Šta je novo?

Koji Windows da instaliram

Dagi

Poznat
Učlanjen(a)
07.03.2018
Poruke
88
Poena
49
Dugo godina koristim win 7,posto od nove godine nece biti podrske za win 7 ne znam dal da koristim i dalje pa ako bas nesto zeza da instaliram onda novi win i koji 8 8.1 ili 10? Sta kazete sta je pouzdanije?
 
Poslednja izmena:
Win XP je već odavno bez podrške pa ga i dalje mnogi koriste. Isto je i sa win7. Nema potrebe da se time za sada opterećuješ.
 
Kupio sam i ssd pa zato rekoh dal odmah da instaliram neki noviji win
 
Ако ти је нов рачунар, могуће је да и не можеш (све и да хоћеш) инсталирати win7.
 
W7 ili W10. Što reče kolega iznad, za noviji hardver jedino desetka. Osmice nisu nešto popularne čak je i AMD prestao sa ažuriranjem drajvera za njih.
 
Komp je stariji (775 soket). Meni je i dalje win 7 u redu al sta znam dal ce biti zezanja i kakvog kada ne bude podrske
 
Poslednja izmena:
8.1 i Classic shell. Imaces odziv, lakocu i ponasanje 7ice uz podrsku a bez djubra 10ke. Ako te bas briga za updateove i sl. onda ostani na 7ici.
 
Nije mi bitno updateovanje. Hvala za odgovore.
U svakom slucaju mislim da je tema zanimljiva pa ako neko jos zeli nek kaze svoje misljenje o izboru OS i razloge
 
Nemaš puno opcija. Znači, ostavi sedmicu ili ubaci osmicu ili desetku.
Kao alternativa, ostaje ti neka od verzija linuksa.
Ja ću koristiti sedmicu dok god mogu, pošto sam na desetku alergičan a osmica prolazi sa Classic shell.
 
Socket 775 nije prepreka, ssd imaš, moj ti je savet da instaliraš win 10 ltsc 2015, a isključiš mu odmah u potpunosti update, instaliraš potom ručno drajvere i programe koje koristiš. Na slične mašine sam ga već instalirao, sve radi i stabilno i brzo kao i na win 7, nećeš imati nikakvih zamerki a ionako je pitanje vremena kada ćeš morati preći na desetku pa zašto ne sada. Start meni desetke ako želiš možeš da zameniš sa nekom od alternativa.
 
Ako je savet da odmah isključi update, onda nema razloga da briše sedmicu. Ona će sledeće godine ostati bez updatea ali će raditi. Znači, narednih 1,5-2 godine nema razloga da bilo šta dira. Kasnije, od situacije može doneti odluku.
 
Probaj 10ku slobodno. Ako ti se ne svidi uvek se možeš vratiti na 7cu. [emoji846]
Ja sa tako čisto probao 10ku na jednom kompu, iako nemam SSD, i nisam od tada ni pomislio da se vratim na 7cu već sam i na drugom kompu podigao 10ku. [emoji846] Ništa nisam gasio, radi redovno apdejt i ja sam zadovoljan. No, razumem da se nekome možda ne sviđa i zato kažem da se uvek možeš vratiti na 7cu. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Dagi koji procesor je u pitanju? Svojevremeno sam snimio kratak test na Core 2 Duo E8400 računaru sa 2GB rama i mehaničkim hard diskom. Istovremeno pokrenuti Aida stress test, konvertovanje videa u Handbrakeu, snimanje desktopa sa FastCapture, muzika u Winampu i ostalo je "soka" u njemu za pustiti full HD youtube klip sa minimum propuštenih frejmova.
Jeste da je prošlo tri godine od tad i stvari nisu iste ali slobodno probaj desetku, SSD čini bitnu razliku a sedmicu uvek možeš ponovo instalirati ne budeš li zadovoljan.

https://vimeo.com/150183963
 
Bio sam primoran instalirati 10ku posle 9 godina jedne iste inatalacije 7ce.

Posle početnog zbuna, sve je leglo na svoje mesto. Veci šok mi je bio napuštanje 2000ke i prelazak na 7cu nego sa 7ce na 10ku.
Ako nemaš nekih starih licenciranih programa slobodno 10ka. Ako imaš, proveri kako i da li radi na desetci, ali meni i prastari Adobe paket radi u compatibility tako da - 7 iz nužde

Via mi8
 
Poolmaker- imam e8400
Nesto ne nalazim drajvere za moju plocu za win 10
 
Poslednja izmena:
Intel čipset ploča
Drajveri za čipset klasični Intelovi, za sve OS-e, Intel sajt.
LAN Atheros, sa njihovog sajta, isto važi i za Realtek audio.
Inače mu i ne trebaju, generički uz Win završavaju posao
 
Evo da javim. instalirao sam win 10 (radi sve) ali namerno sam instalirao na hard za probu. I javi se problem nije htela instalacija da se pokrene iz biosa nego sam iz windowsa7 pokrenuo.
I sada me zanima kako cu pokrenuti instalaciju kada povezem novi ssd jer nije htelo iz biosa da se pokrene?
koristio sam DRP za drajvere kao sto mi je Poolmaker predlozio.
 
Nema nikakve potrebe za DRP, mene jeza hvata od takvih rešenja. Iskustvo, predugi niz godina.
Pomenuti drajveri sa matičnih sajtova (Intel, Realtek, Atheros) su najpouzdanije i najlepše rešenje. A manji su drajveri od samog DRP-a višestruko.

Ako neće da ti se pokrene instalacija iz BIOS-a znači da nisi dobro napravio Boot fleš ili šta već.
Vrlo lagano rešenje postoji na mnogopomenutom SergejStrelec boot disku - "podigneš ga", na samom desktopu postoji ikona za Setap Win7-Win10. Klikneš, potražiće ti instalacioni medij odnosno konkretan fajl (*.wim) iz njega, pitaće te gde da instalira, next next...reboot i dalje ide lagano.
 
Poslednja izmena:
@Dagi ako si dobro namestio boot order tada je po svoj prilici do instalacione fleške. Rufus upotrebi ako već nisi, a izaberi mbr kao opciju prilikom kreiranja fleške i biće sve ok.
Koristi ili DRP ili windows update ako ti je tako draže, zaludno je ručno skidati po sajtovima drajvere osim u retkim izuzecima gde situacija to zahteva.
 
Nazad
Vrh Dno