»RSS Benchmark sajt

Strana 12 od 46 PrvaPrva ... 2891011121314151622 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 166 do 180 od ukupno 688

Tema: Huawei Mate 30 / Mate 30 Pro (nema Gapps)

Member Avatar korisnika ivanbass1
        Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        7.629
      2. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 5 2600@4.0GHz, LC-CC-120 Push/Pull
        • MoBo: Msi X370 Krait Gaming
        • RAM: G.Skill Aegis 2x8GB 3000MHz CL16
        • VGA: RX 470 Sapphire Nitro+ 4gb
        • MON: AOC Q3279VWFD8
        • HDD: Patriot Ignite 240GB, WD Blue 500GB, Toshiba P300 3TB
        • OPT: Izbaceno zbog beskorisnosti
        • Case: MS Falcon 2x Arctic F14, 3x Arctic F12, Antec VP700P
        • SND: Microlab Solo 6C, Hyperx Cloud II
        • LAP: Asus Vivobook Pro (i7 8750H, 2x8GB, GTX 1050 4GB, 1080p IPS)
        • Ostalo: Redragon Usas K553+Logitech g400s, Sandberg XXXL
      3. Ljudi ovde zaboravljaju da je jedan covek prakticno sam uradio "reverse-engineering" G servisa u vidu microG projekta (koji od pocetka ove godine ima i funding) , sta ne vidim sta zaustavlja Kineze da nasipaju brdo para u taj projekat i naprave da vecina aplikacija funkcionise bez problema, samo da ne dodje preinstalirano.

Mada slazem se apsolutno, bez funkcionalnih G servisa koji rade out-of-the-box i ne pucaju/baguju ikada, tesko da ce ljudi van Kine koristiti uredjaje.
        Menjao ivanbass1 : 07.09.2019. u 17:04

Member
        Na forumu od
        May 2011
        Poruka
        628
      5. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 5 2600x
        • MoBo: MSI x370 xpower gaming titanium
        • RAM: G-skill flare x 3200
        • VGA: Asus rog strix rtx 2070 8gb advanced
        • MON: HP Pavilion 32
        • HDD: Sigate baracuda 1tb
        • Case: MSIndustrial Black Widow
        • SND: Scarlett 2/4
      6. Za mene lično korektna cena bi bila oko 600e, koliko otprilike koštaju i drugi jako dobri telefoni koji imaju za nijansu slabiji hardver, ali nemaju problem sa guglom. Lično, u tom slučaju se ne bih dvoumio, jer ću lako da nadomestim nedostatak GAPSa. Ne kažem da je 600e malo, daleko od toga, samo da po trenutnim cenama telefona, tel koji će verovatno imati najbolji hardver (ili među tri najbolja), a sa velikim nedostatkom za mnoge što se tiče aplikacija, tih 600e je korektana cena. Ne verujem da će Huawei to uraditi, ali se potajno nadam :-)
        Menjao sasakv : 07.09.2019. u 17:30

Member Avatar korisnika Proday
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        15.736
      8. Moja mašina
        • CPU: Celeron G1610 + Celeron G1610
        • MoBo: Asus P8P67 Evo + Asus P8H61-M
        • RAM: Transcend 4Gb + Kingston 8Gb
        • VGA: 4x7950 Asus Dc2T + 4x7950 VapporX
        • MON: Samsung TV 32
        • HDD: Crucial M4 SSD 512GB + 2 x Usb 16GB
        • OPT: Matsushita BD-RW
        • Case: Seasonic 1250W + CM 1500W
        • SND: Integrusha + Integrusha
        • LAP: Toshiba A500-1GH
        • INET: DSL
        • Ostalo: MS natural 4k, Razer DeathAdder&ExactMat
      9. Kakav nedostatak ako uz malo cimanja mogu da mu ubacim gapps kao na sve kineske telefone? To što ne znaju svi ili neće da se bakću sa time je njihov nedostatak. Ne branim huawei ni najmanje ali je neosporivo da su u zadnje vreme postali ozbiljni igrači sa ozbiljnim inovacijama! U svakom slučaju najgore će na nas korisnike da se odrazi

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
        Čak Norrisa kad Jelena Karleuša spava, a budna je sasvim

Member Avatar korisnika mige
        Na forumu od
        Sep 2005
        Poruka
        2.623
      11. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i7-4770K + Noctua NH-U12S
        • MoBo: GIGABYTE G1.Sniper Z87
        • RAM: 16Gb HyperX Predator DDR3
        • VGA: 2x ASUS ROG Strix RX 480
        • MON: Dell U2410 H-IPS
        • HDD: Samsung SSD 850 EVO 250gb
        • Case: Cooler Master V1000
        • INET: DSL
        • Ostalo: Apple Aluminum Wired keyboard, Logitech Performance Mouse MX™, Logitech Driving Force GT
      12. Citat Citiram korisnika: vojo77 Pogledaj poruku
        Nek stave cijenu do 400 eura i mozda uspiju

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
        Ne mora 400 eura. Nek idu 600 eura

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
        Pravo iz Japana, svercujem ja Soni, ako ti se ne svidja igram tenis toni

Member Avatar korisnika djape08
        Na forumu od
        Jul 2011
        Poruka
        411
        Najbolje im je da naprave skriptu jednim klikom dok se setuje telefon pri prvom paljenju i da se sve instalira nakom aktivacije telefona..

