Šta je novo?

Huawei Mate 30 / Mate 30 Pro (nema Gapps)

Mozda se ceka da se rascisti situacija. Verovatno su pregovori otvoreni.
Mozda Tramp popusti ako nadje zajednicki interes...
Nego i samo telefonu...
Ne vidim velike razlog zasto bi neko preso sa Mate 20 ili P30 pro???
Samo unapredjena wide camera i 5g cipset po duploj ceni...
Dok su kod obicnog mate 30 unapredjenija mnogo veca.
Da su stavili kod pro modela xenon blic i 90hz ekran pa ok.
Ovako mislim da su omanuli.
A tek one pozpoentne kontole zbuka u ekranu je glupo komentarisati
 
Kontrola zvuka je zesca nebuloza,moras da gledas u telefon,ako hoces da smanijis zvuk,dok pricas sa nekim i u svakom drugom slucaju? Fizicke dugmice jos uvek napipas bez gledanja. Bas nepotrebna komplikacija zarad nekog “futuristickog” izgleda.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Plašim se šta će sve kinezi da uguraju u telefone za par godina... To će na sve da liči sem na funkcionalan telefon.
Waterfall ekran i "dugmići" na ekranu su mi jedno veliko ne. Bolje da su stavili opciju "stiskanja" kao na Pixel/HTC i fizičke dugmiće.
Ne kapiram kakav im je ovo blic ako nije xenon?
 
Ovo sa gapps me vrati u 2012tu kad smo uglavnom na HTCima eksperimentisali sa romovima raznim uglavnom sa Cynogenmodom i Oxygenom pa ja tad naknadno morao gapps da se instslira preko recovery-ja
 
Pa kod nas ce prodati samo milion komada,sudeci po komentarima(“napred Kinezi” “jaci smo od sudbine” “kome treba Gugl i Amerika”...)bice kupovine iz principa,verovali ili ne. Taman da im se “osvetimo” za ono bombardovanje [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kod nas ovako skupe telefone kupuju samo oni koji znaju šta kupuju, a istovremeno razmišljaju i o prodaji. Npr, ovo bez Gappsa neće kupiti ama bas niko sa foruma, a ne bude li ih u ponudi operatera, bukvalno niko u zemlji.

iPhone 11 za 699$ je telefon godine, sa sve 720p ekranom.
 
A ko ce kupiti ako ne oni sa foruma? Racunamo da mi koji pratimo ove forume, smo vicniji custom instalacijama, većina zna i za xda forum, prati ga, za nas neće biti toliki problem instalirati gaaps, kao što će biti za neke druge, sredovecnije ljude, koji niti mogu niti žele da se bakcu sa tim stvarima. Sve ove zabrane od strane USA, naravno da ce ostaviti traga na prodaju Huawei-a u svetu (van Kine), ali ako će iko kod nas kupovati, pa sigurno će imati veze sa ovim forumom.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
A ko ce kupiti ako ne oni sa foruma? Racunamo da mi koji pratimo ove forume, smo vicniji custom instalacijama, većina zna i za xda forum, prati ga, za nas neće biti toliki problem instalirati gaaps, kao što će biti za neke druge, sredovecnije ljude, koji niti mogu niti žele da se bakcu sa tim stvarima. Sve ove zabrane od strane USA, naravno da ce ostaviti traga na prodaju Huawei-a u svetu (van Kine), ali ako će iko kod nas kupovati, pa sigurno će imati veze sa ovim forumom.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Možda, znači 10kom maksimalno...
 
Ja bi kupio obican M30 ako bude za nekoliko meseci oko 300e. Pro ne bi razmatram ni za 200...
 
Neces ga ni kupiti nikad za te pare [emoji23]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ja se samo setim Note teme i koliko je kriminalno bilo sto Note 10 ima 401ppi ekran za 1000e, a sada je 409ppi ok na M30pro.
Ok je i sto nema gapps, sto je skuplji od N10+(ako se ne varam, 1100e je 8/128 verzija?), ok je sto ima 60Hz ekran, a to je na N10 i N10+ bilo kriminalno...ok je i manji ekran i notch, ok je i sto nema 3.5mm jack...i sve magicno svima postade ok. Za jos vise para i manje funkcionalnosti.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
1100€ je 8/256GB verzija, sto uopste nije beznacajan podatak. I vise nego dovoljno RAM-a i interne za duzi vremenski period. Plus ce sigurno ici i dobri pokloni kao i svake godine.
Nije to 4/64GB verzija pa da se zamera koliko se memorije dobija za tu ili slicnu lovu. [emoji4]
 
Aha, ja sam mislio da ovaj sa 256 ide sa 12GB...dakle i 30% mamje rama dodajemo na spisak stvari koje su ok za iste ili vece pare.
SD kartica podrzava do 256, znaci da ukupno moze da ima 512, a N10+ duplo vise, kome je to bitno, ko dosta snima 4k/60fps sadrzaja, koji zauzima oko 500-550Mb po minutu.
Nisam video da se negde spominje niza cena od 1100e za M30pro, s obzirom da osnovni ima 8/128.
Mada sada na Huawei sajtu videh da ima samo 8/256, to znaci da GSM arena ima neki stari podatak?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ali ste zaboravili novi SoC koji je sigurno bolji od exynosa :)

Znači kamere i SoC na strani m30pro a sve ostalo na strani note10+

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ne bih rekao i sve ostalo. [emoji4]
Baterija je sigurno na strani Havajca, softver isto mada je to diskutabilna stavka i kod jednih i kod drugih. [emoji4]
 
Ali ste zaboravili novi SoC koji je sigurno bolji od exynosa :)

Znači kamere i SoC na strani m30pro a sve ostalo na strani note10+

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Hoces da kazes da ce Mate30 pro praviti video snimke na nivou Note10+?
To sto su im kamere bolje u jednoj stvari, ne znaci da su bolje sveukupno.
Da, bolje je fotografisanje nocu i ima vise megapixela.
Losije je snimanje svake vrste(za pocetak, front kamera im je 1080/30, dok je na N10+ 2160/30), stabilizacija nije, niti ce sigurno biti za poredjenje...
Pored ostalih stvari za koje mislim da ce biti losije, ipak treba sacekati neki realan test, ali mislim da ce u najboljem slucaju moci da se kaze da su kamere na istom nivou, svaka sa svojim prednostima i manama.
Jedino ko moze tu da ispadne bolji u svemu ili bolji u necemu, a jednak u drugim stvarima, jeste Iphone 11pro, jer vec imaju sjajan video.

Sta imas ti od tog SoC-a? Renderujes nesto na telefonu ili sta?
Hoces telefon za igranje? Kupi ROG 2, a ne ove telefone koji apsolutno ni u kom smislu nisu za to.

Tek sa UI da ne pricam, EMUI bolji od ONE UI...kako da ne.
 
Poslednja izmena:
A ko ce kupiti ako ne oni sa foruma? Racunamo da mi koji pratimo ove forume, smo vicniji custom instalacijama, većina zna i za xda forum, prati ga, za nas neće biti toliki problem instalirati gaaps, kao što će biti za neke druge, sredovecnije ljude, koji niti mogu niti žele da se bakcu sa tim stvarima. Sve ove zabrane od strane USA, naravno da ce ostaviti traga na prodaju Huawei-a u svetu (van Kine), ali ako će iko kod nas kupovati, pa sigurno će imati veze sa ovim forumom.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Problem je prodati nekome ko nije sa foruma i ko nije na XDA forumima kasnije a ne izgubiti ogroman novac. Upravo ti koji su na forumima znaju da kupuju i znaju da izaberu vrednost i prilikom kupovine i prodaje, tako da je čista ludost i totalno ne u duhu ovog foruma kupiti telefon za 1000e koji za 6 meseci neće vredeti ni 300, ako ne srede Gapps situaciju.

Ovo sada je Lumia telefon prakticno.
 
Za te pare se kupuje S10+, P30 Pro, koji su daleko ispred iPhone 11 sa sve 720p".

S10+

Koliko sam mogao da vidim, teško. Ekran je dovoljno dobar, sve ostalo plus garantovana podrška par godina.... posebno kod nas, Samsung sa Exynosom ili Huawei koji možda i ne dobije ništa više od Androida 10.

Dobitna kombinacija po meni. Jedino mi se više svidja Pixel 3a, ali njega nema kod nas.
 
@xeroj87
Mislim da su sada zategli i video , ali vreme će pokazati.

Imam od soc-a da mi baterija ne curi na 4g. Na stranu to , noviji i bolji SoC za istu cenu ,samo to može da mu se uzme za prednost.

Edit : što se tiče GPU , iako je mali gpu nekako bolje radi u igrama nego onaj na exynosu , možda zbog onog GPU turba

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imas i mali gpu,koji je kanta u svakom slucaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni ne curi baterija, fenomenalna je, cak i kada sam stukao 1.5GB 4g neta za dan...

Ne kapiram, i Kirin i Exynos imaju isti GPU, kakve tu razlike moze biti?
Tu ih Snapdragon suri, a Appleov Bionic brise pod i to muski, cak i Snapdragonom, ako se ne varam?
 
Poslednja izmena:
Kinezi su ga navodno malo napucali,ali u principu isto sr... Da ne spominjem onu “gpu turbo” komediju. U principu,izmedju ta dva,biras manje zlo samo [emoji2] Najbolje bi bilo Note sa Sd,njega bar mozes da ubodes bez garancije,a neces je imati ni na M30 ako ga ne bude kod nas.
@Heroj
Sd==adreno


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Istina, pustio sam Brightridge sa max opcijama i rezolucijom, istopio mi se telefon na 10-15fps :D
Mada, kapiram da tu ni Apple ne moze da dodje do 60fps...

Opet, ko uzima Note i Mate pro da bi igrali igre...(opet, 99% igara ce na svima da leti)


Haha, naravno da znam da je SD Adreno, nego sam krenuo sa SD nazivom, a nastavio sa AD iz nepoznatog razloga :)
Evo, editovah da ne zbunjuje.
 
Poslednja izmena:
A ko ce kupiti ako ne oni sa foruma? Racunamo da mi koji pratimo ove forume, smo vicniji custom instalacijama, većina zna i za xda forum, prati ga, za nas neće biti toliki problem instalirati gaaps, kao što će biti za neke druge, sredovecnije ljude, koji niti mogu niti žele da se bakcu sa tim stvarima. Sve ove zabrane od strane USA, naravno da ce ostaviti traga na prodaju Huawei-a u svetu (van Kine), ali ako će iko kod nas kupovati, pa sigurno će imati veze sa ovim forumom.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Imao sam sve Samsung flagship modele (i S I N serije), počev od S6 serije, zaista sam želeo da pređem na drugi ekosistem i da probam M30 Pro.

Međutim, kako da pređem? Kako? Ako ga budem platio 1100€, i zaista dođe bez Google aplikacija - za koliko ću moći da ga prodam za 10-12 meseci? 300€? Nešto mi govori da će ovo biti najdrastičnije gubljenje vrednosti telefona u poslednjih nekoliko godina.

Ne vidim ko racionalan će ga kupovati, osim istinskih zaljubljenika u Huawei brend, i onih kojima firma uzima telefone na ugovor.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Slažem se. Ja sam se samo osvrnuo na to da sa ovog foruma neće niko uzeti zbog gaapsa, a ja sam mišljenja da ako ga iko uzme, biće neko ko ima veze sa ovim ili sličnim forumima. Njega se isplati uzeti jedino ako mu drastično padne cena, i to ubrzo. Dati 400,450e u nekom doglednom periodu za mate 30 pro, za mene bi bio rizik koji bih prihvatio(a svestan sam da neće skoro biti ta cena i da od toga nema ništa ) .Sve preko toga ne..

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
On kada bude 400-450€ biće mnogo boljih alternativa [emoji3]
Stiže OnePlus 7t/Pro, Mi Mix Alpha, oni će polovni moći da se uzmu u Q2 2019 za te pare...

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
U Kini cena 700€ za Pro model,ccc...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ponovo Ricciolo, ovaj put vezano za xenon (i moguce probleme sa ljubicastim tintovima displeja/kamere):
Ricciolo1
9 hours ago

Dual Led ... !!
just to answer few question about XENON flash in
#Mate30Pro
designers FAKE this to troll you !
Anyway, NO xenon , but you Gain lot of PURPLE THINGS when you go to china for buy it ..
 
Neces ga ni kupiti nikad za te pare [emoji23]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Ja sam Mate20 (obican) u vakum pakovanju kupio u martu za ispod 300e na oglasu.
Ako bude zvanicna prodaja u Evropi onda ne vidim sto ne na prolece pao na oko 300e po oglasima.
Inace odlicna kupovina, ni jednog trenutka se nisam pokajao.
 
Nemam nista protiv ovih "izraslina" na zadnjoj strani telefona u koju smestaju kamere i mislim da je nakon predstavljanja iPhone 11 jasno da ce svi proizvodjaci krenuti u tom pravcu sem mozda Samsunga. Eno vec najave za Pixel 4 i Oneplus 7T spekulisu o slicnim izraslinama sa par kamera pozadi... Medjutim, "izraslina" na Mate 20 Pro mi je 2 klase bolja/elegantnija/lepsa od ove na Mate 30 Pro, a tek od one na iPhone 11 da ne pricam. Kako prolaze meseci sve vise dolazi do izrazaja koliko je Mate 20 Pro bio ispred svog vremena. :D Samo da nije prokletog displeja i EMUI-a bio bi strasna kupovina.
 
Ja sam Mate20 (obican) u vakum pakovanju kupio u martu za ispod 300e na oglasu.
Ako bude zvanicna prodaja u Evropi onda ne vidim sto ne na prolece pao na oko 300e po oglasima.
Inace odlicna kupovina, ni jednog trenutka se nisam pokajao.
Problem je ako ga ne bude kod operatera. Treba sacekati razvoj situacije. Po mom misljenju i posle Nove godine da se razresi situacija, nece biti kasno. [emoji4]
 
Nazad
Vrh Dno