»RSS Benchmark sajt

Strana 13 od 46 PrvaPrva ... 39101112131415161723 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 181 do 195 od ukupno 690

Tema: Huawei Mate 30 / Mate 30 Pro (nema Gapps)

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2018
        Poruka
        673
        Ako USA prisili Google, ima da na neki nacin vremenom onemoguce i "side load" gapps ili bar da ih "grickaju" sa svakim novim update-om, da telefon baguje i sl. Kako je krenulo Huawei ce polako (iz)gubiti evropsko i generalno zapadno trziste, bar dok ne razvije konkurentan OS.
        @Ovi kojima ne bi smetalo ubacivanje gapps: kupaca poput vas je manje od 0.1%, cak i ja koji sam se zaj....... custom romovima par godina, nemam nameru da se z.... s tim stvarima vise, a kamoli tipican covek koji nije zaludjen telefonima i kompjuterima. Probajte da zamislite vase roditelje, devojke, prijatelje, da li zele da se bakcu s tim, pa gomila ljudi ne zna da podesi telefon, uradi backup, upali night mode na kameri... a ne da malo-malo pa instaliraju nove gapps.

Member
        Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        3.108
        Ti o kojima govoriš nikad nisu bili ciljna grupa vrha Huawei ponude...baš će penzioner da iskešira 1000 evra za bilo koji telefon...taj ko ima 1000 evra za Huawei uglavnom ume da se snađe bar za toliko da ubaci Google servise... ali, svejedno to će bitno uticati na Huawei globalne planove rasta, za sada je to dovoljno...
        Google će se praviti blesav koliko god bude mogao oko ubacivanja njihovih servisa, forma je ispoštovana, oni su čisti...nešto slično kao kodi, to je zvanično medija plejer, sad šta ko ubacuje sa strane, neka se time bave oni koji misle da su oštećeni...

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2018
        Poruka
        673
        Citat Citiram korisnika: Altru Pogledaj poruku
        Ti o kojima govoriš nikad nisu bili ciljna grupa vrha Huawei ponude...baš će penzioner da iskešira 1000 evra za bilo koji telefon...taj ko ima 1000 evra za Huawei uglavnom ume da se snađe bar za toliko da ubaci Google servise... ali, svejedno to će bitno uticati na Huawei globalne planove rasta, za sada je to dovoljno...
        Google će se praviti blesav koliko god bude mogao oko ubacivanja njihovih servisa, forma je ispoštovana, oni su čisti...nešto slično kao kodi, to je zvanično medija plejer, sad šta ko ubacuje sa strane, neka se time bave oni koji misle da su oštećeni...
        Procitaj jos jednom moj post. Ja npr. umem da se snadjem, ali ne pada mi napamet...
        P.S. 2 penzionera u mojoj siroj porodici imaju telefone od 1000e, a takvih je u EU i generalno zapadnom trzistu gomila. Huawei ce pre da oseti pad sa top modelima, pa onda krece pad i sa ostalim...

Member
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        542
      5. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-9600K
        • MoBo: Apple iMac19.1
        • RAM: 24GB DDR4-2666
        • VGA: Radeon Pro 580X 8GB
        • MON: Apple iMac Retina 27"
        • HDD: APPLE SSD SM0512L 512GB
        • OPT: n/a
        • Case: Apple iMac 27" 2019
        • SND: Musical Fidelity V90-AMP
        • LAP: Apple MacBook Air
        • INET: Kablovska
      6. Citat Citiram korisnika: Altru Pogledaj poruku
        taj ko ima 1000 evra za Huawei uglavnom ume da se snađe bar za toliko da ubaci Google servise...
        Ovo je svetlosnim godinama udaljeno od realnosti, blago rečeno... Baš suprotno, bih rekao. Totalno nerealna percepcija.

Druga stvar, ubacivanje "bar Google servisa" nije jedan klik - već ipak malo komplikovanija operacija od skidanja APK-a sa APK Mirror-a, a što je već komplikovano za veći broj korisnika.

Treće - jedno je kada na telefonu od 1000 eura stalvjaš custom ROM, ali znaš da imaš alternativu, a sasvim drugo je kada si prisiljen da čačkaš po telefonu koji si platio toliko, a znaš da nemaš oficijelni legalni Google ROM.

Najbliže tome je Amazon Fire tablet serija - ni oni nemaju Google licencu, već koriste custom ROM-ove sa Amazon Store-om.

Member
        Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        3.108
        S jedne strane pišeš o gomili onih koji ne znaju ništa da uključe na telefonu, a sad ispade da će svi oni prvi da stanu u red za telefone od 1000 evra...penzioneri naročito...mrsimo svi ovde bez potrebe, negde nakon nove godine ćemo možda imati neke brojke pa ćemo videti kako će sve to uticati na prodaju...

Moderator Avatar korisnika DukeLander
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        8.531
        Citat Citiram korisnika: Altru Pogledaj poruku
        Pogresno. Puno kolega koji su 50+ imaju zadnje flegove, sto je normalno jer ih dobijaju kao dugogodisnji korisnici za sitne novce + mogu da kupe i pojma nemaju za sta su sve sposobni ti telefoni.

...riding on 720p...
        “Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.” - Marcus Aurelius, Meditations

Member Avatar korisnika Spanjeli
        Na forumu od
        Oct 2015
        Poruka
        592
        Zašto vodite toliku polemiku oko nečega što će se sigurno znati za 10ak dana?
        Inače, koja je poenta zvaničnog predstavljanja telefona u Evropi ako neće biti u mogućnosti da se normalno koristi, toga su u Huaweiu svesni i sigurno će napraviti neki deal sa USA do predstavljanja.

P30 Pro

Member Avatar korisnika dule2303
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        1.903
        I ja to isto predpostavljam da je neki dogovor vec napravljen inace cemu predstavljanje u Evropi,bilo bi lepo da naprave konkuretnu cenu zbog svega pa da i mi, krajnji korisnici profitiramo malo

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        542
      12. Moja mašina
      13. Citat Citiram korisnika: Spanjeli Pogledaj poruku
        Zašto vodite toliku polemiku oko nečega što će se sigurno znati za 10ak dana?
        Inače, koja je poenta zvaničnog predstavljanja telefona u Evropi ako neće biti u mogućnosti da se normalno koristi, toga su u Huaweiu svesni i sigurno će napraviti neki deal sa USA do predstavljanja.

P30 Pro
        Da, jedna od teorija je i da će u Minhenu da predstave telefon, a da će prodaja krenuti kasnije (kao Mate X). To bi značilo da se 19.09. zapravo ništa neće ni znati po pitanju najzanimljivijeg dela tj. verzije Androida na Mate 30 seriji, ali će se nastaviti sa hype-om.

Member
        Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        3.108
        Citat Citiram korisnika: DukeLander Pogledaj poruku
        Pogresno. Puno kolega koji su 50+ imaju zadnje flegove, sto je normalno jer ih dobijaju kao dugogodisnji korisnici za sitne novce + mogu da kupe i pojma nemaju za sta su sve sposobni ti telefoni.

...riding on 720p...
        paaa, tu će sad biti pitanje hoće li operateri uopšte imati te telefone u ponudi bez google servisa i koliko bi tako nešto uopšte prošlo na malo bogatijim/razmaženijim tržištima....vidite, ovo vam je novi model, ima super kamere...a kako da skinem youtube, pa znate, nije teško, tapnete 10 puta na ovo, uključite usb debugging, povežete telefon na kompjuter...hvala, doviđenja, žurim na voz...u americi ne znam ni da li će operater uopšte smeti da daje uputstva kako da se radi sideload, a bogami ni u evropi...ostaje kupovina u mediamarktu, ali opet sa istim problemima, nema google apps, moraću malo da razmislim...

zaista će biti zanimljivo hoće li ih operateri mobilne uopšte nuditi, ako operateri dignu ruke nabavljaće se kao i kod nas u srbiji, daš keš u nekakvoj prodavnici pa se snalaziš za sve ostalo...a to baš nije neki biznis model...
        Menjao Altru : 08.09.2019. u 20:06

Member
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        542
      16. Moja mašina
      17. Citat Citiram korisnika: Altru Pogledaj poruku
        .u americi ne znam ni da li će operater uopšte smeti da daje uputstva kako da se radi sideload, a
        U SAD se Huwaei ne prodaje preko operatera još od januara 2018. kada su im zvanično i Verizon i AT&T otkazali saradnju. Mnogo pre sankcija koje je uvela administracija Donalda Trampa. Tamo je zbog toga malo popularniji LG, a ostali deo tržišta samo Apple i Samsung.

Inače, mnogi veliki retail lanci ne prodaju Android uređaje koji nemaju sređenu Google licencu.
        Menjao marantz : 08.09.2019. u 21:39

Member Avatar korisnika fkloznica
        Na forumu od
        Sep 2010
        Poruka
        22.115
        https://www.phonearena.com/news/Huaw...ments_id118795

Realno svaka im čast ako pokušaju prodaju u EU i to bez google paketa

Mob kao i uvek u najavi zver

Sent from my MI 8 using Tapatalk
        device ffs : neXus

Member Avatar korisnika Joxy
        Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        2.723
        Ma nema teoretske sanse da u sred Evrope predstave mob bez Google servisa.

Member Avatar korisnika dule2303
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        1.903
        Videcemo vrlo brzo

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        3.108
        meizu je jedno vreme tako funkcionisao...meni m2 note i dalje funkcioniše sa naknadno instaliranim google servisima, ali tu se nešto menjalo u međuvremenu...

https://blog.elcomsoft.com/2018/04/g...ified-devices/

Strana 13 od 46 PrvaPrva ... 39101112131415161723 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •