Šta je novo?

usb wifi kartica i ping/lag u igrama?

oogabooga

Slavan
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
390
zna li neko, ako skinem PC sa lan kabla sa rutera na sbb, i povezem ga preko usb wifi kartice na ruter, hoce li mi to upropastiti ping/lag u multiplayer igrama na netu?

imam neku jeftinu koju ni ne koristim Cudy WU150 150Mbps Mini, probao sam je samo na nekom laptopu gde je zviznula wifi kartica, tamo normalno radi...
e sad, bitno mi je samo za igre.

razlog zasto bi to uradio:

djavo.jpg

da "cimerki" ne padne na pamet opet nesto ovako kao danas :D :D :D
 
Proveri tako što ćeš da pingujes svoj router kada si nakacen na wifi. Na kablu je to bilo 1ms sigurno. Na wifi-ju sve preko računaj da će biti dodato na Ping koji su imao u igrama. Npr. ako ti je ping ka igri bio 50ms a sa wifi Ping ka ruteru 10ms računaj da će.ka igri da bude oko 60ms.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
evo probao.... prilicno neigrivo......
ping i nje nesto skocio, preko sbb kabla mi je uvek 32ms, a preko ove usb wifi od 34-44ms, ali sto ima dosta nekog laga...... na trenutke kad trcim u igri, kao da me neko zavezao kanapom i povukao unazad, bukvalno se na sekundu dve ukopam u mestu, iako ping ne skace.....
tako da odustajem od wifi sto se tice igranja....
 
Napravi nekoliko CAT6e kabla pa menjaj. Bolje su oklopljenji od tog, a možda se i cimerki ne dopadane boja :)
 
videcu za vikend da ga postavim iza parket lajsne, lepo kroz celu sobu kako treba..... a cimerki ce da zvoni dupe, ako to jos jednom uradi, ima da je nalupam :D :D :D
 
Nazad
Vrh Dno