Šta je novo?

Office 365 Business Problem

aleksandar095

Poznat
Učlanjen(a)
11.08.2019
Poruke
1
Poena
41
Pozdrav svima,

Imam problem sa podesavanjem DNS rekorda na svom CPanelu. Zakupio sam Office 365 i zelim da odredjen broj mejlova dodatno zastitim i prebacim na office 365, a da drugi mejlovi normalno rade na roundcube. Sada mi se pojavio problem kada dodam DNS rekorde jednostavno ne mogu da posaljem email sa bilo kog provajdera na svoj server. Samo se pojavi ovaj problem.

Одговор удаљеног сервера је:

550 5.4.1 [[email protected]]: Recipient address rejected: Access denied [AM5EUR03FT062.eop-EUR03.prod.protection.outlook.com]

Moze li mi neko pomoci u vezi ovog, ovo mi je hitno potrebno.

Hvala.
 
Evo i mene sa slicnim problemom.
Naime imamo hosting kod jednog domaceg providera gde su hoatovani i web site i mail server. E sada hocemo da kupimo licence za Office 365 bussines premium, pa me o teresuje situacija oko migracije mailova na exchange servera.
Jasna mi je opcoja oko preseljenja mailoboxova i kako to izvesti.
Znaci svi korisnici bi bili prebaceni na Office 365.

Konkretno me zanima sledece:

1. Kada kreiram admin nalog tu stoji opcija da se upise i domain name. Ukoliko ja tu dodam domain name koji imamo da li cu imati neke negativne posledice tipa da se automatski promenio DNS zapis pa nam nece raditi website ili nesto slicno?

2. Kada izmigriram sve mailove, preporuka je da na kraju upisem i MX zapis. E sada, da li ja treba da znam koji je MX zapis trenutnog providera i tu ga unesem.
Ako je tako sta se desava sa postojecim mail seecerom kod providera, da li ke neophodno da se cujem sa njihovom podrskom i oni stipiraju taj server? Taj deo mi nije najjasniji.
Znam kad smo u bivsoj firmi podizali svoj mail server da smo morali da zovemo tog providera da mu kazemo nase IP adrese da on doda u njihove zapise.

Za pocetak ova dva pitanja.

Hvala unapred svima na pomoci


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno