Šta je novo?

Prijedlog za grafiku i pomoc

pripjat

Poznat
Učlanjen(a)
14.04.2019
Poruke
34
Poena
45
Imam stariji kompjuter hp 8000 sa sledecim spec:
CPU : core2 quad 9400
ram 8gb ddr3
psu:MSI platinum 500w
Problem se javio danas kada sam igrao igrice na ovoj konfi sa gtx 650 1gb evga.U sred gejmpleja igrica je pocela mnogo lagovati i odjednom pojavilo se preko cijelog ekrana kocikice sirine 5mm i tad mi se kompjuter iskljucio i poceo da loopuje.
Kad sam kompjuter iskljucio iz struje i ponovo ustekao,komp se konstanto poceo paliti i gasiti.Izvadio sam graficku i sad radi normalno.
Moja pitanja su sledeca:
da li je graficka riknula i ako jeste koju da uzmem drugu (zelio bih da imam jacu graf od ove,min 2gb rama i budzet je nekih 100e).
Takodje razmisaljao sam da uzmem gt 1030 ili neku amd-ovu,moze i polovna,a vijek koristenja kompa je jos min 2-3 god.
 
grafiku možeš da popraviš rerna metodom, ili fenom (ne običnim fenom za kosu). pretraži "graphic card reflow".
ali- taj kvar se gotovo obavezno ponovo pojavi (posledica lošeg ROHS kalaja, a u cilju guranja prodaje)

što se tiče kupovine grafike, na aliexpress imaš gtx 750ti 2gb za 30ak evara, i to bi bila dostojna zamena za odumiruću 650icu.
sve jače bi bilo limitirano starim procesorom i platformom.
 
Poslednja izmena:
Za rerna metod znam,pa ga izbjegavam jer to nije dugog vijeka.
Ali ne znam koliko su pouzdane grafike sa aliexpresa,da nisu i one prosle proces pecenja.
 
Ne bih uzimao ja grafike sa alija, posebno kad imaju dobru cenu.

Znali su kinezi da fejkuju biose, pišu da je 750ti ili neka druga, a ustvari ono isto 650 ili nešto lošije.
 
grafike o kojima govorim su pouzdane, a ta vremena fejk biosa su long gone.

ako imaš zent od zlih kineza, uvek možeš da uzNeš polovnu ili novu ovde, kako ti se već sviđa.

hd7850 , hd7870, r9 270, rx 460, rx 560, gtx 1050 jače tvoj procesor ne može da isprati. au revoir.
 
Poslednja izmena:
Nisam ni razmisljo da uzimam neku jaku graficku.Sad sam u dilemi da li da uzmem rx 460 sa 1god garancije(emmi),ili rx 550 4gb sa 2god garancije(iste su cijene).
 
Nisam ni razmisljo da uzimam neku jaku graficku.Sad sam u dilemi da li da uzmem rx 460 sa 1god garancije(emmi),ili rx 550 4gb sa 2god garancije(iste su cijene).

Posto si naveo da imas stari komp, pretpostavljam da ti je i monitor stariji i da ima samo vga ulaz. U tom slucaju ni jedna od ovih kartica ti ne bi odgovarala, jer ne podrzavaju analogni signal za monitor. Trebao bi ti ili aktivni DVI-D to VGA ili HDMI to VGA ili eventualno Displayport to VGA adapter, jer bi oni preneli digitalni signal sa kartice u analogni na monitoru. E sad, moguce je da imas DVI-D ulaz na monitoru, ali to moras da proveris, u tom slucaju ne bi imao problem sa povezivanjem. Cisto da te upozorim da znas da ne uzmes ove kartice a da ne dobijes sliku na monitoru.

Imam slican problem, jer i ja ocu neku rx 470, ali ima samo VGA ulaz na mom monitoru, pa je uopste pitanje kako bi to radilo i koji adapter bi odgovarao sa kombinacijom kartice i monitora. Generalno bi oni koji su navedeni kao aktivni trebalo da obavljaju posao, ali je sve to nesigurno.
 
nein. pomenuti cpu ne može da isprati jače grafike od onih koje sam naveo u postu iznad.

dakle kupićeš rx 580, a imaćeš duplo slabije performanse ( rx 460 ).

ako misliš da menjaš celu platformu uzmi, ali dok dođe do te promene pašće i cena 580-ice.

à propos problema sa analognim ulazom - kupite ovo adapterče i nema problema (proverio i pazario lično više komada)
https://www.aliexpress.com/item/32845699818.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.ee7a4c4dWxVTeI
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru mada sam i dalje u dilemi. Gledam cene i razlika izmedju rx560 i rx570 skoro i da ne postoji a rx580 mi je skuplja 30-40 evra pa kapiram da je bolje da dodam te pare i da kupim jacu graficku.
 
Poslednja izmena:
Hvala, bas si mi pomogao. Uzecu rx570 jer ne postoji razlika u cenu izmedju nje i rx560 (cudno) a bzv bi bacio jos 30-40 evra za rx580. Jel da jurim 8gb model ili 4gb je dovoljno?
 
što više, to bolje. mada ni 4gb nije malo za 1080p.
 
nein. pomenuti cpu ne može da isprati jače grafike od onih koje sam naveo u postu iznad.

dakle kupićeš rx 580, a imaćeš duplo slabije performanse ( rx 460 ).

ako misliš da menjaš celu platformu uzmi, ali dok dođe do te promene pašće i cena 580-ice.

à propos problema sa analognim ulazom - kupite ovo adapterče i nema problema (proverio i pazario lično više komada)
https://www.aliexpress.com/item/32845699818.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.ee7a4c4dWxVTeI

Da li si probao na vise monitora ove adaptere? Citao sam da moze da dodje problema zbog kombinacije kartice i monitora, nezgodna je to rabota. Da li bi ovaj adapter automatski prepoznao moju nativnu 1680x1050? Nigde ne pise kod ovakvih adaptera da podrzavaju te rezolucije, mada bi trebalo ako je najveca podrzana 1080p, ali je moja 16:10 dijagonala. Ako je ovo no name hdmi to vga, onda bi i oni jeftini sa kp isto zavrsavali posao, jer je moguce da ovi sa kp upravo sa alie-a nabavljaju adaptere. Takodje sam citao da skoro nijedan od ovih hdmi to vga i dp to vga nije aktivni, jer moraju da budu aktivni po defaultu.

Ja sam nasao na kp ovaj dvi-d to vga i navedeno je da je aktivni i da podrzava 1680x1050.
https://www.kupujemprodajem.com/Kom...erter--48824710-oglas.htm?filter_id=434852280

Da li bi to radilo ili da uzima dp to vga, jer kao oni imaju sanse najvise da rade jer daju najveci napon, pa nema sanse da dodje do gubitka signala zbog nedostatka istog.

Izvinjavam se sto sam highjackovao temu, ali mislim da bi ovo i drugu koji je postavio temu koristilo
 
čitao si tamo ono, čitao si ovde ovo. posle lepi kokan laže, maže i krade pa me juriš pištoljom po gradu. neče moći.

mislim da nećeš finansijski da propadneš čak i ako žrtvuješ masivnih dva evra.

poyy
 
Poslednja izmena:
Ma nije do 2 eura, do cekanja je, jer citah komentare, nekom nije ni stiglo, nekom posle 2 meseca, a nekom i ne radi. A opet, ako treba da puknem kintu na nekoliko adaptera, a ni jedan ne radi, onda jesam na gubitku od nekoliko hiljada dinara. Zato sam lepo pitao da li ce detektovati 1680X1050 zbog 16:10 dijagonale? I da li je mozda bolje da uzimam ovaj aktivni dvi-d to vga jer pise da je 1680x1050 podrzana. Ocigledno da od tebe odgovor necu dobiti, ali se nadam da neko drugi zna. *mjau**mjau**mjau* kad nisam razmisljao kad sam kupovao monitor da uzmem sa digitalnim ulazom i da ce prodavci da bi ustedeli da izbace DVI-I iz upotrebe.
 
podržava 1680x1050, čisto da se ne sEkiraš. proverijo maloprije.
 
RX 570/580.

Od Nvidia-e je GTX 1050TI (previse) slab, a GTX 1060 6GB previse skup.

A napajanje, juri minimalno neki LC 600W (LC 600H ili jos bolje LC 550/600W GP seriju), to ti je polovno oko 20-25e.
 
Poslednja izmena:
LC 600W sam imao do skora, i nisam baš zadovoljan njime pošto mi je brzo riknulo iako sam ga kupio novog. Ne znam da li je pametno kupovati polovna napajanja?
 
LC GP2 i GP3 550W je dosta bolje od recimo FSP 500W, a nije mnogo skuplje.
A ja sam pricao o polovnim napajanjima bez garancije.

Retko cete naci u oglasima da jeftinija napajanja imaju jos vazecu garanciju.
 
Eh da, uzeo sam sam RX570 8GB verziju. Nisam je jos testirao u igrama. Nadam se da ce je procesor koliko toliko ispratiti (AMD 955BE). Kupio sam i usput 860EVO 500GB. Zacudjujuce koliko sve dobro i "brzo" radi za skoro 10 godina staru platformu. Hvala Lepi Kokane jos jednom na savetima. Pozdrav
 
Radio bi brzo i sa dosta starijim komponentama (tu mislim na procesor), jer je to posao SSD-a.

Ali u igrama, taj Phenom ce kociti dosta tu graficku kartu.
 
Eh da, uzeo sam sam RX570 8GB verziju. Nisam je jos testirao u igrama. Nadam se da ce je procesor koliko toliko ispratiti (AMD 955BE). Kupio sam i usput 860EVO 500GB. Zacudjujuce koliko sve dobro i "brzo" radi za skoro 10 godina staru platformu. Hvala Lepi Kokane jos jednom na savetima. Pozdrav

"Kočiće" je taj Phenom. Kočiće je čak i i5 2500 u nekim cpu intenzivnim igrama. Tek i7 2600 i više radi optimum sa novijim igrama.
 
LC 600W sam imao do skora, i nisam baš zadovoljan njime pošto mi je brzo riknulo iako sam ga kupio novog. Ne znam da li je pametno kupovati polovna napajanja?

Nije, to je jedni deo na kompjuteru koji ne bih kupio polovan osim ako nije neki Seasonic i to u dužoj garanciji.
 
Nazad
Vrh Dno