»RSS Benchmark sajt

Strana 5 od 16 PrvaPrva 12345678915 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 61 do 75 od ukupno 230

Tema: Huawei Mate 30 / Mate 30 Pro

Member Avatar korisnika NevisStarShine
        Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        1.450
        Mate 30 Pro sigurno neće biti jeftin. Za te pare, ljudi su itekako pragmatični, posebno kod nas. Bez direktne podrške Googlea, nemaju šanse.

Member
        Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        3.013
        i jeste i nije off, da li će novi huawei telefoni stići bez google servisa jeste legitimno i važno pitanje...a povezano je sa političkim odlukama, možemo mi sad da raspreavljamo do sutra o tehničkim rešenjima i da se klonimo politike, ali od toga zavise neke za kupce bitne odluke...

Member Avatar korisnika Xepoj87
        Na forumu od
        Dec 2009
        Poruka
        809
      4. Moja mašina
        • CPU: i7 6700K @4.6Ghz, Noctua NH-D15
        • MoBo: Gigabyte z270x Gaming K5
        • RAM: 16GB 3000Mhz Kingston HyperX Predator
        • VGA: 2x Gigabyte 1080Ti Waterforce Xtreme
        • MON: LG 55B8PLA
        • HDD: 250GB 960 EVO m.2 + 256GB 850 PRO + 500GB 860 EVO m.2 + WD Gold 2TB + WD Black 750GB
        • Case: Cooler Master COSMOS 1000
        • SND: Creative Sound Blaster Z / Logitech Z-5500
        • TV: LG 55B8PLA
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Mis: Logitech G900 Podloga: Razer Vespula Tastatura: Logitech K800
      5. Cuj neke...pa bez toga ne mozes koristiti smartphone van Azije, a i tamo je tesko.
        Yt, fb, insta i tweeter blokirani i to je dovoljno.
        Cak i ovih 90% zaljubljenika u pixele, isti ne zanimaju bez share-ovanja, jer 90% ljudi vise nije bitno da napravi lepu fotografiju, vec da napravi i podeli lepu fotografiju.

Bez Gugla, taj telefon je maltene beskoristan.

Da ne pricam sto ne umeju najobicniji user interface za Android da urade kako treba, a magicno ce da urade ceo OS d aoarira Androidu i to ce super sljakati...ko zaista veruje u makar i promil verovatnoce toga?

Opet, mislim da je ovo klasican click-bait, da i oni znaju da Mate 30 izlazi sa Androidom.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
        Menjao Xepoj87 : 29.08.2019. u 13:20

Newcomers Avatar korisnika korisničkoime
        Na forumu od
        Mar 2019
        Poruka
        607
        Citat Citiram korisnika: vojo77 Pogledaj poruku
        Bolje mate 30 bez Googla nego opet Samsung sa exynosom uzeti.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
        Gapps i može da se ubaci, ali Exynos da se zameni teško.
        +111

Newcomers
        Na forumu od
        Dec 2017
        Poruka
        283
        Kao da je Kirin bolji od Exynosa...a i aplikacije mogu da se zabrane/blokiraju

Member Avatar korisnika Joxy
        Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        2.490
        ^ Pa i bolji je. Ne drasticno ali je bolji.
        Citat Citiram korisnika: Altru Pogledaj poruku
        i jeste i nije off, da li će novi huawei telefoni stići bez google servisa jeste legitimno i važno pitanje...a povezano je sa političkim odlukama, možemo mi sad da raspreavljamo do sutra o tehničkim rešenjima i da se klonimo politike, ali od toga zavise neke za kupce bitne odluke...
        Politici nije mesto na forumu.

Citat Citiram korisnika: Xepoj87 Pogledaj poruku
        Da ne pricam sto ne umeju najobicniji user interface za Android da urade kako treba, a magicno ce da urade ceo OS d aoarira Androidu i to ce super sljakati...ko zaista veruje u makar i promil verovatnoce toga?Sent from my SM-G955F using Tapatalk
        To je tacno, nema sta. Posebno sto ljudi generalno ne vole promene, tj tesko se privikavaju na nesto novo.

