Šta je novo?

Problem sa podelom particija prilikom podizanja OS WIN10

chavo

Poštovan
Učlanjen(a)
22.07.2014
Poruke
163
Poena
69
Drugari,posto znam da ste brzi,a i veoma iskusni moram ovde da vam se obratim. Kupio sam lap top pre nekih 6 meseci,podigao windows10 i sve je radilo kao po loju. Radi se o polovnom racunaru HP (Nazalost tacan model ne mogu trenutno da vidim )

Danas me je pozvala majka da mi kaze da jednostavno nema OS na njemu. Ubacio sam bootabilan USB da bih podigao windows,dosao do podele particija i hladan tus.

Unallocated Space 465.8GB kojih ne mogu da podelim,niti mogu da napravim novu particiju.

Ovo je Error koji mi izbacuje
ww.jpg

Pokusao sam iz CMD da obrisem sve i da ponovo napravim particiju,ne dozvoljava mi.

Lomim se jace od 10h da bih ovo resio,jednostavno ne mogu da se snadjem.

Hvala svima unapred na pomoci,i izvinjavam se ako s'brda s'dola.
 
Vidi u biosu da nije slucajno IDE umesto AHCI mod za hard disk?
 
Nemam tu opciju,pregledao sam ceo boziji BIOS,to je prvo sto sam potrazio... Ne znam da li ovaj error nesto oznacava,slika u prilogu68669162_974439239566310_7567751428026925056_n.jpg
 
Nisam uradio,da li mogu preko one UEFI sekcije da odradim to? Posto imam ponudjeno MemTest i Ostalo..? Hvala ti unapred
 
Skini Sergei Strelec (prvi rezultat u gugle pretrazi) napravi butabilnu flešku sa Rufusom od njega i tu ćeš imati razne alatke, pa i za hdd dijagnostiku. Možeš i na druge načine ali ipak skini Strelec, univerzalni švajcarski nožić poput njega će ti kad-tad biti ponovo od koristi.
 
Ovde su u pitanju drajveri za usb 3.0, ima na google dosta o tome. Mislim da se dodaju u instalaciju Windowsa.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Skini Sergei Strelec (prvi rezultat u gugle pretrazi) napravi butabilnu flešku sa Rufusom od njega i tu ćeš imati razne alatke, pa i za hdd dijagnostiku. Možeš i na druge načine ali ipak skini Strelec, univerzalni švajcarski nožić poput njega će ti kad-tad biti ponovo od koristi.

Zavrsio je ovaj test,ovo je rezultat. 68791887_403391516977026_732667424368754688_n.jpg
 
Da, long dst test - failed, pregledaj hdd i sa Sentinelom i Victoriom (surface test a i smart parametre takodje pogledaj tamo).

Skidam onu alatku sto si mi preporucio,u medjuvremenu da te pitam. Sta mu dodje long dst test - failed. Da li je problem mehanicki odnosno hardwerske prirode,ili je u pitanju neka sotwerska greska? Nisam toliko upoznat sa svim tim stvarima,zato sam ovde da to naucim od vas.
 
Uradi test Victoria alatom pa ces videti kakav je hard disk, lepo je vizuelno predstavljeno, ne sme da bude losih i sporih sektora. Ako je ok, sa MiniTool Partition Wizard-om mozes da probas da vratis particije.
 
Uradi test Victoria alatom pa ces videti kakav je hard disk, lepo je vizuelno predstavljeno, ne sme da bude losih i sporih sektora. Ako je ok, sa MiniTool Partition Wizard-om mozes da probas da vratis particije.

Da li je taj Victoria alat u sklopu ovog Strelec Sergei ili treba poseban download?
 
69285554_3040885175926284_6160496374061203456_n.jpg Ovo je sentinel rezultat. 42% je bas bas lose...

w.jpg
 
Poslednja izmena:
Da, ima problem definitivno. Da li imas neke podatke bitne?

Nemam,to majka koristi iskljucivo za surf i ucenje Nemackog jezika. Pokusavam preko Partition Recovery Wizarda jos da vidim sta mogu,ali mislim da mi se vise isplati da kupim drugi HDD,smesne su cene a cimanje je preveliko...
 
bad.jpg

Narucen je novi SSD Kingston a400 od 240gb pa se nadam da ce to resiti situaciju.
 
Da li su particije, ili particija, MBR ili GPT? Postavi sliku liste particija koja se pojavi tokom instalacije sistema. Možda je u bios-u/UEFI uključen Secure boot, a ako je MBR particija, sistem neće prepoznati tip particije.

Mislim da se vidi i na slici iznad koju sam poslednju postavio da se radi o MBR. Podesavanja u biosu sam presao sve,ne mogu nigde da menjam nista vezano sa UEFI/LEGACY,mogu samo da iskljucim legacy...

Prilikom podizanja samo 1 particija postoji koja je Unallocated 460gb koju ne mogu niti da podelim,niti da nastavim instalaciju.
 
Poslednja izmena:
Mislim da se vidi i na slici iznad koju sam poslednju postavio da se radi o MBR. Podesavanja u biosu sam presao sve,ne mogu nigde da menjam nista vezano sa UEFI/LEGACY,mogu samo da iskljucim legacy...

Prilikom podizanja samo 1 particija postoji koja je Unallocated 460gb koju ne mogu niti da podelim,niti da nastavim instalaciju.

Da, izvinjavam se, nisam pogledao drugu stranicu teme.
 
Drugari,promenom HDD je resen problem. Ubacio sam Kingston A400 SSD od 120gb za prvu ruku,sve lepo radi bez greske. Hvala svima na pomoci !
 
Nazad
Vrh Dno