Šta je novo?

Asus PRIME Z270-A Boot/Post problem

dule020

Slavan
Učlanjen(a)
11.10.2013
Poruke
1,025
Poena
245
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7800X3D i H100i V2
Matična ploča
ASUS ROG Crosshair X670E HERO
RAM
2x16GB CL30 G.Skill 6000MHz
GPU
Asus Strix 3080 White V2 LHR
Storage
SSD: 250GB 850Evo M2: 1TB 970Evo M2: 2TB 980Pro
Zvuk
Logitech G633
PSU
Corsair RMi 1000
Kućište
CoolerMaster H500P
Monitor
LG 34UC79G 21:9 2560x1080 144Hz
Miš & tastatura
Logitech G502 i G815
Mobilni telefon
Samsung S23 Ultra
Pristup internetu
  1. Optički internet
Naime sve je radilo ok do pre par dana. Prvo sam pomislio da je problem zbog druge graficke (R9 280x a pre nje je bila GTX 460) Racunar upalim, vrte se kuleri, radi RGB, sve zvuci ok ali nema post-a.. E sad sto je jos cudnije ako ga ugasim skroz, pa ga upalim ni to ne resi problem ali ako ga upalim zatim ostavim ~10 sekunde i zatim ga restartujem na dugme onda postuje bez problema i dize sistem. E sad mnogi od vas ce reci pa eto problem resen ali za mene nije. Naime racunar se koristi kao NAS server i jos neke funkcije i potrebno je biti ukljucen 24/7. Namesteno je isto tako da u slucaju nestanka struje da po povratku se odma ukljuci ali odma tu i zaglavi i nema nista dok neko ne dodje i rucno ne odradi restart... Probao sam da sve iskuljucim tipa sve hardove i sa napajanja i ovako od ploce.. nista. Probao sam bez GPU-a tj samo da bude na integrisanu, nista. Probao sam i da iskljucim Fast boot na ploci, ma jok nece da saradjuje i to je (to je u slucaju sa restartom, pa sam posle ga ugasio skroz i onda pokrenuo ponovo ali opet ne postuje) :D Isto sam probao da vratim na stariju verziju BIOS-a, da uradim CMOS, bez uspeha.. Ne znam sta bi moglo da bude? Napajanje je Corsair CX 750w, ok za tu konfig. CPU je G4400, 4GB RAM-a Corsair Vengeance. Probao sam isto i slotove da menjam za RAM nista mi nije pomoglo..

Ako neko zna sta mogu jos da probam neka javi, mozda mi je nesto promaklo
 
Probao RM1000i i ista prica :(
 
Hm, onda je ploca sumnjiva ili kablovi od kucista za power i reset tastere. Da li si probao da raskacis sve sa ploce, samo napajanje da bude povezano pa srafcigerom da ukljucis? Isto i spolja, skini sve, i tastaturu i misa.
 
Probao sam, isto je. Uvek kao drzi naradzastu lampicu na ploci kad prolazi kroz test faze tip CPU, VGA, RAM i Boot. I zaglavi lici mi na kao VGA ali kao sto rekoh izvadio sam i sada kada si mi reko da otkacim sve cak i GPU i opet sve isto...


Evo i video kako to izgleda sve
 
Poslednja izmena od urednika:
Koristi Edit, imas sat vremena da menjas post.
Si probao da ukljucujes na ploci, otkaci ceo front panel.

Video sam za edit ali nisam mogao svoj post da obrisem vec je bilo kasno tako da se izvinjavam na tome.

Mislis da li sam koristio power dugme na ploci? Otkacio sam sada front panel ali bez uspeha idalje

Primetio sam da kad iskljucim napajanje na prekidac koji se nalazi na njemu, RGB na ploci se pali pa gasi i tako 3 puta... Ponasa se kao da mu dolazi struja pa odlazi...
 
Poslednja izmena:
Resio sam... NECE da verujes kako. Okrenuo sam celo kuciste na prednji deo kucista (tamo gde su prekidaci USB i sl) zatim sam ga samo prodrmao tj izlupao. Nemam pojma nista u sustini se nije culo da se pomerilo ili sta god ali sada kada ga ugasim na prekidac od PSU led osvetljenje radi 5 sec i ostane bez energije. Isto tako sada i cold star radi. Nemam blage veze sta moze da bude?!? Jedino da je nesto upalo izmedju i napravilo nekakav spoj... Probacu da vidim kako ce da se ponasa. Ako se ne javim opet ovde onda je problem resen...
 
Pa da, to zaboravih, kad tako neka misterija zeza ja obavezno izvadim plocu iz kucista pa na kutiju i samo napajanje novo i srafciger i probam da li radi. Desilo mi se jednom na novom Altosu tako da je upala neka metalna pribadaca sta li je, znaci stvar koje nema u racunaru. Uzeli nov pa posto sam ovlascen za njihove racunare oni doneli kod mene i kad sam okrenuo kuciste cuje se da nesto trci po kucistu kao sraf. Nasao, izvadio i posle sve ok, ne znam odakle im to upalo, verovatno kad sklapali sa stola upalo.
 
Ko zna brate, za sada je sve ok nadam se da sam sredio problem, hvala na predlozima :)
 
Nazad
Vrh Dno