Šta je novo?

EDIFIER M3600D

Bobi4ever

Slavan
Učlanjen(a)
07.08.2011
Poruke
1,114
Poena
200
Moja oprema  
CPU & Cooler
5600x + Deepcool 360 Castle V2 RGB
Matična ploča
ASUS ROG B550-E
RAM
G.Skill Trident Z Royal 2x8 3600 MHz
GPU
Gigabyte Aorus RTX 3070
Storage
Samsung 990 PRO 1TB + Aorus RGB 512GB + 860 EVO 1TB
Zvuk
Asus Xonar U7 MKII + Edifier r2000DB + HyperX Orbit
PSU
Seasonic Platinum 750w
Kućište
Fractal Design Vision S2 Blackout
Monitor
Agon Pro 24.5" 360Hz + Benq ex2710s 165Hz
Miš & tastatura
Glorious Model D + Corsair Scimitar Pro RGB + Fnatic MX Red Silent + SCP TKL Tournament Pudding Edition
Ostale periferije
Asus Scrabbard II
Laptop
Dell G3
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Wireless provajder
Pozdrav.

Interesuje me da li neko ima pomenuti 2.1 sistem? Cisto me zanimaju utisci.

Altec Lansing 621 koji imam, nazalost pobrljavio je daljinski, sam je pojacao ceo sistem na 100% i ne moze da ih smanji (mogu preko windowsa ali onda se cuje blag sum iz zvucnika).

Uglavnom, gledam da ih zamenim nekim sistemom u tom rangu ili necim boljim a da je tu negde u tom cenovnom rangu.

Zvucnike bih koristio za slusanje muzike u FLAC formatu 90% vremena.

Hvala.
 
Bilo bi dobro da kupiš neki univerzanli daljiljac pa da iskloniraš Altec ov.
 
Bilo bi dobro da kupiš neki univerzanli daljiljac pa da iskloniraš Altec ov.

Bih da daljinac od Altec-a nije zicani...

Inace porucio sam Edifier R2000DB, skuplji su ali generalno dosta bolji od M3600D.
 
Imao r2600. Ne mogu da ih prezalim. :(

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Ja mislim da sam napravio pravi upgrade sa AL 621 na Edifier. Bas sam se prijatno iznenadio zvukom i "detaljniji" su od Altec-a. Neki ljudi su pisali kako ima dosta bass-a, neki su pisali kako nema taj "punch" itd. Meni se iskreno soba od 15tak kvadrata trese vec na 40% sa r2000db.
 
Pravio ja neki roštilj pre 5-6 godina, dok sam imao r2600. Dođe ortak u 4pm otpanji Cecu na 50%. Stan od 110 kvadrata trese se ceo. Izlazi cimer iz sobe (Katalonac) i nista mu nije jasno. :)

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Pravio ja neki roštilj pre 5-6 godina, dok sam imao r2600. Dođe ortak u 4pm otpanji Cecu na 50%. Stan od 110 kvadrata trese se ceo. Izlazi cimer iz sobe (Katalonac) i nista mu nije jasno. :)

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Haha, verujem. Moja majka npr. koja je totalni anti-talenat za tehniku, kada je videla zvucnike, kaze, pa dobro mislila sam da su veci ti zvucnici.

10 minuta kasnije kada sam ih povezao i pustio tipa na 30%, pita ona mene, a kako se tako mali zvucnici tako glasno cuju? :)

Cuo sam ranije za Edifier kao marku i znao sam da pripadaju tipa HiFi grupi (nisu Logi da prave sve od stapa do kanapa) ali iskreno i ako sam radio za jedan IT sajt i testirao svasta i pisao recenzije, niko iz tog kruga ljudi nikada ih nije spomenuo.

Skoro pre kupovine, jedno dve nedelje sam obilazio sve moguce sajtove trazeci neki solidan sistem do 250e i dosta puta sam naletao na razne Edifier modele i imali su dosta pohvala od ljudi koji su ih kupili.

Eh sada, glavni problem mi je bio sto, kako da kupim nesto sto nisam cuo?

Nadjem jedan dobar kanal na YouTube koji je radio mnogo testova Edifier modela vs drugih modela drugih proizvodjaca i otprilike sam imao neku sliku kako zvuce u odnosu na Mackie CR4 i druge modele. Izbor sam sveo na r2730db ali posto ih nije bilo za poruciti, uzeo sam na kraju r2000db posto sam sveo izbor na ta dva modela.

Treca neka opcija mi je bio 2.1 sistem od Edifier-a ali dosta hvaljeni 350d/360d su oko 350e sto mi je prelazilo budzet. Na drugom YT kanalu sam cuo kako zvuci i nesto nisam bio odusevljen, ali sam bio u fazonu, ako bas nigde nema r2730db i r2000db, uzecu ih kao zadnju opciju.

Na kraju uzeh r2000db i iskren da budem, mislim da bi mogli i za vecu cenu opusteno da ih prodaju, kvalitet je stvarno vrhunski za taj novac, od pakovanja, nacina na koji su zapakovani pa sve do zavrsne obrade i zvuka.

Ako te jos zanimaju zvucnici, mogu ti dati info preko PP od kog prodavca sam ja svoje narucio, pa cisto vidi da li ima i koja je cena za model koji bi uzeo.
 


Verovatno si na ovaj kanal mislio, ko hoce tu moze da preslusa razne sound demo snimke.
 
Taj kanal mi je pomogao oko odabira.
 
audio karta ti ne služi ničemu ako vežeš digitalno,tj samo šalje nule i jedinice dalje,plus čisto sumnjam da je bolji dac u toj karti nego u edifieru.mislim,možeš da probaš,ne košta te ništa...

ako ploča nema digitalni izlaz ima pinove a breket je fazon 200din...
 
Kupio i povezao jos odavno, imao sam prvu verziju U7 odavno i moji AL 621 su propevali sa njom. Ne sumnjam da je dobar dac u Edifier-u, ali eto, nije mi bilo na odmet da pazarim U7 MKII.
 
ne razumem,tvrdiš da su propevali na karti a vezao si digitalno?ako je tako onda je dac na toj karti solidno jak krš u šta ne verujem...razlike bi morale da budu jako suptilne.
 
ne razumem,tvrdiš da su propevali na karti a vezao si digitalno?ako je tako onda je dac na toj karti solidno jak krš u šta ne verujem...razlike bi morale da budu jako suptilne.

Nisu povezani digitalno, nemaju digitalni izlaz, ni AL 621 ni Edifier r2000db, povezani su preko RCA. Nigde nisam napisao da su propevali kada sam ih digitalno povezao, propevali su (AL 621) na Xonaru DX i U7 u odnosu na integrusu. Razlika je bila nebo i zemlja. Vodeci se tim iskustvom, prilikom kupovine r2000db pazario sam i U7 MKII. Prvu verziju U7 sam prodao pre mozda dve godine, otuda i kupovina MKII.
 
Nisam se raspitivao za taj model, jer mi je prelazio budzet. Vidi na KP ako ga mozda ima, kod nas ga nema sigurno.
 
Nema na cemu. Verovatno ce ga nabavljati opet, pretpostavljam.
 
Nazad
Vrh Dno