Šta je novo?

Treba mi vertikalni prostor

MostWanted

Cenjen
Učlanjen(a)
12.07.2013
Poruke
668
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 & BeQuiet Pure Rock Slim 2
Matična ploča
Asus B550-PRO
RAM
16GB DDR4 3200MHz Kingston
GPU
MSI Radeon 6700XT 12GB
Storage
1TB nvme SSD Kingston
Zvuk
Tannoy Gold 5
PSU
Fractal ION Gold 750W
Kućište
Cooler Master Silencio S600 + BeQuiet Silent Wings 3 120mm
Monitor
LG UltraGear 27'' 1440p 165Hz
Miš & tastatura
Logitech G Pro tastatura i mis
Zbog nacina rada i koriscenja racunara, jako mi je potreban vertikalni prostor, do horizontalnog mi uospte nije stalo, a ima ga na pretek (16:9 aspekt ekrana). Koristim win 10 i zanime me kako bih ovo mogao da resim? Najvise mi smeta taskbar i onaj adress bar zajedno sa ostalim glupostima u browserima. Probao sam sve browsere koje znam, nijedan ne nudi neko resenje da makar bookmarks stavim sa leve ili desne strane ekrana, samo gore mogu da budu. Windows taskbar izgleda retardirano bilo gde osim dole, prosto je tako napravljen. Postoji li neki program koji mogu da skinem da ovo poboljsam? Da to bude pristojno kao na primer na ubuntu?

TL;DR: Preporuka za taskbar alternativu i browser alternativu koji mi nece uticati na visinu radnog prostora.
 
F11 da udjes u fullscreen i stavis raskbar da se krije?

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Hm. A da zarotiraš monitor za 90° ?

Inače, držanjem CTRL tastera i prostim skrolovanjem na mišu, možeš da povećavaš i smanjuješ veličinu/rezoluciju/nazovi kako hoćeš prikaza na ekranu, pa to važi i za brozere.
Više ćeš videti, sa sitnijim prikazom.

Favoritesbar može da se ukine, taskbar ima opciju autohide...
Opera je meni najzgodnija od svih brozera. Subjektivno.

P.S. 16:10 mon je zakon...
 
Poslednja izmena:
Windows taskbar levo ili desno, preporucujem desno jer mi je daleko prirodnije da prozor pocinje uz levu ivicu, a taskbar ikonice i sat ostanu dole desno.
Sto se tice browsera, za chrome - neater bookmarks, a firefox valjda ima ugradjeni sidebar.
Inace za neater bookmarks, kad kliknes na ikonicu iskoci ti ovaj dropdown, ne stoji uvek otvoren.

to ovako izgleda: https://imgur.com/a/1vdQImG

Takodje mozes i u browseru da odzumiras npr na 90%, nesto je sitnije ali stane osetno vise sadrzaja i makar meni na 24" 1080p pristojno izgleda.
 
Poslednja izmena:
Što se tiče browsera najbolje rešenje ti je Vivaldi jer bookmars bar može da se sakrije a postavi bookmarks panel sa leve ili desne strane, statusna traka može da se sakrije, traka kartica može da se postavi levo ili desno, tako da ostaje samo adress bar gore ili dole.
 
Nazad
Vrh Dno