Šta je novo?

Edifier zvučnici

Samo da se javim da sam uspešno odradio Temišvar akciju kolima i sada sam ponosni vlasnik Edifier R2730DB. :)

Uzeti su preko EMAG.ro za 700 leja (~150€). Smarao sam EMAG-ovce preko FB-a da vidim da li će zvučnici biti u prodavnici kada dođem, da li moram da naručujem online prethodno itd. Uz dosta nabadanja engleskog, uspeli su nekako da mi stave do znanja da će me čekati u subotu u njihovom showroom-u i da ne moram ništa da naručujem.

Princip u samoj radnji je jednostavan - svi čekaju sa papirima u ruci (kao na delikates odeljku u Maxi-ju :D) koji sadrže odštampano šta su uzeli. To se dobija od radnika sa kojim stanete za komp i koji bukvalno poruči sa njihovog sajta sa random adresom u Temišvaru, plati se karticom i tada se dobije ištampani papir. Nakon toga se ide na kasu iza koje je magacin, oni vade iz magacina i samo te "prozovu" kada tvoja kupovina stigne.

Što se tiče granice - isto nikakav problem, nije bilo nikog, tako da je lik samo pregledao pasoše, te sam prošao bez carine.

O zvučnicima nešto kasnije, trenutno ih još uvek podešavam i sležem utiske.
 
Poslednja izmena:
super cena, svaka cast.
Uzivaj sad u zvuku :)
 
@DBraveZ

Hvala, hvala :)

Evo, stigao mi je i mejl od domaće firme za R2730DB:

Rok isporuke bi bio 7-10 dana, a, uz avansni depozit od 20%, maloprodajna cena sa uključenim PDV-om bi bila 36.000,00 rsd.

Obavestite potencijalnog kupca i javite kada se, odnosno – ako se dogovorite kako bi proizvod uvrstili u order uvoza.

Isplati se akcijanje po RO, ipak.
 
Daj neki komentar o zvucnicima,jos si to ostao duzan :) :)
Bar da znamo ako krenemo u pustilovinu do Temisvara,da li vredi te pare :)
Pozdrav.
 
Ukratko - 150€ vrede definitivno :D

Da krenem od prvog utiska. Na default setovanjima od 0/0 za bass/treble - zgranuli su me kao kada sam prešao sa regularnih bubica na in-ear bubice.

Bass je izuvao, prejak je bio čak i za moj ukus. Neko je pisao da na ove zvučnike ne treba gledati kao na 2.1 sistem, već da zbog jačine bass-a zvuči kao da je 2.2 sistem. I slažem se potpuno, dok se nisu "razmrdale" membrane, tresli su sobu od ~18 kvadrata čak i kada sam bass smanjio na minimum preko bass potenciometra (setovanje -6). E sad, višenedeljni burn-in + privikavanje su definitivno učinili svoje, tako da je bass sada smekšao i taman je kako treba.

Što se ostalih frekvencija tiče - treble potenciometar nije toliko reaktivan kao i bass potenciometar, tako da sam to odvrnuo na +6 i time postigao čistiji i manje muljav zvuk. Ono što je moj utisak jeste da taj treble potenciometar boost-uje frekvencije tamo bliže ~10KHz.

Tako da pored jakog bass-a i pojačanog treble-a, ostaju ti viši srednji tonovi malo u senci, oko 3KHz, koji bi još malo mogli da se poguraju i tada bi zvuk bio baš po mojoj meri. Nekome to ne smeta i voli flat zvuk, ja sam jednostavno navikao da EQ-om podešavam kako mi odgovara, pa mi to jedino malo fali.

Treba imati u vidu da su ovi zvučnici su deklarisani kao studio monitors, što u praksi znači da se neverovatno osete razlike između kvalitetnog i nekvalitetnog mix-a i produkcije, tako da će svako prenaglašavanje određenog dela spektra biti primetno i izraženo. Na to se isto treba privići, jednostavno odjednom čuješ stvari koje nisi čuo do sad i to ume da "para uši" na početku.

E sad, činjenica je da ja imam vrlo nesavršen setup za njih - prikačeni su optičkim kablom direktno na TV (bez AVR-a, DAC-a itd.). Druga stvar, trenutno nisu pozicionirani kako treba, stoje na podu, sve dok ne napravim stalak. Za sad sam naručio sunđere koji bi trebalo da ublaže malo taj bass kick kada se odvrnu za žurku ili tako nešto. Ali definitivno bolje zvuče kada se stave u nivou ljudskog uha, te treba težiti tome ako je želja da se izvuče maksimalno kvalitetan zvuk iz njih.

Sve u svemu, mislim da su R2730DB jako dobra kupovina koja će da traje i da zvučnici imaju mnogo toga da ponude. Fora je jedino koliko ćeš izvući iz istih kroz razne DAC-ove, pozicioniranje i setovanja. Kao kompjuterski zvučnici u omanjoj sobi i za nekog ko se ne bavi audio produkcijom - mislim da su prejaki, za kompom imam Logitech X-230 koji je sasvim okej i ne zauzimaju pola radnog stola.

Eto, ako zanima nekog još nešto, tu sam :)
 
Poslednja izmena:
Logitech X-230 je blagi krs za tvoje Edifier R2730DB. Ja imam i Altec Lansing 621 i R2000DB, oba sistema na istom dac-u, Edifier odnosi pobedu.
Hteo sam i ja R2730DB ali kada sam kupovao zvucnike u tom trenutku, R2730DB nije bio nigde ni kod nas u prodaji ni kod Fante, pa sam uzeo R2000DB na kraju i nisam se pokajao, sta vise, odusevio sam se.
 
Pre korone sam gledao po našim radnjama model m3600d i bio je oko 13-14 hiljada gore dole koja crvena, sada ga ima na samo jednom mestu i košta oko 22 hiljade.

Bezobrazluk....
 
Uzmi 1700bt nema greske

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
@Partybreaker

Zanima me da li neko zna neku proverenu šemu za ovu kupovinu, kao preko Mađara? Ako zna neko pošalje na PM.
 
Šta mislite o ovom modelu EDIFIER R1280DB? Za sobu tinejđerke ?
 
Čuo sam ih pre nekoliko dana, odlični. Uzeću ih za klinca. BT modeli su sad must have.
 
Poslednja izmena:
Ju, kolika razlika. Inače, evo nekog poređenja, naravno da ne može da bude kao slušanje uživo ali je neki orijentir:

 
Da li je razlika Bluetooth ?
Onda, ako se kupuje za tinejdzerku mislim da nemamo sta da pricamo.
Danas klinci pustaju sve sa telefona, i verujem da ce se smoriti ako nema tu opciju.
A da li ce biti malo losiji zvuk, mislim da im je to sekundarno
 
Pozz Pejo, jako cenim tvoje mišljenje. 40€ je velika razlika (za mene) ako je u pitanju samo bluetooth, a zvuče isto.
 
Da li je razlika Bluetooth ?
Onda, ako se kupuje za tinejdzerku mislim da nemamo sta da pricamo.
Danas klinci pustaju sve sa telefona, i verujem da ce se smoriti ako nema tu opciju.
A da li ce biti malo losiji zvuk, mislim da im je to sekundarno

I to što kažeš. Dobro je da ima bluetooth ali ne za tako veliku razliku a zvuče malo lošije. Da li ima nekoi predlog za neki drugi model ?
 
@peja

Ajde Pejo uključi se malo. Vide osam ove Boze staelite za 80€. Toliko mi je prodavac spustio cenu

Capture.JPG

i hteo da ih prkopčam na ovo BT pojačalo

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?460670-Stereo-iz-otpada-(Bluetooth-5-0-TPA3116-Digital-Power-Audio-Amplifier-board)

Zgodni su mi za dečuju sobu jer su mali i mogu da se kače na zid. Međutim kada sam dodao da ne vrede više od 50€ jer "bela više nije bela" nego mora da se farba - 20€ + da se zamene mrežice još 1.000,00 dinara, dođem do toga da je može bolje da kupim PreSonus Eris 3.5 BT za 15.500,00 a ka 130€. Ako neko zna gde može za manje para neka mi javi na PM ili ovde. Pre crnog četvrtka neću da ih kupim.

Evo šta ovaj nesrećnk kaže :D

 
Kakve veze imaju Bose sateliti i PeSonus (bilo koji) sa Edifier zvucnicima?
 
I jedni i drugi su bolji. Samo što PeSonus trenutno ne može da se nabavi.
 
Gde kod nas mogu da se nabave Edifier zvucnici? Ako uopste mogu..?
 
Sampro ih je uvozio, samo su cene vislje nego pre godinu-dve kada su ih svi preporucivali.
 
dođem do toga da je može bolje da kupim PreSonus Eris 3.5 BT za 15.500,00 a ka 130€. Ako neko zna gde može za manje para neka mi javi na PM ili ovde. Pre crnog četvrtka neću da ih kupim.

Vlado,
Da li si uzeo zvučnike?
(Koje i kakvi su utisci )
Razmišljam se između PreSonus Eris 3.5 BT i EDIFIER R1280DB za sobu tinejđerke. :)
 
Poslednja izmena:
Verovao ili ne ja hvatam vezu za ove zvučnike (PreSonus Eris 3.5 BT) već mesec dana. Zvuči glupavo ali je tako. Obećali su mi danas iz jedne firme koja ih uvozi da će "probati", bez obećanja, da mi pošalju jedan par. U svakom slučaju javljam utiske.
 
Dvoumio se između R1280DB i Presonus 3.5 i poručio danas Edifier... Javiću neke prve utiske kad stignu.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
To za napajanje? Zar ti nije lakse da kupis neki bolji gotov napojni kabl sa "osmicom"?
 
Nazad
Vrh Dno