Šta je novo?

Edifier zvučnici

desp

Znamenit
Učlanjen(a)
24.12.2002
Poruke
9,482
Poena
1,025
U ovom momentu ovih zvučnika praktično nema u ponudi kod nas, osim preko oglasa (KP i sl.)
Posle dosta pročitanih testova na netu, Edifier mi izgleda da nudi dosta za novac koji košta.
Konkretno, razmatram modele S1000DB i S2000Pro
Skuplji model je odlično ocenjen praktično na svim testovima, ali je oko 100eur skuplji (330eur vs 230eur). Lepe reči se mogu pročitati i za model R2000DB koji je još jeftiniji.
Ako je neko imao prilike da čuje ove zvučnike (ili ih poseduje), bilo bi lepo da prenese svoje iskustvo.
 
Gledao sam da uzmem R2730DB preko KP ali ih nije bilo na stanju pa sam uzeo R2000DB koje sam isto "merkao".

Imas opciju da cujes te modele jedino preko Youtube kao i njihovo poredjenje sa drugim zvucnicima.

Ja sam krenuo od Mackie CR4 do R2730DB. Slusao sam Mackie i razne modele Edifier-a pre nego sto sam prelomio na R2730DB ili R2000DB u slucaju da nema prvog modela.

I nisam pogresio, godinama slusam muziku preko Altec Lansing 621 koji u kombinaciji sa Xonar U7 MKII daje vrlo detaljan zvuk i poseduje poprilicno jak subwoofer.

Obzirom da su R2000DB bookshelf zvucnici, ocekivao sam da ce mi mozda faliti osecaj odvojenog subwoofer-a, medjutim nisam bio u pravu, posto Edifier R2000DB i te kako poseduje bas, zavisi od zanra, uz neki brzi ritam tipa (psy trance) basovi pomeraju bubrege.

Zanimljivo mi je bilo da su cak i detaljniji sto se tice zvuka u odnosu na mog starog Altec-a, pa sam u odredjenim pesmama cuo instrumente koje na Altec-u nisam.

Pakovanje je vrhunsko. Otpakovao sam do sada svakakve proizvode i nijedan proizvod do sada mi nije pruzio takav "premium feeling" otpakivanja. Kutija kao kutija, nista spec. ono sto je mene odusevilo je to kako su zvucne kutije bile zamotane u crne tkanine finog materijala, dok je preko kutija isla providna folija.

Povezivanje je lako, bukvalno vam ne treba uputstvo, ali tu je u slucaju da vam zatreba.

Daljinski je mali i praktican, ima sve sto vam treba, nije nekog vrhunskog kvaliteta ali je skroz ok za ono za sta je namenjen.

Kutije zvucnika.

Mislim da kvalitetniji zvucnik nisam skoro drzao u rukama. :D Moji su piano black, sa strane je ta drvena glossy piano black strana (drvo), preko zvucnika (prednja strana) je kao neki tip koze presvucen, inace cele kutije su od drveta.

Zvucnici su teski, nisu ogromni sto se dimenzija tice, mada nisu bas ni mali. Primera radi, veci su nego zvucnici od moje Panasonic-ove micro linije, veci su i od satelita od AL 621. Obzirom na svoje dimenzije, mislim da niko nije ocekivao u stanu kod mene da se tako jako cuju, a nisam ih pojacavao do kraja. Do nekih 50-60% kada pocajam, bukvalno mi se soba od 15tak kvadrata trese od basova i kada sedim na metar od njih, nije bas ni prijatno slusati tako blizu, glasnu muziku.

Uzmite u obzir da imam Xonar U7 MKII zvucnu, tako da u slucaju da imate integrusu ili pak neku bolju zvucnu, utisci mogu biti drugaciji.
 
da prenesem i moje utiske .

Evo , ja na stolu imam microlab solo 6c novi,poboljsan model.Dugo ali dugo sam ganjao R2730db, smarao madjare. Svi kazu gledaj radnju i lovi,i na kraju sam odustao. Kad jedan dan ulazim na KP i gledam, i ne verujem svojim ocima, nalog bez ocena,broj telefona,jedna slika sa mrezicama onako da laik nema pojma sta je,i samo pise Edifier zvucnici i cena od 100e. istog trena sam otrcao i avaj mom odusevljenju nije bilo kraja XD

Do 200e ovo je sigurno dobar izbor, ali vec na gore, ja sam pre za JBL LSR 305,i slicno. lsr 305 je sad u Becu oko 220e par.
Da napomenem da sam audiofil , imao sam dugo pojacalo i zvucnike , ali sam vremenom presao , i vec uveliko navikao na Microlab solo 6c, posto za tih nekih 110-120e novi mislim da su odlicni . i za moju sobu od 12m2, nekako mi je bilo zao da vise ulazem u zvucnike i pojacalo kada slusam nekad par sati muziku,a nekad ne upalim po par dana nista. Malo flac,malo youtube.

Dok microlab sa svojim kutijama, ima prostu formulu , koja deluje kvalitetno. Edifier ima drugaciju filozofiju sa ovim modelom , medjutim kada podignete jednu kutiju , to je skoro 10kg po kutiji. Mozda i vise nisam siguran. Deluje da je izradjeno bas kvalitetno. Medjutim takav utisak imam i sa microlabom. Na oko su microlab mozda i lepse. Ali edifier kada uzmete u ruku , i nekako ide i u dubinu , deluje dosta mocno. ipak moram priznati , microlab izgleda lepse, dok ove edifier pomalo lice na disko kutije.

Daljinac, na microlabu je onako,da se kaze krs,ali je izmisljen za Edifier-ov :D , na edifier je smejurija :D Ipak obavlja svoje funkcije dobro. ima selektore za svaki ulaz,BT,kao i pojacavanje. Takodje kada ugasite na daljinskom edifier, oni se skroz ugase. Dok na microlab morate svaki put gasiti plus iza prekidac na zvucniku za napajanje sto bas smara. Mana daljinca je sto nema stelovanje basa i treble na njemu , kome je to potrebno. Meni nije , ali microlabov daljinac je za koplje bolji i kvalitetniji od ovog.

Od konekcija tu je Bluetooth, ( lako se povezu na telefon,tv,EON box, itd ) optika,koaksijalni, i rca .

Kabal, drugi zvucnik koji se napaja na Edifier ima XLR ogroman kabal, mislim da je 3m ,debeo,dobro izolovan, za metalnim prikljuckom , zaista odaje utisak kvaliteta... Dosta bolje nego na microlabu. Ali microlab ostavlja mogucnost promene kabla po vlastitom izboru.

Microlab ima naglasen bas, i ostatak spektra neutralan , visoki su onako,ni napadni ni detaljni, srednjih ima, ali zanemarljivo. Bas je dobar, i ide nisko, ali za moj ukus ja drzim treble 0, bass -3. Na -3 se smanji gornji bas koji udara u mozak, i kutije postaju bas onako, bombona za slusanje. Samo da ne cujete kvalitetan HIFI :D u svetu zvucnika , microlab solo 6c je fiat punto 1.9jtd. U druga kola ne sedaj, i bice najbolji na svetu za preticanje po gradu :D

Edifier, pri prvom povezivanju, bas ti udara i nisko,i visoko, bukvalno kao vuferi , cinilo mi se cak i gore nego microlab. Medjutim stavljanjem na -3,opet sam donekle resio problem. I za divno cudo , kutije su iako polovne , valjda nisu dugo radile , usvirale se kroz par dana rada kod mene. Bas je zaista dobar. Ima prednji port, moze da se gurnu blize zidu.

VIsoki u prvu loptu su mi delovali naglaseno, posto su na microlabu neutralni , medjutim kako su se usviravali , polako sam provaljivao da izvlace vise detalja,i iako samo 19mm bolje svira od microlaba.

Srednji - najveca razlika, edfier ima poseban srednjotonac i tu je najveca razlika u odnosu na sve dosadasnje PC zvucnike. Odjednom cujete stvari koje nikad niste culi . Velika razlika u odnosu na microlab.

Na kraju treba istaci , edifier ima za svaki zvucnik posebno pojacalo , i to se itekako oseti , svaki drajver svira za sebe, cucete visoke,srednje,bas, pomalo nesvakidasnje,koliko god pojacavali, nema ono,prevlada bas, ili prevlada visoki. Na microlab mora da se pojaca na 30 da bi zvuk bio uskladjen, kako pojacavate tako bas mnogo dolazi do izrazaja,pa treba traziti optimum. Ovde kad se odvrne, sve se naglasi, i visoki i srednji i bas. Uz to bas na 0 i kao da je 2.2 sistem sa 2 vufera. Po meni savrseno za filmove,igre, i uz malu optimizaciju kao ja,tj smanjivanjem basa, idealno za muziku.
 

Prilozi

  • IMG_20190831_135840.jpg
    IMG_20190831_135840.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 438
  • IMG_20190831_135604.jpg
    IMG_20190831_135604.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 367
  • IMG_20190831_135712.jpg
    IMG_20190831_135712.jpg
    1 MB · Pregleda: 351
Poslednja izmena:
evo da ti direktno i odgovorim .

s1000 db ima drugaciji visokotonac. Koji nije tako efikasan, pa ide vise snage na njega, a manje na mid/bas. Kod s2000pro, ima novi visokotonac, mnogo efikasniji,pa svira glasnije sa manje snage. Otuda, sa istim pojacalima, ti izvlacis istu jacinu na tviter, a citavih 50w ide na vufer ako je verovati zvanicnim specifikacijama na edifier sajtu .

Sigurno da vredi u odnosu na s1000db. Ali moj licni savet, 330evra , to je vec ozbiljan par studijskih monitora, ja bih te savetovao, novi Kali , to je izrevoltirana grupa JBL inzenjera osvnovala svoju kompaniju i prave pandan jbl lsr 306 modelu. Zatim imas Adam t5v i t7v. Jbl lsr 305,306,308.

Preko 200evra se ne isplati ulagati u pc zvucnike. kad imas odlicne opcije studijskih kutija, pojacala i zvucnika , ili mini linija
 
Poslednja izmena:
Mene isto mnogo zanima da li je neko cuo uzivo S2000 Pro i sta misli, posto koliko god gledam neke druge zvucnike za oko 300e za nove zvucnike mi deli kao odlicna opcija (kvalitet zvuka + komfor koriscenja u smislu toga sto ima daljinski, bluetooth itd.).
 
Ja treba da preporucim nesto bratu i ne znam sta cu sem da mu pobrojim:
- Edifier R1280DB
- Edifier R1850DB
- Microlab SOLO 11
Dam linkove na YT sa poredjenjima bas ovih zvucnika, posjednem ga pred komp i kazem slusaj pa odluci.
Zakomplikovao mi je nalazenje jer treba da su mali (sto manji) i da imaju BT, ne trebaju mu drekavci (jaki i veliki), vec nesto za sobu i komp da normalno radi.
Ogromnan problem bi bilo zujanje (huming) u stanju mirovanja, kad su upaljeni a ne pustaju muziku, zvuk, vec su samo u prazno upaljnei...

Izgleda da niko nema ova dva Edefier pa da kaze nesto o njima...
 
Ima li neko Edifier R1280DB, pitam jer me zanima da li zuji, ima li huming, cuje li se nešto i kad je upaljen a ne svira?

https://www.edifier.com/int/en/speakers/r1280db

Ја сам их узео пре неки месец. Нема зујања нити ичег сличног. Повезани су оптиком.
Иначе, сва музика коју сам до сада слушао ми делује занимљивије јер чујем тонове које пре нисам могао.
Ако сада налети нека повољна и одговарајућа екстерна звучна одмах је купујем да бих извукао максимум. Ако не, сигурно је купујем догодине. Сталци са носачима стижу следеће недеље.
 
ne verujem da ćeš išta značajno izvući dodatno iz njih čak i da uzmeš neki flagšip dac,lepo su ubalasirani i njihov dac je idealan za taj sistem.ono,ako bi svakako uzimao neki flagšip što da ne,u svakom drugom scenariju zvučna samo zbog njih je bacanje para...
 
Ништа значајно нисам ни очекивао. Само максимум, јер су способни да приме и испоруче још и то мало што мислим да би ми било таман.
Флегшипови су ми ван интересовања и домашаја.

cheers
 
nisu sposobni,to je to.tu su drajveri i konstrukcija usko grlo,ne dac ili pojačalo.
 
Ako može glupo pitanje, nisam kačio do sada a trebalo bi valjda uskoro. Iskreno nemam pojma o ovome.
Na TV-u imam samo COAX izlaz (ima PCM only) a planiram R1280DB (kažu u Zemunu da očekuju opet uvoz). Ne treba nešto mnogo jače, imaju sve šta treba da sa nakači da mi ne treba dodatno ovo-ono, a pare nisu problem jer ih nema :)
Kabl sam video po cenama 3500 i više, na KP imaju Ugreen i slično po 1500 ili tu negde ali se ne javljaju.
Gde da pogledam kabl i koji kvalitet odnosno cena treba realno za ove zvučnike?
 
svaka digitalna veza je ista,ili radi ili ne radi.skuplji kabal neće doneti ništa.komotno kad stigne kupi na oglasima i polovan,inače ugreen je sasvim okej brend,ne valjaju krš i radi šta piše u reklami.
 
Posto imas samo Coax ulaz i nemas optiku, mozes juriti namenski RCA 75ohm kabl namenjen za digitalni prenos signala, mada realno bilo koji krsten "obican" RCA kabl ce raditi bez problema.
 
Hvala ljudi!
Samo da vidimo da li će da bude uvoza zvučnika skoro, ne bi šverc da uzimam.
 
Sta su ti rekli KAD ce biti uvoz?
Meni su prosle sedmice rekli za 2-3 sedmice...
 
Sto znaci tek posle 15. oktobra? Sto opet moze biti i 30.10. sto znaci da ce se naruciti "vec znate od koga" kad im je vreme rastegljivo a preciznost "odokativna"...
 
Kupujem nove zvučnike, ali nikako ne mogu da se odlučim za model, pa bi mi dobrodošao savet/preporuka. :D Trebaju mi za serije/filmove i muziku i da traju 10 godina. Koristiće se na računaru, znači za slušanje na blizinu. E sad, gledala sam sledeće modele: S350DB, S2000 Pro, oba su trenutno nedostupna, ali mi nije problem da malo sačekam da vidim da li će da se pojave ponovo u prodaji. Zatim S1000DB, R2000DB i Luna E235, sva tri modela su dostupna. Ovi poslednji su od plastike i duplo skuplji od svih ostalih, ne znam da li zaista i vrede toliko. Šta bi bila najbolja kupovina u ovom mom slučaju?

Gledala sam i Microlab Solo 16. Ima ih i u regularnim prodavnicama. Jesu oni slični po kvalitetu sa Edifier zvučnicima?
 
Ma jesam na nekom Youtube kanalu, ali nije to to, zato i pitam ako neko možda ima pomenute modele ili ih je čuo uživo.
 
Ja imam R2000DB i vec sam ih opisao na ovom forumu.
 
Našla, iščitala, zahvaljujem. :)

Još čekam da vidim da li će da se pojavi S350DB, al izgleda ništa od toga. Verovatno ću S1000DB da uzmem.
 
Izvinjavam se sto dizem temu,ali interesovao sam se bas za Edifier zvucnike konkretno modeli S350DB i R2730DB,medjutim juce sam saznao da je kod madjara za prvi model cena 397e a za drugi 305e.
Po meni prilicno jaka cifra obzirom da planiram na racunaru da ih koristim.Samo da napomenem da sam imao Microlab Solo 6C i generalno bio zadovoljan,cist zvuk,na volume preko 35 fali basa i to se primeti.
Trenutno imam Bose Companion 5 i daju skroz drugaciji zvuk u odnosu na Microlab,isto je cist,bas je malo jaci nego na Microlab-u obzirom da ima zaseban vufer.
Da li neko ima informaciju hoce li nesto kod nekih uvoznika od Edifiera ili slicnog proizvodjaca dolaziti kod nas po iole normalnim cenama ili da jurim preko madjara ili da jurim nesto trece na lokalnim oglasima.
Treba mi kvalitetan 2.1 sistem u rangu S350DB ili cak vidim da hvale i R2000DB
 
Gigatron i Sampro ih trenutno prodaju, ali nemaju veliki izbor.

R2000DB su ti odličan model, imaju čist zvuk i dosta basa. Ne verujem da bi ti falio zasebni vufer.
 
Vidim,i jedni i drugi imaju par modela mozda,ove skuplje niko i ne drzi.
Jel neko cuo kako zvuci M3600D?
 
Ja sam cimao Sampro baš za R2730DB i rekli su da nemaju na lageru niti da je na listi uvoza tokom sredine januara.

U ovoj temi sam pisao kako do R2730DB, a da nije preko Mađara.

Pošto nas ima više zainteresovanih za istu stvar, možda bismo nekako mogli da se izorganizujemo i to pazarimo.

Inače, i ja sam merkao R2000DB, ali na više review-ova sam pročitao da nisu na nivou 2.1 sistema što se tiče bass-a. Ja prelazim sa dugogodišnjeg slušanja 2.1, tako da je izbor ili S1000DB ili R2730DB. Prvi model mi je preskup kako god da ga nabavim, a za drugi treba malo više gimnastike da bi se ulovio. :)
 
Pazi,imao sam Microlab Solo 6C i znam tacno kakav zvuk monitor zvucnici mogu da daju,cak sam kasnije vezao vufer od Logitech Z2300 sa Microlab Solo 6C i dobio ono sto sam hteo,solidan ne bas kvalitetan bas i cistocu zvuka.
Verujem da je R2000DB dobar,ali nema sanse da nadjaca u basu R2730DB niti S350DB,mislim da bi R2000DB trebalo da daje nesto cistiji zvuk,mada ono sto sam cuo preko youtube-a da i R2730DB i S350DB daju jako lep zvuk.

Sto se tice organizacije,mozda mozemo Sampro da pitamo za uvoz od 5 komada koja bi bila cena? ali ocekujem jedno 40000+ din.
 
To je ok, ako imaš viška vufera/prostora i voljan si da "budžiš". Ja lično nemam ni jedno ni drugo, pa mi je dobar 2.0 sistem idealno rešenje.

Enivej, R2000DB ima malo jači bass od Microlab Solo 6C, ali ipak nije to to za basshead-a kao što sam ja.

Što se tiče uvoza R2730DB - nije neko poređenje - ali R1700BT je 20-30% skuplji kod nas nego kod komšija Rumuna, tako da cenim da bi i R2730DB bio barem 200€... što je neka maksimalna cifra koju ima smisla dati za iste.
 
R2730DB bih uzeo za 200e, ali cisto sumnjam da ce bilo ko da ga uveze kod nas.

Ako padne neka grupna organizacija za narucivanje, racunajfe na mene. Rumuni deluju najpovoljnije.
 
Nazad
Vrh Dno