Šta je novo?

HDMI kabl ili nesto drugo?

Wortx

Poštovan
Učlanjen(a)
15.10.2014
Poruke
360
Poena
70
Vec par meseci koristim HDMI kabl od 10m da povezem TV i komp kada gledam filmove. Uvek moram da ga razvlacim i kacim, jer nisam iskreno hteo da se bahcem sa busenjem zida i namestanjem kablova, iovako ih je previse.

Prosli vikend po prvi put komp nije mogao naci TV. Slucajno sam nasao tako sto sam u NVIDIA driveru isao da detektuje dodatne uradjaje, iako to pre nije bilo potrebno. Dok ga je laptop preko istog kabl-a odmah pronasao.

Danas uzmem lepo da prikacim, kad ono cim pridjem ulazu sa obe strane, nebitno koji krenem da utaknem, varnici ili na TV-u ili na grafickoj. Onako baca male varnice kad pridjem metalu.

Ugasio sam ih, prikacio, ali nikako ne moze da pronadje TV.

Nakon toga opet ugasim iz struje da probam drugi HDMI ulaz i cak i kad su ugaseni bili, opet bacaju varnice.

Zaista ne bih da se igram vise... Zanima me sta moze biti uzrok? Najvise sumnjam na HDMI jer ima 10m i sav je ispresavijan.
 
Poslednja izmena:
Verovatno ima negde prekide pa zato varnici, promeni hdmi.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Ako ti računar radi, onda ti je defekt na hdmi kablu ili hdmi modulu na tv-u.
Za takve stvari, gledanje filmova, najbolja varijanta je neki android box. Ja sam kupio pre dve godine kupio jedan za nekih 35$ i ne arčim više računar za te stvari.
 
A i svaki tv danas ima usb, narihtaš filmova na fleš i cepaš

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
A i svaki tv danas ima usb, narihtaš filmova na fleš i cepaš

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
Može i tako mada je, po mom mišljenju, android box najelegantnije rešenje. Pretvara svaki tv u smart i sem gledanja filmova, može ga koristiti kao i računar za surfovanje i ostale potrebe.
 
Imao sam Box do nedavno, ali sam svejedno gledao preko kompa, jer sam se tripovao da nije isti kvalitet, mozda gresim?

Eh sad, uzmem da probam sa laptopom i kracim HDMI kablom, cisto da vidim da nije do TV-a.

Ubo sam u HDMI 2, stavio na TV-u HDMI 2 i nije nasao signal. Uzmem i prebacim u HDMI 3 kabl, on ga registruje i pusti preko HDMI 2 opcije.

Sta je sad ovo????
 
Kvalitet ti ne zavisi od boksa nego od samog formata filma. Evo, novi boksovi već podržavaju 6K ali još nema tog formata u ponudi a i tv 6K je skup.
 
Onda cu vratiti Box. Samo mi nije jasno sta se desava, zasto mi sad HDMI 2 gleda na HDMI 3. Nije valjda TV mrnjau?
 
Očigledno je neka posledica neispravnog hdmi kabla prouzrokovala grešku. Ona nije strašna ako ipak imaš opciju gledanja eksternog izvora putem hdmi-ja.
 
Nazad
Vrh Dno