Šta je novo?

Pitanje oko prenosa Apple ID sa @gmail na @icloud

rehner

Poštovan
Učlanjen(a)
23.09.2018
Poruke
80
Poena
70
Pozdrav svima!

Kao i mnogi, i ja sam nekada davno prilikom pravljenja naloga na iTunes-u koristio Gmail nalog koji i dan danas koristim. Video sam da je od pre godinu-dve Apple dopustio da se sa Gmail ili Yahoo naloga moze preci na @icloud i to vrlo jednostavno. Potrebno je izlogovati se sa svih uredjaja, otici na appleid.apple.com , ulogovati se, pronaci i kliknuti na promenu Apple ID, uneti novi naziv,ponovo se ulogovati na uredjaje i to je sve. (Ako sam dobro razumeo, uzeti samo u obzir da posle prelaska na icloud mail, nema vise pomeranja, dok se kod ostalih promena- google>yahoo>hotmail i yahoo>hotmail>google moze uvek izvrsiti promena)

E sada, pre nego sto ja moj google Apple ID zamenim za icloud Apple ID, imao bih sledece pitanje-

Sta se dogadja sa mojim podacima, odnosno kupljenim i instaliranim aplikacijama na iPhone-u i Mac-u i servisima koje placam? To nigde ne stoji u objasnjenju, niti uspevam da pronadjem na internetu precizna podatke o tome... Ja koristim/placam Apple Music od kako postoji, kupovao sam i gomilu programa i aplikacija preko tog google-ovog naloga, i to je jedini nalog koji sam ikada imao i koristio... Hoce li biti problema u radu posle promene imena?

Da li neko ima neki savet ili slicno iskustvo? Bio bih mu / joj jako zahvalan :D
 
Podaci, pretplate, aplikacije su ti netaknuti i sve najnormanije radi. Jedina promena je sto ti je sad drugi mail, kao Apple ID i ne mozes da ga promenis za neki drugi.
 
Podaci, pretplate, aplikacije su ti netaknuti i sve najnormanije radi. Jedina promena je sto ti je sad drugi mail, kao Apple ID i ne mozes da ga promenis za neki drugi.

Hvala na odgovoru. Dakle, svaki naredni mail i sve ostalo ce stizati i biti povezano na taj mail koji sam vec napravio sa @icloud i koga nameravam da postavim kao novi Apple ID umesto google-a? To je onda upravo ono sto mi treba!
 
Upravo tako, dolazi na novu mail adresu i vezano je za tu mail adresu.
 
Nazad
Vrh Dno