Šta je novo?

Kupovina skromnijeg Android telefona

pera451

Cenjen
Učlanjen(a)
19.07.2008
Poruke
188
Poena
169
Posle par godina opet je doslo vreme za nesto u cemu ne uzivam - zamenu/nabavku mobilnog telefona.

Samsung i Motorola koje imam su postali spori i mali za moderan softver, a i rado bih umesto dva nosio jedan.

Prvi uslov je, dakle, da telefon bude Dual Sim.

Sto se budzeta tice, on je oko 150 EUR za nov/polovan (razumno star).

Telefon koristim primarno za razgovor, citam sa njega i neke knjige, tu i tamo, ekstremno retko gledam neke mape (imam dedicated navigaciju u kolima).

Pri tome kod kuce imam 3 aktivna laptopa pod razlicitim verzijama Linux-a i razne servere/NAS-ove/strimere/silent PC-jeve, tako da se tu stalno nesto prcka i time se zadovoljavaju sve potrebe za gadget-ima, update-ima, instalacijama i ostalim tehnickim poslasticama. Nema, dakle, nikakve potrebe da svoje potrebe za time zadovoljavam igranjem telefonima.

Kupim, pa sam neko vreme miran.

Razmisljao sam primarno o necemu tipa Xiaomi Mi A2, Xiaomi Redmi Note 5, Huawei P20 Lite ili OnePlus 2/3. Komentari iz neposrednog okruzenja - koliko ljudi, toliko misljenja. Tesko da ce pomoci oko odluke.

Otvoren sam za (obrazlozene) sugestije.

Hvala!
 
Jedine lepe ikone su mi na stock androidu, na ajfonu i samsungu su ok, a ostale marke kao da su im ikone dizajnirali studenti dizajna za diplomski rad :D Nekako su neskladne, šarene, ne leže mi oku nikako.
 
Morate da razumete, iako to nije rečeno, da je najverovatnije u pitanju ili starija ili dosta mada osoba. Takve osobe se teško prilagođavaju novitetima, stariji očigledno, a ovi baš mladi dok ne stignu do određenog uzrasta.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Прилагођавамо се и ми старији новитетима ако нису празна слама, а велики број новитета је у том фазону. Иконе? То ваљда може да се промени али је мени довољно да запамтим чему која служи па их и не гледам. Програми? Опет зависи од тога чему служе, немају сви иста занимања.
 
U suštini ios je baš jednostavan, problem može da bude što je drugačiji pa ko ne zna da ga koristi njemu je komplikovan.

Elem, ja sam odlučio da uzmem A3. Mislim da je to ono što tražim. Menjam iphone posle 2 godine samo zato što bih malo promene. Inače stvarno uživancija koristiti ga.

Odličan izbor ako ti rez ekrana nije presudna.
Telefon sa veoma dobrim kamerama i brutalnom baterijom za oko 200e..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Прилагођавамо се и ми старији новитетима ако нису празна слама, а велики број новитета је у том фазону. Иконе? То ваљда може да се промени али је мени довољно да запамтим чему која служи па их и не гледам. Програми? Опет зависи од тога чему служе, немају сви иста занимања.
Управо тако. У опште ми није важан изглед иконе ако је иста функционална. Видео сам доста лепо дизајнираних иконица али крш програми.
Ствар укуса, ко на чега обраћа пажњу.
 
Odličan izbor ako ti rez ekrana nije presudna.
Telefon sa veoma dobrim kamerama i brutalnom baterijom za oko 200e..

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Evo taman sam mislio da kupim a3 početkom nedelje i juče čujem da je najavljen a3 pro koji ima sve što a3 fali, a to je brži cpu, bolji ekran, bolja kamera... I sad reko da sačem da vidim koliko će da košta.
 
Da iskoristim temu..

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9510&idPhone2=9085

Koji od ovih telefona uzeti (verovatno u vipu, za dz ili mozda za 1-2k din)? Koji je manje lose resenje? Komsije planiraju da uzmu detetu telefon, za pozive i najosnovnije aplikacije, sitne igrice, YT i rekose da ne bi izdvajali vise novca tako da bolji telefoni (saomi i slicni) nazalost otpadaju kao i kupovina boljih, polovnih androida.
 
Poslednja izmena:
Oba telefona su krš samo tako...
Ako je izbor između ta dva ja bih išao na noviji, slične su specifikacije, neće se nešto usrećiti sa njima...


Sent from my moto g(7) plus using Tapatalk
 
planiraju da uzmu detetu telefon, za pozive i najosnovnije aplikacije, sitne igrice, YT i rekose da ne bi izdvajali vise novca tako da bolji telefoni (saomi i slicni) nazalost otpadaju kao i kupovina boljih, polovnih androida.

...

Sad videh da je izgleda istekla ona promocija (godine), steta, mozda su mogli da uzmi taj Saomi za dz.
 
Poslednja izmena:
Imaš sada Huavei akciju, Y7 Prime za ~9.500din
Jučeranja vest na benč infou, čudi me da nisi primetio...
 
^
Retko kada otvaram šokantne i slične clickbait vesti.. još ako se radi o Huawei-u.. :d

Ali hvala za info, svakako dobra ponuda.

Ne verujem da će hteti da doplate za Šaomi ili bilo koji bolji fon, jednostavno su rešili da malom uništitelju uzmu iole normalan fon za dinar (uz ugovor koji im odgovara) i to je to.
 
Poslednja izmena:
Ma onaj 7a je jedno 4x bolji. Na preporuku je uzeo skoro poznanik i čovek je baš zadovoljan. Imaš testove na netu i svi ga dižu u nebesa za tu cenu. Ima Snapdragon CPU u 12nm procesu i 4k bateriju . Za te pare stvarno ok ponuda.

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Ja bih pustio dete da izabere od ponuđenih, nisu oni baš tako mali i naivni kako ih mi doživljavamo

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
Ko je iskoristio akciju za Y7 Prime 2018 iskoristio. Ubedljivo najbolja kupovina za taj novac. Ja bio na moru pa nisam mogao da pazarim. Znam samo da su u prodavnici preko puta mog posla imali na lageru 6 primeraka i sve su ih prodali u subotu.
 
Nazad
Vrh Dno