Šta je novo?

W10-najava isteka licence

ciciban

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2002
Poruke
943
Poena
620
Windows 10 je pre desetak dana počeo da izbacjuje poruku: "Your windows license will expire soon". Da li to znači da licenca više neće važiti ni za sisteme koji su legalno nadograđeni sa Windows 7 OS, u toku onog promotivnog perioda od godinu dana? Odnosno, o čemu se, uopšte, radi, odnosno, da li je u pitanju neka, posebno nova, politika Mikrosofta?
 
Da li, uopšte, ima veze na koji način je Win 7 bio aktiviran, ako je u vreme promotivne nadogradnje na Win 10 imao važeću licencu, koju je Mikrosoft tada prihvatio i pretočio je u, sad novu, Win 10 licencu, za koju se ne sećam da se govorilo da će biti ograničenog trajanja?
 
Piši domaćoj Mikorosoftovoj kancelariji. Ja sam pre dve godine imao sličan problem, na jednom računaru. Tražili su mi samo da im slikam nalepnicu. Završili su mi odmah. Računar je kupljen polovan iz inostranstva.
 
Ne bi trebalo da ističe licenca već je u pitanju neka vrsta bug-a i nije u pitanju neuobičajeni problem... Desilo se i meni na jednom DELL laptopu. Google je tvoj prijatelj, pa vidi tamo, samo vodi računa da, ako već imaš legalnu licencu, ne menjaš serijske brojeve i sl. Možeš i da zoveš MS, problem je na njihovoj strani. Osim, ako nemaš VL tip licence (popularne licence sa eBay za par $). Kod njih postoji expiration date, ali postoji više vrsta VL ugovora... Uglavnom, kucaj u run dijalog "slmgr.vbs -xpr" pa ćeš videti šta ti je sa licencom...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno