Šta je novo?

Ryzen 5 2600 ili 3600

Milosnis018

Cenjen
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruke
645
Poena
180
Moja oprema  
Ostale periferije
Sony Playstation 5
Laptop
LENOVO IdeaPad 1 Ryzen 7 5700u 16gb ddr4 1TB NVMe
Tablet
Lenovo Tab M10 FHD Plus
Mobilni telefon
Motorola Edge 40
Pametni uređaji
Honor Watch GS Pro
Steam
jomilos84
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Treba da kupim procesor, plocu i ram, ostalo imam. Imam grafičku AMD R9 380 2gb. U dogledno vreme ne bih da kupujem novu. Ne znam da li da idem na varijantu x570 i 3600 ili na x470/b450 i 2600. Pošto mi treba mini itx ploča razlika je čitavih 200e za x570/3600 varijantu. Da li da idem na skuplju varijantu ili se ta razlika na R9 380 neće ni primetiti?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Isao je i i5 4460 koji je klasa za bilo koji FX :)

Ogroman napredak za AMD svakako, from zero to hero :)
 
1600 se pojavio na kp za cak 7000. pre nedelju dana sam uzeo za 70e.
 
Ja sam se malo ulenjio i nikako da sklopim konfiguraciju (kuciste, napajanje i grafika su nabavljeni).

Procesor cu Ryzen 2600 (mozda i 3600, odlucicu u trenutku).
Plocu sam gotovo resio da uzmem Tomu Max ali mi trebaju WiFi i BT pa sam gledao onu MSI B450 Prc Carbon AC, ali na testovima kazu da je signal za WiFi los. Ima li neki drugi predlog za neku WiFi/BT?
Hladnjak cu Artic eSport Duo.
M.2 cu Kingston A2000 500GB
Memoriju sam gotovo resio da uzmem Gskill Trident, ali vidim da neko u temi hvali kao best buy PATRIOT 16GB Viper Steel DDR4 3733MHz CL17 (kod Madjara oko 100e). Koji 2x8GB kit uzet (bilo da je 2600, bilo da je 3600).

Hvala
 
Ako hoćeš WiFi a nećeš Pro Carbon (mada, nisam čuo da zeza na njemu), rešenje su ti opet Pro Carbon ali X470, top end X470 ploče poput ASRock Taichi i Gigabyte Gaming 7 (ali X470 se ne isplati uzimati), nove X570 ploče ili B450 ITX ploče. Ili, naravno, zasebna WiFi kartica.

Patriot Viper Steel je dobra memorija, slobodno uzmi.
 
Ne bezim od Carbon Pro... hocu nju, ali sam negde procitao da se zale da je WiFi na njoj los (doduse nigde nisam vise pronasao taj podatak, ali ni to da je dobar).

Pre bih uzeo neku AC plocu nego da uzimam posebnu karticu za WiFi + usb za BT jer mi oboje treba.

ITX ne bih uzimao.

Sto se memorije tice... ako je Patriot, od koliko MHz?
Sta se desava sa GSkillom?
Videh da ima u ponudi i Corsair Dominator Platinium 3000MHz.
 
Ja da se pohvalim da sam konacno sklopio masinu (uglavnom je sve best buy i po preporukama odavde).

MSI Tomahawk Max
Ryzen 2600
Artic Freezer 34 eSports DUO
Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3200MHz
Kingston A2000 500GB

I od ranije nabavljeno polovno:
MSI GTX 1070 Gaming Z
Seasonic Focus Plus Gold 850W
Fractal Design Define R5

Mislim da je skroz korektna masina, vremenom jos 2x8 rama i neki Ryzen 3700/3800 (mozda sa boljim kulerom) i to je to.

Hvala jos jednom svima na pomoci
 
Evo i ja kupih isto

Tomahawk max
Ryzen 2600
8GB Kingston (trenutno nema para za još toliko)

Grafičku imam GIGABYTE GTX 770 WindForce 3X OC 4 GB

Da li mislite da vredi kupovati jaču grafu ili ova može da završi posao ?
Gledao sam jedino bi možda vredelo uzeti 1070 ali to je minimum 100E doplate.
 
Porucih sve isto kao nikoola, sem sto cu koristiti samsung 860 evo umesto kingstona. Kupio sam ga pre par dana, ali konfa iz potpisa izvlaci samo 400/230 iz njega u skoro svim benchmark testovima sta god da uradim.
Graficka, diskovi i napajanje ostaju.
Nisam jedino siguran za Chieftec napajanje, star je 10 godina ali radi bez problema. Mislim da su ga preporucivali ovde tada, zato sam ga i uzeo, a sad imam utisak da spada medju losije.
 
I ja imam problem samo sa patriot burst ssd-om read dobar, write oko 230-250mb/s. Meni rekose da je to to za ovaj ssd...

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
zeroberto:

spor sata kontroler na tom cipsetu + koliko se secam treba bas da pogodis sata drajver za njega,ali nece puno pomoci.za drajver procackaj win raid forum.toliko matoro napajanje je za preventivnu zamenu ili bar da ga prekontrolises ali bolje zameni.
 
Drugari jel moze savet ili preporuka?
Prosecan sam korisnik i hteo bi da zamenim moju 10 godina staru konfiguraciju ga-ep35c-ds3r, sa xeonom e5450( uradjen je bios da gigabajt moze da cita ovaj procesor) i 8g ddr3. Sve radi bez greske. Malo igram igrice,malo koristim premiere.
Razmisljao sam o ovoj konf,koju bi isto koristio dugo.
Ryzen 5 2600, G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3000MHz i neku od ove dve ploce - MSI B450 GAMING PRO Carbon AC ili Asus ROG STRIX B450-F Gaming. Bitno mi je da je maticna kvalitetna i da ima opticki audio izlaz.
Ako znate nekog povoljnog prodavca sa kp,sa kojim moze i da se malo skine cena ako se uzima vise komponenti,posaljite mi pm.
Hvala
 
Ja da se pohvalim da sam konacno sklopio masinu (uglavnom je sve best buy i po preporukama odavde).

MSI Tomahawk Max
Ryzen 2600
Artic Freezer 34 eSports DUO
Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3200MHz
Kingston A2000 500GB

I od ranije nabavljeno polovno:
MSI GTX 1070 Gaming Z
Seasonic Focus Plus Gold 850W
Fractal Design Define R5

Mislim da je skroz korektna masina, vremenom jos 2x8 rama i neki Ryzen 3700/3800 (mozda sa boljim kulerom) i to je to.

Hvala jos jednom svima na pomoci
Masina je bombona. Nece ti trebati bolji hladnjak od tog.
 
@mikson

Samo da ti kazem da sam ja jurio poslednjih mesec dana MSI B450 Carbon AC i nisam je nasao nigde (Fanta je mogao da iskopa negde i to za “samo” 180€).

@ppredrag
Hvala.
 
@mikson

Samo da ti kazem da sam ja jurio poslednjih mesec dana MSI B450 Carbon AC i nisam je nasao nigde (Fanta je mogao da iskopa negde i to za “samo” 180€).

@ppredrag
Hvala.

B450 Carbon sam samo na papiru nalazio. Jos pre puno meseci kada sam sklapao svoju sam trazio B450 i nikada je nisam nasao, pa sam uzeo X470 Pro Carbon (bez AC), koju sam takodje morao da cekam par nedelja :) . Nisam do sada koristio WiFi, samo zicu. Pre neki dan sam uzeo TPLink Archer T3U Nano, ali cu moci tek naredne nedelje da isprobam, kada se vratim u Srbiju :) .
 
Vidim da ih ima na kp za 140,ali nisam zvao da pitam,da li imaju na stanju.

Sve sam ih kontaktirao, nema niko. Ni u Iponu nema, Fanta mi je jurio na dosta mesta.

Ja sam nju hteo samo zbog WiFi i BT, ali sam uzeo Tomahawk max i narucio WiFi+BT adapter
 
Da se pohvalim, narucio sam Asus ROG STRIX B450-F i Ryzen 5 2600. Msi nisam ni trazio jer vidim da se tesko nabavlja. Moram da kazem da su cene raznolike i da na kp jedno pisu a prodaju po vecoj ceni. Izaslo me 65e jeftinije nego u radnji. Na svu srecu ja sam nasao pravog prodavca :) Jedino jos sa memorijom da vidim sta cu. Tu su cene slicne na kp i po radnjama.
 
8g ili 16g ram? Kao sto sam napisao prosecan korisnik, malo editovanja premiere,photoshop... Ram bi trebalo 3k ili 3.2,da je uparim sa ryzenom?

Idealno 2x8GB @ 3200MHz. Dual-channel i future-proof brzina.
 
može i 3000 MHz, razlika u brzini neprimetna, razlika u ceni (RUC, prokleto računovodstvo) primetna.

dual kanal memorija se i te kako oseti na rizenu.
 
Poslednja izmena:
8g ili 16g ram? Kao sto sam napisao prosecan korisnik, malo editovanja premiere,photoshop... Ram bi trebalo 3k ili 3.2,da je uparim sa ryzenom?

Ja bih preporucio 32gb, memorija je pristupacna danas a ta dva Adobeova dinosaurusa su gladni memorije, sa svakom verzijom sve vise. Takodje preporucujem jedan mali ssd, 64-120gb ce biti dovoljno, kao scratch particiju...
 
Ispod 16GB nema smisla uzimati a s obzirom na pristupacne cene 32GB je odlicna opcija, posebno za gladnu Adobe gerijatriju.
Brzina, RGB gluposti, zatezanja/oc.. to je uglavnom bitno RGB klincima i hw entuzijastima. Najvise se isplate Kingston, Patriot i Geil DDR4 2x16GB 3200MHz/CL16 (za starije Rajzene) i malo brze memorije za nove 3XXX i to je to, za 165-170 evra na KP ili 21-22k din u E prodavnici npr.
 
Gledam koju memoriju za rizen 2600, razmisljam se da mozda uzmem 2x16GB G.skill 32GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 KIT , 120e na kp... ili pak sada do 16GB, a kada bih kasnije stavljao neki rizen +8-core 4xxx, u tom trenutku menjati memoriju za neku nazovi bolju 32GB ukupnog kapaciteta i elektriciteta :p ...... za plocu vidim da svi imate tomahawk max, jel ce moci flesovanjem biosa da podrzi pcie 4.0 kasnije ?? , davati na pare na MSI B450 GAMING PRO Carbon AC 140e, ici pak na x570, kao neki future proof??... ili samo tomahawk max i zdravo :type:.....
 
neće flešom biosa imati pci-e 4.0,a podržavaće pci-e grafičke sa pci-e 4.0 jer je pci-e unazad komplementaran,cela poenta tog standarda.jedna bilo koja grafička nije ni blizu limita pci-e 3.0 x16 tako da je taj strah potpuno neutemeljen.namerno su pustili buvu ovo sa 56000xt ali to je do x8 režima ne do generacije samog slota/standarda.

takođe,ta priča da se bode taj neki mesijanski 4xxxx rajzen koji će koštati tepsiju ribe i pokretati snove iz insepšna postaje krajnje neukusna.maksovku i 2600 illi 1600 AF i uživaj ako kupuješ sad,sutra kom opanci tom i džeri.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno