Šta je novo?

Problem sa monitorom Samsung 2243nw

qQq

Slavan
Učlanjen(a)
28.04.2006
Poruke
310
Poena
320
Pozdrav ljudi.
Imam problem sa monitorom koji je krenuo da se manifestuje pre jedno mesec dana...
Prvo je krenuo da pre ulaska u windows ode u stand by i onda se nakom minut-dva probudi.
To je vremenom pocelo da se odugovlaci to budjenje i onda je poceo i pre biosa to da radi, pa tek nakon nekih 5 minuta pri paljenju kompijutera se prikaze slika u windowsu.
Posle toga je poceo to da radi iz vise puta, upalim komp i posle 5 minuta se pojavi slika, pa opet nestane, pa se opet posle nekoliko minuta vrati...
I to se razvuklo na cekanje po 5-6 puta da se on tako upali.
Od danas vise nece da baci sliku uopste.
Od onoga sto sam uspeo da izguglam je da je u pitanju inverter...
E sad, mene zanima da li neko zna gde bih mogao da nadjem taj deo i da li postoji neki zamenski koji bi isto radio, a da ne mora da bude njegov original, jer sam ovaj monitor kupio jos 2008god.
Trenutno nemam para za nov, a ne kupuje mi se polovan.
I naravno ako neko misli da nije inverter, slobodno ostavite neki savet sta da radim dalje.

P.S. Probani drugi kablovi na monitoru i isproban monitor na drugom kompu, pa da ne dodje do zabune :)
 
Otišli kondenzatori u napajanju, svaki tv servis bi to trebalo da zna da promeni. Ja sam davno menjao na nekom samsungu, mislim da je kostalo 10-15e

Kad crkne inverter, monitor se pali i daje sliku, ali ne radi osvetljenje ekrana (slika se jedva vidi) . Baram mi je tako bilo na jednom starom laptopu.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Daj boze da je to :)
Videcu u toku nedelje da ga otvorim pa da bacim oko.
 
4 kondenzatora su bila malo naduta i zamenio sam ih sve.
Monitor radi kao da je nov :D
Hvala na savetu
 
Nema na čemu, super što si uspeo

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno