»RSS Benchmark sajt

Strana 6 od 17 PrvaPrva ... 234567891016 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 76 do 90 od ukupno 254

Tema: Huawei Mate 30 / Mate 30 Pro

Newcomers
        Na forumu od
        Sep 2018
        Poruka
        764
        Sony-u i LG-u puca ona stvar za smartfon divizije. Da je drugačije, i te kako bi platili stručnjake i vratili se u top 5. Prosto, različite kompanije imaju različite biznis strategije. Nije sigurno Samsung pametniji za telefone od LG-a. Prosto više se fokusira na to,takve stručnjake i planove ima i kraj. Da LG ili Sony imaju ozbiljne probleme i posledice slabih rezultata u ovom biznisu, i te kako bi se sredili. Prosto svako od njih ima svoju računicu, svoje ciljeve i u skladu sa tim posluje. Znaju kolike gubitke/profit ostvaruju sad, znaju šta treba da urade da bi to povećali na toliko i gledaju da li im je to potrebno i isplativo. Naivno je gledati da neko nešto ne zna ili ne može. Jedino je pitanje da li želi, ima li interesa u tome. Sada kada su Apple, Huawei i Samsung toliko dominantni , uz buđenje i jačanje Kineskih firmi, apsolutno nema logike za LG i Sony kao dve ogromne, diversifikovane firme da ulažu brdo kapitala kako bi pokušali da se trkaju sa njima. Zato na nekim drugim poljima LG i Sony prave novce koje ostali igrači mogu da sanjaju.
        Menjao Vicent87 : 30.08.2019. u 01:16

Member Avatar korisnika salacue
        Na forumu od
        Sep 2014
        Poruka
        1.455
        Сони се окренуо ка конзолама, камерама и ТВ уређајима. LG BT на популацију ТВ и клима. И то је то.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока

Member Avatar korisnika method
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        155
      4. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i5-760 + Xigmatek Gaia
        • MoBo: Asus P7H55D-M PRO
        • RAM: Kingston HyperX 2x2GB 1600 MHz
        • VGA: Sapphire HD 6850 1GB GDDR5
        • MON: Samsung 206BW
        • HDD: Samsung 830 128GB + WD Blue 500GB AAKX
        • Case: Antec 900
        • SND: Asus Xonar Essence STX
        • INET: Kablovska
      5. Okrenuli su se tamo gde su jos uvek profitabilni i ugasili poslovanje tamo gde su doziveli fijasko. Vrlo prosto. Te price, mogao sam da budem znas koji fudbaler, ali eto, mrzelo me da treniram.. Ako te pregazi kineski smartfon startap u industriji u kojoj postojis 20 godina znaci da nesto nisi dobro radio. Bilo je tu debelih promasaja a trziste je surovo.

Member
        Na forumu od
        Jan 2014
        Poruka
        726
      7. Moja mašina
        • CPU: i7-4771 @3.9GHz
        • MoBo: Gigabyte GA-H87M-D3H
        • RAM: 2x8GB DDR3 Kingston HyperX 1333MHz CL9
        • VGA: Gigabyte GTX 970 G1
        • MON: LG L246WHX-BN
        • HDD: Samsung 830 128GB + Seagate 1TB @7.2k
        • OPT: LG GH24NSB0
        • Case: prostrto po stolu
        • SND: Logitech Z-2300
        • LAP: Asus Vivo Book X542UN
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech G600 + G602 + IME 3.0
      8. Cek, zar android kao OS nije otvoren? Odnosno, da gugl ne moze da zabrani nekome da koristi sam OS posto gugl nije vlasnik izvornog koda. Vec ono sto mogu da zabrane su gugl aplikacije i servisi koje traze aplikacije da bi uopste radile? Jer ovde Kini ako kupis android telefon on vec nema nista od toga ali sve aplikacije koje jednom kinezu trebaju rade potpuno bez problema. Zapravo, sve kineske aplikacije uopste ne koriste gugl servise. I zavisno od ROM-a na telefonu, instalacija gugl servisa moze da bude onemogucena ali promenom istog se i to resava. Mozda se varam ali kao da juce, prekjuce procitah da sam android kao OS nece biti onemogucen huawei-ju za koriscenje. Ako je zaista tako onda su mirni samo tako jer ce vrlo lako da zamene sve te aplikacije kineskim verzijama. U tome su kinezi daleko ispred ostalog sveta. Mozda nemaju OS koji moze da parira windowsu, macu, androidu, ali zato njihove aplikacije rade u najgorem slucaju kvalitetno kao i apple aplikacije (mislim na 1st party).

