Šta je novo?

Laptop do 200 evra

Djagi

Cenjen
Učlanjen(a)
17.07.2013
Poruke
260
Poena
170
Uzeo bih neki polovan laptop sa baterijom koja drzi bar tri do cetiri sata a namenjen za kucnu upotrebu. Gledanje online filmova i serija,office. Bitno mi je da ne koči.
Ima li neko neki predlog? Gledam ove Think Pad T440. Nisu loši. Eventualno neki predlog sličan i u rangu T440.
 
Sad sam u nedoumici. Kontaktirao nekog sa KP i on mi kaze da ne gledam da je oznaka procesora "u" ili "m" nego "q" ili "h".A ako je "u" ili "m" da bar ima procesor sa 6mb cache.
Može li mi neko pojasniti malo oko procesora.
Meni je bitno da je ekran minimum nekih 14" i da ima ssd i 8 gb rama. Za procesore sam laik i slabije se razumem.
 
Nasao sam neki ThinkPad T440
Intel Core i5-4300U 1.90 GHz Max Turbo Frequency 2.90 GHz 3 MB SmartCache
4GB DDR3
500 GB HDD 7200 rpm
14.1" HD 1366x768
Intel HD Graphics 4400

Jel ok ovaj? Cena je 170 evra.
 
Ne pali se na procesor. S obzirom na upotrebu i3 će ti savršeno raditi posao, neće da koči ne brini, biraj malo viši radni takt. Takođe i baterije duže traju. Naravno da može i i5. 4GB rama je dovoljno. Pametnije je da ima SSD.
~14-ce ekrani su dobar izbor ako ti nije sitno. Jer ekrani su najveći potrošači.
Ima i Asus modela sa povoljnim cenama, tako sam drugaru našao jedan, baterija mu tera skoro 6h.
I naravno, osem opšteg stanja biraj da je što noviji i po mogućstvu da prodavac kako-tako garantuje da je baterija dobra i da dugo drži.
 
Poslednja izmena:
Apsolutno.
 
Neki cetvorojezgarni i5 uzmi jer prema budzetu i nameni mi se cini da planiras da uzmes laptop sad i da ga ne menjas u skorije vreme, za do 200 evra imas super ponuda ovog tipa.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Neki cetvorojezgarni i5 uzmi jer prema budzetu i nameni mi se cini da planiras da uzmes laptop sad i da ga ne menjas u skorije vreme, za do 200 evra imas super ponuda ovog tipa.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
Ako ima neki sa 4 jezgra za 200e. Može i meni jedan.
Nema tu 4 jezgra ima 2 i razlika između i3 i i5 je samo u radnom taktu. Sve će to da te zahteve ispuni.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Ima jos nego me mrzi da trazim
950bb7f40b3c66158eeee5400661aaa7.jpg


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Fora sa ranijim generacijama intela je sto su U procesori low volgate i oni trose malo struje i imaju 2 jezgra + 2 logicka (neki), a QM/H/QH su oznake za snaznije modele sa uglavnom 4 jezgra + 4 logicka (neki) i oni trose znacajno vise struje.

Ako trazis trajanje baterije, pogotovu sa polovnim laptopom koji je prilicno star, onda nemoj da razmisljas ni o kom drugom procesoru osim U.
Uzeo sam za suprugu pre godinu dana Elitebook 820 g3 I5-6300U i baterija drzi mozda oko 5h a ona ga koristi za surf i serije i to..
Vidim na KP da elitebook 840 G1 sa 4th gen I5 krece od 200e..

edit: bez SSD-a ne pomisljaj da uzmes laptop.
 
Ima jos nego me mrzi da trazim..

Nekada bi trebalo da se informišeš pre nego što lupiš :) NHF
To su procesori sa dva fizička jezgra, naravno da imaju HT pa ih sistem vidi kao četvorojezgarne. Samo su i7 bili sa fizičkih 4.

Od čini mi se 6-e generacije su uveli i5 sa 4 fizička jezgra, ali bez HT-a. Opet je i7 tu po punoj specifikaciji.

Enivej, u ovoj priči najmanje je bitan proc.
Za njegovo korišćenje je sasvim dovoljan i i3. Poželjnije da je noviji, ovaj što si naveo je već mator...
 
Poslednja izmena:
Ma no problem.
Sam Intel je napravio popriličnu zbrku, a modela ima zilion.
 
Ja sam skoro kupio burazeru EliteBook 840 G2 sa i5 (5200U ili 5300U), sa ssd i 8gb rama. Više nego dobar, baterija traje do 4h. Mogao bih tako nešto da preporučim. Koristi ga isto za poneki film, office, internet, skype... Oko 200eur je bio ili nešto sitno jače.

Sent from my Mi 9 SE
 
Nazad
Vrh Dno