Šta je novo?

Mehanička tastatura sa medijskim kontrolama

Sgt. Major

Slavan
Učlanjen(a)
31.08.2013
Poruke
2,541
Poena
495
Treba mi mehanička tastatura za mnoooogo kucanja, uz dodatan uslov da su obavezne medijske kontrole - (play/pause, volume wheel, next, previous, stop i mute). Backlight može, ali ne mora, jačina zvuka mi nije bitna.

Da li ima nešto bolje od DasKeyboard 4 u tom cenovnom rangu?
 
Ako hoces kvalitet i udobnost, a bolje od Das, onda je to Deck, Filco. Deck je recimo made in USA, zato je i skupa.
Ali, s druge strane, imaju Cherry switch-eve, tako da sve je to isto. Po meni, treba gledati zeljeni dizajn tastature i prakticnost pri menjanju tastera.
 
iKBC i Varmilo imaju odlične tastature...
Durgod je kineski proizvođač sa relativno jeftinim i solidnim tastaturama...

EDIT: Zaboravio sam na media kontrole...trt.
 
Poslednja izmena:
Nazalost nema, ali i ja sam zaboravio na media kontrole, bojim se da nema mnogo kvalitetnih pravih mehanickih sa media kontrolama :(
Ono sto moze da se nadje kod nas, Das, CoolerMaster, Razer, Cherry, ali sad kada premotam, ja uopste nisam video mehanicku tastaturu sa medijskim tasterima, sem mozda Logitech, koja je po meni blagi uzas.
 
HyperX Elite / Alloy Elite kod nas ili neki Corsair kod madjara. Cak i CM MK850 ima multimedija tastere i neki tockic, dok MK750 ima multimedija kontrole al nema tockic.
 
Poslednja izmena:
Za kucanje brown ili blue, ali realno uzmi brown. Nema potrebe da se cuje klikete klak, mozda ti trenutno ne smeta ali moze da zasmeta u nekom trenutku. Taktilno su isti.
 
Pogledaj Redragon K580 Vata, ima media kontrole i volume scroll, RGB se može isključiti, ima je i kod nas i više nego duplo je jeftinija nego taj Das.
 
Jeste ima Outemu Blue switcheve. Neko kaže da sa Outemu imaju bolji osećaj. Pošto mi je ovo prva mehanička tastatura posle 20 godina, meni je sasvim ok.
 
Nazad
Vrh Dno