Member Avatar korisnika dule2303
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        1.789
        Kako mi da koristimo aplikacije na kineskom? Bude li im google onemogucio koriscenje nekih stvar tu je kraj huawei aparatima na globalnom nivou sigurno,moci ce da ih koriste samo kinexi i oni koji znaju kineski

Sent from my phone using Tapatalk
        Menjao dule2303 : 30.08.2019. u 11:21

Member Avatar korisnika nightshadow
        Na forumu od
        Nov 2014
        Poruka
        5.741
        Mogu da stave AOSP, ali nema pristupa play store-u i play servisima, što čini osnovu androida.
        Probaj da prodaš telefon u Evropi bez play store-a za €1000, neće da može.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        May 2011
        Poruka
        606
      12. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 5 2600x
        • MoBo: MSI x370 xpower gaming titanium
        • RAM: G-skill flare x 3200
        • VGA: Asus rog strix rtx 2070 8gb advanced
        • MON: HP Pavilion 32
        • HDD: Sigate baracuda 1tb
        • Case: MSIndustrial Black Widow
        • SND: Scarlett 2/4
      13. Neki mediji su verovatno greškom, preneli vest da je pretstavljanje mate 30 serije 6.09. a neki 9.9. (kada je trebalo da bude predstavljanje kiryn 990), pa evo i zvanične informacije: https://consumer.huawei.com/en/campaign/mate30/
        A evo još malo i o problmu sa google servisima i mate 30 serijom: https://www.youtube.com/watch?v=bt56rBkCIhw
        Menjao sasakv : 01.09.2019. u 10:20

Member Avatar korisnika fkloznica
        Na forumu od
        Sep 2010
        Poruka
        21.961
        Citat Citiram korisnika: method Pogledaj poruku
        Okrenuli su se tamo gde su jos uvek profitabilni i ugasili poslovanje tamo gde su doziveli fijasko. Vrlo prosto. Te price, mogao sam da budem znas koji fudbaler, ali eto, mrzelo me da treniram.. Ako te pregazi kineski smartfon startap u industriji u kojoj postojis 20 godina znaci da nesto nisi dobro radio. Bilo je tu debelih promasaja a trziste je surovo.
        +100

Što se tiče novog mate30 , bez Google servisa mogu da zatvaraju radnju u Evropi..
        Jasno je da će zbog toga u Kini biti još popularniji ali za ovoliku firmu to nije dovoljno.

device ffs : neXus

Member
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        483
      16. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-9600K
        • MoBo: Apple iMac19.1
        • RAM: 24GB DDR4-2666
        • VGA: Radeon Pro 580X 8GB
        • MON: Apple iMac Retina 27"
        • HDD: APPLE SSD SM0512L 512GB
        • OPT: n/a
        • Case: Apple iMac 27" 2019
        • SND: Musical Fidelity V90-AMP
        • LAP: Apple MacBook Air
        • INET: Kablovska
      17. Citat Citiram korisnika: method Pogledaj poruku
        Okrenuli su se tamo gde su jos uvek profitabilni i ugasili poslovanje tamo gde su doziveli fijasko. Vrlo prosto. Te price, mogao sam da budem znas koji fudbaler, ali eto, mrzelo me da treniram.. Ako te pregazi kineski smartfon startap u industriji u kojoj postojis 20 godina znaci da nesto nisi dobro radio. Bilo je tu debelih promasaja a trziste je surovo.
        Upravo tako. Mnogi veoma naivno misle da je dovoljno imati milijarde revnue-a i moći ćeš da uložiš i budeš prvi u bilo čemu. Malo sutra. I Intel je imao milijarde u R&D, pa nije nikada uspeo da napravi mobilni čip, iako je sudbina kompanije zavisila od toga kao što se vidi danas. Jednostavno nije imao dovoljno razvijen IP za tako nešto. Ne može to sve da se razvije preko noći, a ako nemaš IP onda ga licenciraš, a tada nema velikih margina i to je to - onda kažeš, telefonija to je tržište koje umire, ajde pravićemo televizore ili konzole za igru... Gde to ima da je televizor profitabilnije tržište od telefona - tek je tu ludnica koliko ima igrača i segmenata.

Bitna je kombinacija svega: IP, Marketing, supply chain itd, a to retko koja kompanija ima i zato propadaju na tržištu jedna za drugom.

Inače, imao sam prilike da probam nekoliko tableta bez Google licence - to je neupotrebljivo za bilo šta. Bukvalno nemaš Google login prilikom setup-a uređaja, nema nikakve sinhronizacije, nemaš ni lokacijske servise - baš ništa. Huawei to da bi razvio opet mora da radi sa zapadnim proizvođačima, a od toga opet nema ništa.

Baš me zanima da vidim kako će raditi taj Mate 30 bez Google-a.
        Menjao marantz : 01.09.2019. u 13:15

Member Avatar korisnika Joxy
        Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        2.490
        U slucaju da se to sa Guglom stvarno zakomplikuje, sta ce se desiti sa starijim modelima? Ostaje li podrska?

Member Avatar korisnika fkloznica
        Na forumu od
        Sep 2010
        Poruka
        21.961
        ^^ ja sam lagano furao China Rom sa naknadno instaliranim Google servisima.. nije baš isto kao global iskustvo ali može da se koristi

device ffs : neXus

Member
        Na forumu od
        May 2011
        Poruka
        606
      21. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 5 2600x
        • MoBo: MSI x370 xpower gaming titanium
        • RAM: G-skill flare x 3200
        • VGA: Asus rog strix rtx 2070 8gb advanced
        • MON: HP Pavilion 32
        • HDD: Sigate baracuda 1tb
        • Case: MSIndustrial Black Widow
        • SND: Scarlett 2/4
      22. Da li je tačno, videćemo uskoro.
        https://www.youtube.com/watch?v=nvnVG6uC6kA
        Zvuči logično, sad, koliko je dobro i pametno... Valjda će to značajno sniziti cenu kod nas, mada opet ne verujem, što bi kod nas bilo jeftinije nego u Kini koja je isto tako bez gugl aplikacija. Meni lično ne smeta, jer ja od gugla koristim jedino prodavnicu, a opet postoji i dosta alternativnih načina da se programi instaliraju.

Member Avatar korisnika dule2303
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        1.789
        Ali ko ce od prosecnih korisnika da se zeza sa alternativnim metodama? Ima i alternativna metoda za play store pa opet ne mogu da se plate aplikacije,ako ovo bude tacno mislim da nema svrhe ulagati veliki novac u marketing na globalnom nivou. Mozda ce i drasticno smanjiti cenu pa ce tako probati da nesto urade jer ako cena bude oko 1000e bez google servisa to ce biti osudjeno na propast sigurno

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Member Avatar korisnika Joxy
        Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        2.490
        Nazalost bez Gugla nema sta da traze na globalnom trzistu.
        Ali sacekajmo jos malo da vidimo sta ce biti.

Member Avatar korisnika smitrovic
        Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        743
        Mozda misle da ce da se prodaje zbog kamere

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Strana 6 od 17 PrvaPrva ... 234567891016 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme