Šta je novo?

Problem sa ekranom na LG televizoru

Marinho

Poštovan
Učlanjen(a)
22.09.2015
Poruke
57
Poena
59
Ljudi, pojavio mi se problem na tv-u u vidu tri vertikalne bele tacke, kao neko probijanje osvetljenja...Video sam ovde neke slicne probleme i ljudi su pisali da je problem u odlepljenom socivu...E sad, ako to stvarno jeste problem, zanima me kako da ga zalepim i cime?
a5cc02bb040b794ce820595aae78c1d4.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Cinimi se da se led traka odlepila.
Da bi do nje dosao moras ceo ekran skinuti i sve ispod njega da bi dosao do traka.
Trake su na zadnjem delu plastike televizora.
Mozda najbolje u servis da odneses.
Meni su za zamenu traka na LG 630v modelu od 32” uzeli 9000din za zamenu. Nisam hteo sam da se zamlacujem sa tim posto nisam iskusan.
Imas na youtube pa pretrazi malo
 
Vezano za lg tv, negde sam pročitao kako se ažuriranja za svaki lg smart gase nakon dve godine od kupovine i da su nakon toga smart funkcije gotovo neupotrebljive. Istina ili lupaju gluposti?

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
ja imam u jednoj prostoriji web0s 2.0, znači 2014 i dalje radi kao prvog dana
 
Moj WebOS 3.0 je star tri godine i pre par meseci je bio apdejt firmvera. Naravno, radi bez greške.
 
I moj lg tv web os 2.0 sada puni 4 godine a stariji brat net iz 2012. Net cast os.
Zamerki ima, pre svega ocajan google chrome koji se ne može updatovati ni na jednom od ta 2, tako da su oni online sajtovi za gledanje postali neupotrebljivi. Mnogo novih aplikacija koje ne podržavaju starije verzije (eon), stare app su ostale stare na net cast os-u (hbo go), youtube na netcastu radi samo na 720p.
Ali dobro, sasvim ocekivano od lg-a. Imao sam i njihove flagsip telefone sa apdejtom andoida su se pokazali kao dno dna firma, ne nudeci prelazak na nove android verzije a one stare bi dobile tek po neki apdejt. Npr. Xiaomi koji sada koristim od prosle godine do sada je imao preko 10 apdejtova sistema i zakrpi.
Lg ima super panele, odlicne karakteristike, slika je odlična ali što se tiče podrške i održavanja sistema tu ih bole ona stvar.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Podrška se daje 2 godine i ćao. Kao i za telefone.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Da ne otvaram istu temu pošto imam vrlo sličan problem. Meni su se na na ekranu od mog Samsung 43KU6072 pre jedno pola godine pojavili beli krugovi (možda 3cm prečnika) kao grid pattern, sve uredno u kolonama i redovima pod 90°. Najbolje tj najviše se vide kada recimo gledam fudbal (zbog zelene površine). Sada glavno pitanje je da li se to može popraviti kod majstora i da li je uopšte isplativo?
e39bdd072bf0ca2d83777635c28ff34f.jpg
0873abe9e346450fac85f22aeb01a8ac.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Imao sam iste fleke samo random koje su vremenom prosirile i potamnile. Rece majstor da je to lepak ili sta vec ispod displeja i da se ne moze popraviti.


...A3...
 
Ajd da ne otvaram novu temu, isto problem sa LG televizorom.
Kupljen u aprilu 2018 godine, pojavila se ljubicasta fleka ( oblast ) na sredini ekrana.
Prilicno iritira.
Model tv je LG UHD TV 43UJ701V.
Pronasao sam ovaj video, opisuje identican problem na Samsung tv-u, a u komentarima se javio covek sa istim modelom LG-a :

https://www.youtube.com/watch?v=DGDo9xpMHN0


IMG_20191017_225332.jpg

Tv je kupljen u prodavnici na E***, kada je bila akcija produzene garancije na 5 godina, placen 70000ak hiljada.

Kako se ostvaruje garancija ? Kutiju sam bacio, mali stan nema se prostora.

Prvo se konsultujem ovde pre nego sto ih nazovem.
Molim za komentare, samo onih sa istim ili slicnim iskustvima da ne gubimo vreme.
 
Nazad
Vrh Dno