Member Avatar korisnika dule2303
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        1.785
        Nije stvar u skepticizmu ljudi nego o cistom razumu,telefon ce kostati 1000e otprilike uz verovatno dobre preorder poklone i ko je lud da tolke novce da za nesto sto ne moze koristiti? Ko od obicnih korisnika zna sta je gapps?? 2% mozda ako i toliko tako da cela prica sto se huaweia tice pada u vodu ako im google zabrani da koriste sistem. Da propadnu sigurno nece ali ce im ovo biti tezak udarac sigurno od koga ce i i neki imati koristi naravno. Sto se mene tice i meni je vec muka price vruce hladno i na zalost kako god bilo izmedju njih mislim da cu dobro razmisliti da li uzamiti huawei

Sent from my phone using Tapatalk

Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        2.490
        Pa nece izbacivati poluproizvod koji nece moci da se koristi, to je sigurno.
        Inace, naravno da ne vaze isti uslovi za sve. Za Apple ne vazi ta prica, od skoro ni za Samsung, postali su isti. Imam utisak da se sa nestrpljenjem cekaju kiksevi drugih kompanija, Huawei je najbolji primer.
        Gde su tu Sony, HTC, LG... Otisli u senku, nazalost neki i pred gasenjem, a imali su toliko kultnih modela kroz istoriju. Zasto se njima nisu prastali kiksevi?
        Ovo sto se desava Havajcu nije cak ni kiks, vec splet nesrecnih okolnosti, koji ce se verujem resiti na opsti interes svih korisnika.
        Menjao Joxy : 29.08.2019. u 15:32

Member
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        482
      13. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-9600K
        • MoBo: Apple iMac19.1
        • RAM: 24GB DDR4-2666
        • VGA: Radeon Pro 580X 8GB
        • MON: Apple iMac Retina 27"
        • HDD: APPLE SSD SM0512L 512GB
        • OPT: n/a
        • Case: Apple iMac 27" 2019
        • SND: Musical Fidelity V90-AMP
        • LAP: Apple MacBook Air
      14. Citat Citiram korisnika: Xepoj87 Pogledaj poruku

Opet, mislim da je ovo klasican click-bait, da i oni znaju da Mate 30 izlazi sa Androidom.
        Mislim da nije patka, jer je i The Forbes objavio...

Member
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        482
      16. Moja mašina
      17. Citat Citiram korisnika: Joxy Pogledaj poruku
        Gde su tu Sony, HTC, LG... Otisli u senku, nazalost neki i pred gasenjem, a imali su toliko kultnih modela kroz istoriju. Zasto se njima nisu prastali kiksevi?
        .
        Čekaj, ko da im prašta kikseve? O čemu ti pričaš - ko je Sony-ju kriv što se drži onog cigla dizajna kao pijan plota, jer je neki tamo japanac uvrteo u glavu da je to cool, a niko ne kupuje. Ili HTC-ove krš kamere još od vremena One M7 dual-pixel gluposti... Tržište nikome ne prašta.

Samsung i Huawei su se toliko prilagođavali i menjali proizvode da bi stigli tu gde jesu. Jednostavno, neko zna da pravi telefone, a neko ne zna i to je to.

Member Avatar korisnika hsv.stoned
        Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        21.820
      19. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II x4 955 c3@ 4GHz|2,6GHz NB/Alpenföhn Brocken
        • MoBo: Asus M5A97 Pro
        • RAM: 2x4Gb DDR3 Kingston Hyper X @ 1600MHz CL9
        • VGA: MSI R5850 Twin Frozr II 1Gb DDR5 @ 850/1250MHz
        • MON: AOC I2481FXH AH-IPS
        • HDD: WD Black 750AALS 750 GB, WD Blue 10EALX 1Tb, WD 250Gb AAJS
        • OPT: Samsung SH-222AB DVD RW
        • Case: Cooler Master Mystique 632s black & silver | Cooler Master G550M
        • SND: FiiO E10K & DAC-X6 | Fostex TR-90| PreSonus HD7|ATH CKX9|SFR DT6|Sony MH750| Pioneer M390| 2.1 50W
        • Ostalo: Sony Xperia™ XZ2 | Logitech MK320 wireless combo/A4 R7 bloody
      20. Ti kao da si prespavao poslednjih x godina i cinjenice da je sony menjao dizajn, da je htc godinama imao odlicne i jedne od najboljih kamera uz Pixele a da je Samsung imao katastrofu sa Note 7 modelom odnosno Huawei sa ozbiljnim propustima (M20 Pro/zelene fleke po displejima).

Jednostavno, Samsung i Huawei su ozbiljne masinerije za stancovanje (uglavnom) dobrih telefona ali (za razliku od htc-a, sony-a pa i LG/ostalih) imaju ozbiljna ''ledja'' i ogroman budzet za najagresivnije vidove marketinga tako da ih ni ozbiljni failovi pomenutih modela nisu mnogo uzdrmali. Sony mobile/HTC/LG su boranija, u tom smislu, u odnosu na Apple, Samsung, Huawei i to se nece promeniti u skorije vreme, samo moze da bude gora situacija i zato se trenutno desava sve ovo na relaciji USA - Kina (Huawei).
        Sony XZ2 & ATH-CKX9/SFR DT6
        Spiral out, keep going!

