Šta je novo?

Program da mi odradi sve automatski? otvaranje fajlova itd....

cilebg

Slavan
Učlanjen(a)
29.07.2008
Poruke
589
Poena
319
Imam preko 1000 skeniranih fotografija koje trebam malo da sredim a nemam bas puno vremena, pa ako je moguce po automatici da uradim sa AI programima Topaz...

posto u photoshopu nije moguce da odradim sta mi treba, tj kada sačuvam akciju za batch processing, pluginovi koji mi trebaju ne pamte automatska podesavanja na koje mora svaki put da se klikne po ulasku na filter...I niko sa topaz foruma nije resio to a izdavaci topazovih programa za sada nemaju nameru da ukljuce batch processing. Jel postoji neki program koji ce omoguciti:

1. a.) Da se fajl otvori u jednom programu
b.) da zapamti da sam kliknuo na automatska podesavanja iz tog programa
c.) da zapamti da sam kliknuo apply, tj. sacuvao fajl
2. a.) da otvori isti fajl/sliku/ u drugom programu (pluginu)
b,c.) i da zapamti da sam kliknuo na opciju stabilize, pa zatim apply sacuvao fajl
3. a.) da otvori ist fajl u trecem programu (pluginu)
b,c.) i da zapamti da sam kliknuo na "auto denoise ai" pa zatim opet apply

4. NAJBITNIJE ......da primeni ovo na 1000 tih skeniranih fajlova....

ko zna resenje i pomogne alal vera!!!
 
Ne znam rešenje ali ako se radi o samo 1000 skeniranih fotografija, neće se raditi kasnije za još 10000 ili 1M, onda si više vremena izgubio tražeći to rešenje nego da si seo i ručno odradio tih 1000 fotografija.
 
nece se raditi kasnije o vecem broju, ali mislio sam da neki napredniji macro tasker software to moze? ovako moram da sedim za kompom i prilicno je frustrirajuce, klikcem i čekam filter po 10 sekundi da odradi x vreme za 3 filtera? ovako bih to ostavio preko noci....
 
Kao što reče kolega lako je moguće da ćeš potrošiti više vremena na traženje i podešavanje auto rešenja. Sa druge strane spasićeš dosta živaca (ništa dosadnije od iste serije klikova pa tako 1000 puta zaredom) pa probaj i vidi radi li ti šta sa ove liste. Izguglaj i best macro software for windows i slično, ima još rešenja...
https://merabheja.com/17-free-macro-recorder-tools-to-perform-repetitive-tasks/
 
Nazad
Vrh Dno