Šta je novo?

FSP napajanje, pitanje

Kluzo

Slavan
Učlanjen(a)
08.10.2005
Poruke
380
Poena
320
Upgrejdovacu drugaru masinu tako da ce biti sledece: Ryzen 3 2200G,neka ploca low coast, 8gb ddr4, ssd, hdd i to je uglavnom to, koristice za sada procesorsku grafiku, kasnije mozda neka grafika ali ne prejaka.
Za oko mi je zapalo sledece napajanje
https://www.emmi.rs/napajanja-i-dod...nje-450w-fsp-sp500-a-.11.html?productId=82976
Sta mislite o ovoj kupovini, nisam yadnjih godina bio u kontaktu sa ovim napajanjima, svojevremeno ih se secam po dobru, cesto su se ugradjivala u brend masine i bila su skroz OK.
 
Dobro je to napajanje, samo nema 8cpu pin kao što je navedeno u opisu, ima 4 pin za cpu, a nije ni bučno čak sam se priajtno iznenadio koliko je tiho jer sam sklopio jedan računar pre mesec 1-2 sa tim napajanjem, R3 2200G , RX 570, ssd i hdd i 16GB rama u nekom gejming kućištu. Sa kupovinom istog se ne dobija strujni kabl, idu u bulk pakovanju. I ono najvažnije ne greje se pri opterećenju.
 
Poslednja izmena:
Poslužiće, ta mašina troši jako malo. Jedino neće biti pogodna ako se ubaci neka baš jaka grafička ili neka Intelova mrcina uz overclock...
 
Poslednja izmena:
Hvala na savetu, nece ici Intel ni overklokovanje, za sada Ryzen i vega 8, lik prelazi sa 775 q9400 na ovo, u princpu ce raditi nesto amaterski u Adobe Premieru Pro.
Ako gura bey problema RX 570 i ovakav procesor onda ce i u buducem upgrejdu raditi kako treba.
 
Ja koristim ovo napajanje uz i5 4460 i gtx 1060 6gb, sve bez problema radi, tiho i hladno napajanje, samo sto jelte nema 8pin ionako pise na sajtu da ga ima, ali ne pravi problem.
 
Poslednja izmena:
+1 preporuka za Gigabyte PB500, takodje postoje nova odlicna napajanja u jeftinom rangu Thermaltake Smart RGB 80PLUS (SPR-500AH2NK-2) sto su stigla u firmu na E pre nekoliko dana.

https://www.eteknix.com/thermaltake-power-supply-500w-review/

Ovo i drugo od 600W Smart RGB su odlicna zamena za Gigabyte ako ga nema.

Nezamislivo u poredjenju sa prethodnim napajanjima sto je Thermaltake izbacivao,
i takodje cudno cak bolja ova jeftinija Smart RGB od sledecih Smart BX1 RGB modela :).

Steta samo sto je cena preuvelicana malo i sto ne daje emmi 5-godisnju garanciju koju reklamira Thermaltake.
Cena treba da je ista ili ~4 evra manja od PB500, ~37-39evra i sa 5 godina garancije su u germaniji, dok je kod nas Gigabyte 42.5evra,
i Gigabyte nudi ~25 vise vati na 12V grani, i 140mm dubine u odnosu na 170mm dubinu od Thermaltake-a, dok je Thermaltake tisi.
 
Poslednja izmena:
Budzet je ogranicen ide Asus 320k prime (ili sl ) ploca koja ima samo 4 pinski konektor, skupio je covek 200 i kusur evra a vec ima ssd i hdd i tu se moramo uklopiti.
Radice nesto u A Premieru, office psanje clanaka i koliko znam uzivanje u internet sajtovima namenjenim za 18+.
 
Nazad
Vrh Dno