve vreme u status baru dok ne procitas/obrises..

Imam Redmi Note 7 i užasno me nerviralo ovo što si naveo. No u najvećoj meri reših problem ovom aplikacijon https://play.google.com/store/apps/details?id=zanini.andrea.notchtest&hl=sr

@topic
Mi A3 ima čist android, jeftiniji je, ima veću bateriju, 3,5mm jack za slušalice.
Mi 9 je malo manji, lakši, ima bolji ekran i NFC.
 
Poslednja izmena:
SE ima slabu bateriju. Ako ti ne smeta 720p rezolucija, idi na A3. Baterija na A3 kida.
 
A da dodas 50e i uzmes 9T ;)
 
Pa kazem dodaj 50.. bolji telefon u svakom slucaju u svemu, 50e je smesna razlika, nema notcha itd..
 
Ja sam uzeo CC9 128Gb za 250€ i prezadovoljan sam. Radi Gcam sa 9se za glavnu kameru za sada.
U odnosu na 9t ima malo slabiji procesor ali bolje senzore na obe kamere, pogotovu senzor za selfi kameru.
 
Video sam uzivo mi 9 se, ono zaista izgleda nestvarno lepo...lepsi od moje s9 :)
ali nazalost miui koji vecinu stvari unakazava, nazalost a3 nigde namam priliku da pogledam i to me zdere
 
Sacekaj da se pojavi zvanično u prodaji A3 pa onda možeš da odlučiš. Retko ko ga je video uživo, pa da može da ti kaže sa sigurnošću, a ljudi na netu se baš žale na tu rezoluciju. Možda je preuveličavanje, a opet možda i nije pa ti je najbolje da vidiš uživo da li ti odgovara.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
iskreno, 720p mi nije priblem jer sve sto se tiče medija gledam na ipadu pkus baterija je bolja 10x,nego me ubija činjenica da nema aod a amoled je, to je BOLEST.
 
Nazad
Vrh Dno