Member
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        482
      22. Moja mašina
      23. Citat Citiram korisnika: hsv.stoned Pogledaj poruku
        Ti kao da si prespavao poslednjih x godina i cinjenice da je sony menjao dizajn, da je htc godinama imao odlicne i jedne od najboljih kamera uz Pixele a da je Samsung imao katastrofu sa Note 7 modelom odnosno Huawei sa ozbiljnim propustima (M20 Pro/zelene fleke po displejima).

Jednostavno, Samsung i Huawei su ozbiljne masinerije za stancovanje (uglavnom) dobrih telefona ali (za razliku od htc-a, sony-a pa i LG/ostalih) imaju ozbiljna ''ledja'' i ogroman budzet za najagresivnije vidove marketinga tako da ih ni ozbiljni failovi pomenutih modela nisu mnogo uzdrmali. Sony mobile/HTC/LG su boranija, u tom smislu, u odnosu na Apple, Samsung, Huawei i to se nece promeniti u skorije vreme, samo moze da bude gora situacija i zato se trenutno desava sve ovo na relaciji USA - Kina (Huawei).
        Sony nije tema, ali ova nova Xperia 1 im je kao Note8... Ne znam ko bi normalan to kupio sa onim velikim bezelom gore. Do prethodne generacije su imali one gigantske bezele gore i dole i posle niko neće da kupuje Sony telefone - baš me čudi. Toliko se dobro prodaju da ih više nema ni kod operatera po Evropi, a ni kod nas.

Pogledaj Samsung i Huawei... Samsung je celu A seriju promenio u 2019 samo da bi zadržao market share. Huawei isto - imaju svakakve modele. Naravno da tržište ne prašta kikseve tvrdoglavim kompanijama koje ne slušaju zahteve kupaca.

Member Avatar korisnika hsv.stoned
        Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        21.820
      25. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II x4 955 c3@ 4GHz|2,6GHz NB/Alpenföhn Brocken
        • MoBo: Asus M5A97 Pro
        • RAM: 2x4Gb DDR3 Kingston Hyper X @ 1600MHz CL9
        • VGA: MSI R5850 Twin Frozr II 1Gb DDR5 @ 850/1250MHz
        • MON: AOC I2481FXH AH-IPS
        • HDD: WD Black 750AALS 750 GB, WD Blue 10EALX 1Tb, WD 250Gb AAJS
        • OPT: Samsung SH-222AB DVD RW
        • Case: Cooler Master Mystique 632s black & silver | Cooler Master G550M
        • SND: FiiO E10K & DAC-X6 | Fostex TR-90| PreSonus HD7|ATH CKX9|SFR DT6|Sony MH750| Pioneer M390| 2.1 50W
        • Ostalo: Sony Xperia™ XZ2 | Logitech MK320 wireless combo/A4 R7 bloody
      26. Meni su bitniji opsti kvalitet, softver i podrska od par milimetara bezela i ostalih beskorisnih trendova a ne zaboravi da je Samsung godinama imao ubedljivo najruznije pa i najlosije izradjene flagship modele od kojih su se neki ljustili kao leptir (lajsne na GS seriji) i da se flaster S5 prodao u rekordnom broju primeraka pored M8 i Z2/Z3 koji su bili i ostali generalno bolji. Dakle, ne radi se tu ni o dizajnu ni o opstem kvalitetu vec o cinjenici da je Samsung gigant, masinerija u svakom smislu a da su htc/sony mobile propustili svoje sanse u periodu do 2012. i da su postali boranija. HTC ce uskoro (verovatno) zvanicno propasti, sony se mozda izvuce jer kompaniji nije u interesu da napuste smartfon trziste.

Imas i OnePlus 7 telefone koji kidaju pa ce se svejedno prodati u visestruko manjem broju cak i od kojekakvih sljastecih Honora i to nije zbog loseg opsteg kvaliteta nego zbog marketinga/imidza medj' rajom, kapaciteta i planova same kompanije, ne mogu svi da ruse rekorde prodaje a posebno ne sada kada je pola planete ukapiralo da im sve poslove zavrsava i Xiaomi do 350$ i kada prodaja smartfona generalno opada.

Ne vredi nastavljati polemiku, posebno ne u ovoj temi a nije ni bitno jer slede godine klanja izmedju Samsunga, Apple-a i Kineza na celu sa samom drzavom i Huawei-em. Cene telefona su sve vise, potraznja ce padati a Apple i Samsung sigurno nece mirno ispratiti enormni rast i uspeh kineskih kompanija.
        Menjao hsv.stoned : 29.08.2019. u 22:54
        Sony XZ2 & ATH-CKX9/SFR DT6
        Spiral out, keep going!

Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        2.490
        Marketing je cudo. Ubedljivo najbitniji deo price u ovoj industriji, nazalost.

Strana 5 od 16 PrvaPrva 12345678915 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •