Šta je novo?

Gaming PC,pomoc(misljenje)

amoreto1

Poznat
Učlanjen(a)
07.08.2019
Poruke
0
Poena
40
Pozdrav,moram da otvorim novu temu,jer mi moderatori ne odobravaju odgovor.
Doslo je do par izmena,pa sada moja konfiguracija izgleda ovako.
-Ryzen 5 3600
-RTX 2070 super gaming oc 8gb
-Gigabyte b450 gaming X rev.1
-chieftec elp-700s 700w
-hdd wd 500gb sata 3
-kingston 240gb ssd
-kingston hyperx 16gb 3000mhz


da li je ovo okej i da li odgovara monitoru alienware aw2518hf 240hz
 
Ne znam šta je problem.
Ploča i memorija mi se ne sviđaju, pogotovu ploča.
U slučaju da se odlučiš za upgrade, sledi zamena. Memoriju bi morao da uzmeš 2x8gb, nikako 1 štap.
Kolika je cena te konfe?
Ako ti to neko sklapa, i ako je cena oko 1200e, to je skupo.
 
Da, 2x8Gb i promeni napajanje, zaibidji kineska, uzmi neki jaci brand 550-650W, verovatno su i jaca od tog Chiefteca.
Dakle, Corsair, Seasonic, Evga, Be quiet, Fsp, Antec, itd...

Ako vec nemas taj monitor, uzmi neki 1440p, sa 120-144Hz, pucaj na IPS panel, batali TN.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ploča:MSI b450 Tomahawk MAX
Memorija:
Patriot Viper 4 3733c17
Patriot Viper RGB 3600c17

Jedina dva kita kod madjara, da nisu previše skupa, a da imaju dobre brzine I latence. Cena ispod 120e.

Što se napajanja tiče, Xepoj je upravu.
Seasonic Focus Plus Gold 650w ili 750w. Cena oko 100e za 650w, 112e za 750w.
Da opet ne ulazimo u diskusiju za napajanje, uzmi po tvom izboru, šta ti više odgovara. Da li manja cena ili veći luft ukoliko zatreba u budućnosti.

Nego, ne reče nam koje igre nameravaš da igraš? Da li nameravaš da strimuješ?
 
Poslednja izmena:
Hvala na detaljnim odgovorima pre svega
Sto se igara tice,bukvalno sve,ali stvarno.
Mislim koliko cu igrati cs go tako cu igrati i witcher 3,znaci nisam probirljiv,sve bukvalno haha.
Monitor sam imao,tj po dogovoru,ali se nesto iskomplikovalo,pa to nece ispeti,ali ja sam se svakako zagrejao za taj monitor,probao sam ga kod drugara i ostao sam bez reci.
 
Antec EARTHWATTS GOLD PRO 650W - EA650G-Pro napajanje u firmi na Gi sto pocinje je 94 evra trenutno, i absolutan best buy u domacim radnjama, uzmi njega.

Seasonic je pravio Antec-u ovo napajanje, ...
 
Poslednja izmena:
Gde su nestala Chieftec CFT napajanja, dugo su bila best buy, CFT-650-14C i slicna.
Koliko se secam, dosta su bila jeftinija od tih 94e, a ne mnogo (ako uopste) losija.
 
Nikada se nisu probili na americkom trzistu, dok su se Ameri probili u Evropi, glavno trziste za Chieftec, i pojeli ih. CFT jeste dobar, ali APC serija je losa. CFT vise nema, sada imaju neke serije, pitaj Boga sta koja znaci i koliko mozes da im verujes. U CFT-u su bila Delta napajanja, koliko se secam, a u APC njihova kopija ili tako nesto.
U svakom slucaju, nije vredno kockati se sa njima, posebno sada kada ispod 100e, mozes da kupis proverena napajanja, dok to ranije nije bio slucaj.
CFT je kostao dosta jeftinije od Seasonic-a, i koliko god losiji bio, za cenu je bio odlican.
 
U CFT-u je bio CWT, Delta je bila u starijim jeftinijim modelima kada je Chief ovde i važio za pojam kvaliteta, i jesu bila najbolja napajanja dostupna u toj klasi (40-50e), mada je izbor bio vrlo tanak.
Danas je Chief ipak deo istorije, nema šta da traži u 50-100e ponudi, u višoj tek, a ni nova jeftinija se nisu proslavila.
 
Poslednja izmena:
Eto, covek zna tacno, ja samo po secanju, jer nisam video Chieftec od 2007. godine, kada mi je bio u masini.
Mi nikada nismo ni imali preveliki izbor napajanja i memorija, najbolji nisu bili dostupni.
 
Antec EARTHWATTS GOLD PRO 650W - EA650G-Pro napajanje u firmi na Gi sto pocinje je 94 evra trenutno, i absolutan best buy u domacim radnjama, uzmi njega.

Seasonic je pravio Antec-u ovo napajanje, ...

Stvarno je toliko? Ako jeste, super, to je odlično napajanje, čudi me da mu nisu odrapili cenu...mislim da je ista platforma kao Seasonic Focus Gold (non-Plus, pošto je semi-modularno)...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno