Šta je novo?

Ryzen 5 2600 ili 3600

Milosnis018

Cenjen
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruke
645
Poena
180
Moja oprema  
Ostale periferije
Sony Playstation 5
Laptop
LENOVO IdeaPad 1 Ryzen 7 5700u 16gb ddr4 1TB NVMe
Tablet
Lenovo Tab M10 FHD Plus
Mobilni telefon
Motorola Edge 40
Pametni uređaji
Honor Watch GS Pro
Steam
jomilos84
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Treba da kupim procesor, plocu i ram, ostalo imam. Imam grafičku AMD R9 380 2gb. U dogledno vreme ne bih da kupujem novu. Ne znam da li da idem na varijantu x570 i 3600 ili na x470/b450 i 2600. Pošto mi treba mini itx ploča razlika je čitavih 200e za x570/3600 varijantu. Da li da idem na skuplju varijantu ili se ta razlika na R9 380 neće ni primetiti?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
@sasa022

Ne volim te oslabljene procesore zbog grafike.
Ako mi bude trebala, ubacicu neku pismenu
 
3600 je jači od 2600, realno, ali razlika je 60-80€, baš toliko nije bolji...sve zavisi šta ćeš raditi s njim i da li si ok da platiš toliko. Za neke svakodnevne stvari, internet, muzika i filmovi, ovo, ono, ponekad neka igra, mislim da se ne isplati, 2600 je dovoljan.

Što se ploče tiče, taj B450 Prime bi radio posao ali Tomahawk (ili Mortar ili A-Pro) je dosta bolja ploča i vredi razlike u ceni (koja n7je prevelika). Ako možeš, uzmi MAX verzije tih MSI ploča jer dolaze sa BIOSima koji su prilagođeni novim Ryzenima 3000 (u slučaju nekog apgtejda na 8+ core Ryzen 3000). Mada, nije problem ako uzmeš i non-Max , za 2600 je ok.

Nema potrebe ići na X470 osim, ako ne planiraš da ubaciš 12-jezgarni Ryzen u skorije vreme...
Što se tiče BT i WiFi, MSI ima i Gaming Pro Carbon AC verije koje 7h imaju, kao i sve ITX ploče. Vidi da li ti se više isplati Tomahawk + pristojan adapter/kartica ili takva jedna ploča, recimo...

Što se kulera tiče, jeftinija i solidna varijanta (za te pare) ti je LC Power LC-CC-120-RGB, recumo. Nešto ozbiljnije: Arctic Freezer 34 eSports Duo za nekih 40-ak evra kod Mađara. Nema potrebe za nečim jačim za 2600, po meni...
 
Poslednja izmena:
OK, hvala.
Poslusacu savete.

Uzecu Ryzen 2600.
Sto se tice ploce ili Tomahawk Max ili ovaj MSI Carbon sa WiFi.

Sto se tice kulera, uzeo bih nesto malo bolje (gušt mi). Oduvek sam mastao o nekoj Noctui, svojevrememo je bio skoro svima san Thermalright IFX14 (ili tako nesto).
Nesto bih 40-60€.
Vidim da hvale ovaj SCYTHE Mugen 5 Rev. B. Mozda njega? Ili neku Noctu?

M2 od 500? Vidim da se neki Kingston pominje? A2000 ili kako vec?
 
Ako ti se baš daju pare za bolji kuler, onda Scythe Fuma 2 za 60€. Ali nećeš videti razliku vrednu 20€ više, ne sa Ryzenom 2600...

Ako nađeš A2000, uzmi. Ako ne, imaš Crucial MX500, AData XPG 8200 Pro, Samsung...
 
Prelomio sam da mi ipak treba desktop iako sam prvo bio za PS4... Odluka je pala na r5 2600, tomahawk, 16gb rama, ssd i 1tb hdd. Koje napajanje uzeti i koju grafu preporučujete? Budžet za grafu je 20k, može i polovno uz minimum godinu dana garancije. Igraću se na ultrawide 29".
 
ja pitao pa zaboravio da sam pitao, pa cu sad opet uz izvinjenje. Meni treba prvenstveno za 4k video edit i premier. Da li ici na 3600 ili na neki intel. Igrice me ne zanimaju volim ih ali nesecam se da sam skorije igrao nesto. Drugar uzeo 3700x i namucio se da ga namesti da radi sa sve x570 plocom. Nisam pametan. Gledam da ustedim ako mogu i gledao sam neki plocu za 3600. Treba mi stabilan sistem i ako je moguce sto tisi.

pozz
 
Ryzen 7 2700X - 21990 din u E...
Po toj ceni se vise isplati od 2600/3600.
 
ima kod mađara
 
Ko je to napisao ? Nema processora sa ugrađenim kulerom još od 486.
 
Thermal Solution (PIB)

Wraith Prism with RGB LED

Thermal Solution (MPK)

Wraith PRISM

Znaci u pakovanju je prism kuler bez led osvetljenja, koga briga... :)

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Odlican pocetak, ako sklapas novu konf.
 
Da, skroz novu, vreme je posle 10 god :) Predlozi dobrodošli.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nazalost, nema tu mnogo izbora kada je ponuda hw u srb u pitanju, jedino ako u obzir dolazi i kupovina kod Ugara onda moze nesto kvalitetno i egzoticno da se naruci..
Ovako, u zavisnosti od konacnog budzeta, prakticno mozes da prekopiras 2700/x konf. bilo kog clana bencha.. ima vec slicnih tema i uglavnom se isti hardver ''vrti'' odnosno preporucuje :)

Neka osnova:
MSI B450 Tomahawk/Max 120-125 evra, ili 110e na KP (ni ja nisam odusevljen cinjenicom da je jedna MSI ploca najbolja u toj cenovnoj klasi ali ne vredi, ostali previse fusere a MSI se uozbiljio)
16 ili 32GB DDR4 3000-3200MHz CL16 90-180 evra (Kingston, Geil iz emmi i slicnih najpovoljnijih prodavnica ili nesto od egzotike sa KP)
M.2 NVMe 500GB po izboru (mada je A2000 najisplativiji trenutno, 7990 din)
LC-CC-120 (2500 din) kao zamenu za fabricki AMD kuler, moguc je i overklok (4Ghz npr. u dobro provetrenom kucistu) ili neki ozbiljniji, premium kuler 50-80 evra mada i nema neke potrebe.

GPU, HDD po izboru, u zavisnosti od namene kompa. I neko kvalitetno ''gold'' napajanje, 550-650W (90-100 evra, verovatno).
Kuciste mozda imas, ako i to menjas onda mozda NZXT H500(i verzija je valjda ista samo za RGB entuzijaste)
 
Nazad
Vrh Dno