Šta je novo?

Upozorenje Bitstamp ugasio nalog i zaplenio sredstva bez upozorenja

CTR99

Slavan
Učlanjen(a)
06.11.2015
Poruke
1,880
Poena
285
Short story: Bistamp je bez prethodnog upozorenja i bez obrazlozenja ugasio nalog i zaplenio sredstva odbijajuci da sredstva vrate bilo kako osim putem swifta koji nije moguc.

Long Story:
Imao sam na Bitstampu oko 600 USD, uglavnom u dolarima i nesto vrlo sitno BTC. Sve je deponovano preko BTC, prilikom verifikacije sam naveo da ne zelim da isplacujem dolare.
Nacuo sam da se ovako nesto moze desiti, ali nisam ocekivao da ce se desiti meni. Bitstamp nikada nije otkrio razlog gasenja naloga. Naknadna pamet i guglanje mi kaze da su to uradili zbog toga sto sam nalogu pristupao putem VPN-a.

Redosled dogadjaja:

17/07 - Email od Bitstampa kao grom iz vedra neba. Nalog ti je ugasen, posalji podatke da ti uplatimo preostala sredstva na racun u banci.
Na moje visestruke upite, molbe, upozorenja da mi ne mogu uplatiti sredstva na racun u nasoj banci se potpuno oglusuju, kao i na moje molbe da obrazloze gasenje racuna. Tu sam ih i obavestio da sam povremeno koristio VPN I zasto.

19/07 – Nakon visestrukih zalbi, prebacuju me na visi nivo, na zaposlenog za zalbe, koji istu pricu pominje kao pokvarena ploca. Nema obrazlozenja, nema drugih mogucnosti za vracanje novca, samo na racun putem swifta. Ne zanimaju nas vasi razlozi / problemi / posledice. Super smo ljubazni ali smo ipak klasicni nacisti a ti si u koncentracionom logoru. Nemas nikakava prava. Radimo sta hocemo I kako hocemo. Da, tako se osecam posle uzaludnih objasnjavanja da sam deponovao samo kripto, I hocu samo kripto nazad. Da nase Banke nece primiti swift uplatu sa tim osnovom, pa cak i ako prodje uplata, da ce naknade na ovaj iznos biti previsoke. Ma jok…., briga ih.
Istog dana dobijam obavestenje da su moji podaci / instrukcija za placanje poslati payment department-u.

30/07 – Posto uplata ne leze vec neko vreme, saljem upit ponovo Bitstampu….
I da skratim pricu, Stamp je 24/07 izvrsio placanje od 499$ (iznos umanjen za naknade njihove banke od oko 90 i kusur dolara).
Telenor Banka je vratila uplatu nazad uz obrazlozenje da ne prima uplate u vezi sa kriptovalutama o cemu su me i zvanicno obavestili.
Bitstamp mi konacno izdaje potvrdu o poreklu novca i sadasnjem stanju koje je sada umanjeno na 421$, nakon skidanja bankarskih troskova za povratni swift. I obavestavaju me da taj iznos zele ponovo da posalju ali opet umanjen za njihove troskove (80-90$ sudeci po prvom umanjenju).

Od druge banke u Srbiji dobijam odgovor da nece prihvatiti takvu uplatu I da ce je vratiti uplatiocu jer je u vezi sa kriptovalutama.

09/08 – Obavestavam Bitstamp o odgovoru Telenor banke (I saljem im povratni swift kao dokaz o razlogu vracanja). Narednih dana ih obavestavam i o odgovoru druge Banke i ponovo trazim da mi sva sredstva vrate na isti nacin kao sto sam ih i depononovao. Trazim povracaj u punom iznosu salda pre sumanutih i zbog njih nagomilanih naknada. O svemu sam ih upozorio pre nego sto su poslali sredstva putem swifta.

11/08 – Posto nema nikakvih odgovora od Bitstampa, obavestavam ih da cu javno sve objaviti.
Nema nikakvog odgovora vise, potpuna tisina.

Odlucio sam da prvo nase ljude obavestim jer je Bitstamp dosta popularan kod nas a mozete lakse izgubiti sredstva tamo nego na nekoj najbezveznijoj random menjacnici na zalost. Posle svega, shvatam da sam se sigurnije osecao kod BTC-E nego na stampu. BTC-E je institucija bio za ove dunstere.

Narednih dana cu objaviti pricu i na nekoliko drugih platformi, Reddit, BitcoinTalk itd da pokusam da izvrsim pritisak na njih ali sumnjam da cu išta postići, od sredstava sam se oprostio.

Vi koji ste jos tamo, imate sada crno na belo sta i kako moze da se desi sa vasim sredstvima pa izvucite pouku na vreme.
 
Poslednja izmena:
Ček, ne koristim Bitstamp, ali zar se nije mogao beše koristiti bez VPNa?

N960F
 
Naravno da jeste, izgleda je kolega nesto muljao :)
 
Zao mi je sto se to desilo.ali kako shvatam razlog je vpn i sto si se ti po njima skrivao.a kapiram da upotrebom vpn postajes ponentcijani terorista, neko ko odbija da placa poreze, kriminalac i sl.... Tako da za nas ostale koji ne koriste vpn mislim da nemA problema. A prekonbanke hoce da ti vrate da bi se to formalno i videlo kroz "sistem" bas kapiram zbog vpn pristupanja :(

Nadam sr da ces to da sredis
 
^^ za komentare iznad no comment.

Mene bi bilo sramota na tvom mestu da tako nesto napisem. @serbiadiablo

Ček, ne koristim Bitstamp, ali zar se nije mogao beše koristiti bez VPNa?

N960F
To je moja sumnja za razlog za gašenje. Da je njihov sistem detektovao da se vise osoba konektovalo na jedan acc zbog korsicenja vpn-a.

Uradi google pretragu Bitstamp Account Termination Notice. Sve ce ti se samo reci.
 
Inače, VPN sam testirao iz znatiželje (posto vidim po komentarima da je vpn na tech forumu bauk)..Zbog vece privatnosti na internetu. Logovao se na Bitstamp jer sam zaboravio da je VPN ukljucen, a i sto bi to bio problem? Gde pise u pravilima da se ne smem logovati na svoj acc na taj nacin?

Svakako ovakvo ponasanje Bitstamp-a prema korisniku je zabrinjavajuce. Mogucnost da izgubite sva svoja sredstva tamo zbog neke gluposti.

I sve ovo pisem zbog drugih korisnika stampa sa bencha, za mojih 600$ je kasno. Otisli su u vecna lovišta u stamp ravnicama.
 
Poslednja izmena:
VPN nebi uopće trebao biti problem. Neke mjenjačnice ga čak i preporučuju.
Nadam se da ćeš uspjeti izgonjati ovo. Digni Reddit na noge, i baci link ovdje da upvote svi radimo.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
VPN nebi uopće trebao biti problem. Neke mjenjačnice ga čak i preporučuju.
Nadam se da ćeš uspjeti izgonjati ovo. Digni Reddit na noge, i baci link ovdje da upvote svi radimo.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Hvala na podršci i ponudjenoj pomoći. Jedino to mi ostaje da pokušam.

Neće ni da čuju da isplate kripto pa sumnjam da će pomoći, ali ću svakako probati.
 
Vidi takođe u kojoj stranoj zemlji možeš da otvoriš račun, pa probaj na taj račun onda.
 
Ili ako mozes ovako da resis:
dam ti broj mog privatnog germany racuna, ako moze uplate tu i saljem ti preko WU u Srbiju, provizija je 4,99e.

...über rimini 7
 
Mora račun biti na isto ime kao nalog na bitstampu. Osim ako mu ne izađu u susret, mada teško.

Ali super za predlog za pomoć :)
A kada si već tu, kako je to trenutno u nemačkoj? Povučeš na primer xxx.xxx eura na privatni račun i? Kripto menjačnica nije problem? Kako je regulisan porez na zaradu od toga?
 
Pojma nemam kako je to regulisano

...über rimini 7
 
U Nemačkoj ne moraju da se pravdaju prilivi koji je prelaze 9000e godišnje, ako sam dobro zapamtio.
 
Vidi takođe u kojoj stranoj zemlji možeš da otvoriš račun, pa probaj na taj račun onda.

Da, ovo je super rešenje za neki sledeći slučaj. Za nekoga sa više sredstava. Ovde se ne isplati cimanje pošto su dva swifta već pojela dobar deo sume.
Ili ako mozes ovako da resis:
dam ti broj mog privatnog germany racuna, ako moze uplate tu i saljem ti preko WU u Srbiju, provizija je 4,99e.

...über rimini 7
Hvala Ti puno na tako velikodušnoj ponudi.

Nije mi palo na pamet uopšte tako nešto, a vrv ne bi ni prihvatili. Mnogo je lakše vratiti kripto.

Svakako puno hvala.
 
Poslednja izmena:
Ma nema sta da se zahvaljujes...
Ne razumem foru sa vpn nikako.
VPN mi je najjaca zastita privatnosti i sigurnosti i ti ne mozes pristupati svojim sredstvima tako? Veze sa vezom...

...über rimini 7
 
Ja se trenutno natezem sa Bitstamp supportom. Krajem proslog mjeseca povucem neki manji iznos i sve ok i u medjuvremenu odem na odmor par dana. Medjutim vratim se ja sa odmora, provjerim mail i vidim da mi je legao depozit u $ a od povucenog novca nista na racunu u banci. Skinuli su mi 15$ fee i nakon nekih 8 dana mi vrate sredstva na racun umanjena za tih 15$ + 7.5$ fee za depozit. Navodno ako nesto zaglavi u banci sa transferom oni ti vrate novac ali naplate fee za depozit. U medjuvremenu su povecali fee za povlacenje na 25$. Pitao sam ih za sta sam ja uopste platio tih 15+7.5$ jer nisam dobio novac na banku a nisam ni uplacivao sa banke. I sta se desava ako ponovo povucem novac i ne prodje transakcija. Da li da povlacim dok je nuliram $ na stampu ili sta. Jos ocekujem odgovor.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
VPN mi je najjaca zastita privatnosti i sigurnosti i ti ne mozes pristupati svojim sredstvima tako? Veze sa vezom...
Ja se logovao na PayPal sa uključenim VPN-om i blokirali mi nalog. Morao da zovem Irsku da mi odblokiraju. Ljubazna teta mi je rekla da je njihov sistem namešten da automatski blokira nalog ako koristiš VPN.
p.s.
Nabrojala je šta sve potpada pod sumnjive aktivnosti zbog kojih možeš nagrabusiti: menjanje browser-a, IP adrese i primanje sredstava od sumnjivih osoba.
 
Takodje se vise puta logovao preko nord vpn na paypal, nikakvih problema...
Izgleda da je bitno koji vpn koristis...

...über rimini 7
 
Takodje se vise puta logovao preko nord vpn na paypal, nikakvih problema...
Izgleda da je bitno koji vpn koristis...

...über rimini 7
Da li konstantno koristiš VPN? Ako pristupaš PayPal-u preko iste zemlje, možda nije problem... Ja sam prestupao i iz Srbije i van nje, pa im je verovatno to upalilo "crvene lampice"...
 
@CTR99

Iz kojih si sve zemalja pristupao BitStampu?
 
Free VPN. Random odabir zemlje. Rumunija uglavnom.
 
Nisam vodio računao tome. Testirao sam vpn iz znatiželje. Nisam prekršio ni jedno pravilo.

Shvatam propuste, ali sam za njih saznao na ličnom primeru. Čitam dosta, i nisam video da takva upozorenja igde postoje.

Ja ih sada znam, ali sumnjam da će mnogi znati za to a da ne pročitaju ovu temu.

Tj, to je dalje na nivou saveta drugih korisnika. Nisam video ništa interesantno na strani 12. Pročitaću ceo dokument kada nadjem vremena.

I opet se maši poenta. Kapiram da sa ja kriv, glup sam jel, ne znam da koristim vpn?

Stamp je super. Ukrademo ti pare ako si glup i sve super. Glup si. *mjau**mjau**mjau*.

Kao što je jedan čovek rekao ženi u afektu, opet me teraš da te bijem!

*mjau**mjau**mjau*, žena je kriva. Nije on. Jasno je.

Pored 2-3 dobronamerna saveta na temu, ostalo je u fazonu muljao si nešto, ili glup si. Lol. :)

Uostalom, na isti način sam pristupao mnogim servisima, uključujući domaće banke, tj ebank naloge, paypal, gmail itd.

Samo je stamp reagovao sa gašenjem naloga i Gearbest mi poslao automatski email da je remote konekcija i da proverim da li je sve ok.

Nakon toga sam podesio whitelist....
 
Poslednja izmena:
Da li konstantno koristiš VPN? Ako pristupaš PayPal-u preko iste zemlje, možda nije problem... Ja sam prestupao i iz Srbije i van nje, pa im je verovatno to upalilo "crvene lampice"...
Skoro uvek, uvek ista zemlja u kojokj sam

...über rimini 7
 
Poznaniku se slično desilo nedavno, s tim da su njemu najpre zahtevali niz dokumenata i objašnjenja o pojedinačnim transakcijama. Jednom su ga pitali otkud mu hrvatska IP za neke transakcije. Nakon dva meseca natezanja, vratili su mu novac, odnosno konvertovali kripto u novčanu protivvrednost i isplatili iznos umanjen za provizije i naknade za transfer.

Ono što ne razumem jesu obaveštenja banaka. Koja je to druga banka, pored Telenora? Komercijalna regularno prima takve uplate, a znam i jednu firmu koja ima korporativni nalog na BitStampu i povlači solidne iznose na račune u Komercijalnoj banci i nema nikakvih problema.
 
@Sass Drake

Hvala za ovaj dokument. Strana je 9-10 je u pitanju. Sada bar znamo šta je razlog, tj da je do vpn definitivno.


315951d952ccff7a83192853dc7a31c0.jpg
 
Nazad
Vrh Dno