Member
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        538
      15. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-9600K
        • MoBo: Apple iMac19.1
        • RAM: 24GB DDR4-2666
        • VGA: Radeon Pro 580X 8GB
        • MON: Apple iMac Retina 27"
        • HDD: APPLE SSD SM0512L 512GB
        • OPT: n/a
        • Case: Apple iMac 27" 2019
        • SND: Musical Fidelity V90-AMP
        • LAP: Apple MacBook Air
        • INET: Kablovska
      16. Pa, ne može to tako. Ne može Huawei da napravi skriptu koja instalira nelicencirane Google servise To može Average Joe kući da instalira, ali ne bi smeo proizvođač da stimuliše pirateriju. Onda će im biti zaista bolje da razviju taj njihov nekakav OS pošto ih nikada više neće skinuti sa sankcija...

Mnogi ne razumeju da se Google licenca plaća, ali je plaća proizvođač hardvera. Ako ne plati, onda ne može da koristi. Da bi uređaj bio licenciran za Google mora da prođe složen proces sertifikacije koji podrazumeva rad sa Google-om mesecima pre izlaska uređaja na tržište. Inače, licenca se plaća po prodatom uređaju, tako da je to veliki gubitak i za Google.

Uprošćeno - kada kupite Mate 30 Pro i on nema Google Play Services to je kao kada kupite laptop sa FreeDOS-om, pa mu posle instalirate čuveni "narodni" Windows. To verovatno radi, ali nije legalno.

Takođe, neko je ovde napisao kao sam može da instalira Google Store i to je OK, ko ne zna - njegov gubitak. LOL. To je totalno nepoznavanje kako Google Services funkcionišu. To nije OK, ako se i zanemari legalni aspekt, jer se dosta aplikacija oslanja na rezidentne procese Google Play Services. Dakle, dosta aplikacija ne radi ili ne radi kako treba iako mu nabudžite Play Store. Čak i da aplikacija radi danas, sledeći app apdejt će zahtevati novu verziju Google servisa i ćao. Pa, onda AR Core servisi za AR aplikacije, aplikacije koje koriste Google Mape itd. O bezbednosti nabudženog Play Store-a da ne pričamo.

Imam par tableta iz Kine sa open source Android sistemom i to je neupotrebljivo za bilo šta, jer nema ništa na njima - ne možeš da se uloguješ na Google Account, nema location servise, synch servisi nedostaju, nema Play Store-a - nema ništa. Mislim da ni Youtube nije radio.

Uglavnom, valjda Huawei ima neki plan. Nikako ne bih kupio telefon koji nije licenciran, jer to znači potencijalno puno problema.
        Menjao marantz : 07.09.2019. u 19:30

Member Avatar korisnika Joxy
        Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        2.715
        Citat Citiram korisnika: sasakv Pogledaj poruku
        Za mene lično korektna cena bi bila oko 600e, koliko otprilike koštaju i drugi jako dobri telefoni koji imaju za nijansu slabiji hardver, ali nemaju problem sa guglom. Lično, u tom slučaju se ne bih dvoumio, jer ću lako da nadomestim nedostatak GAPSa. Ne kažem da je 600e malo, daleko od toga, samo da po trenutnim cenama telefona, tel koji će verovatno imati najbolji hardver (ili među tri najbolja), a sa velikim nedostatkom za mnoge što se tiče aplikacija, tih 600e je korektana cena. Ne verujem da će Huawei to uraditi, ali se potajno nadam :-)
        Razumem o cemu pises, ali to se nece nikada desiti.

Newcomers
        Na forumu od
        Dec 2017
        Poruka
        300
        Citat Citiram korisnika: marantz Pogledaj poruku
        Mnogi ne razumeju da se Google licenca plaća, ali je plaća proizvođač hardvera. Ako ne plati, onda ne može da koristi. Da bi uređaj bio licenciran za Google mora da prođe složen proces sertifikacije koji podrazumeva rad sa Google-om mesecima pre izlaska uređaja na tržište. Inače, licenca se plaća po prodatom uređaju, tako da je to veliki gubitak i za Google.
        Nije. Korisnici Google (i ostalih) aplikacija ce svakako kupiti neki uredjaj, tako da je to samo gubitak za Huawei.

Sto se tice piraterije i sl. to je suludo a vrlo lako i nemoguce, sve zavisi koliko Google, Facebook, Microsoft i ostali postuju Trampa Srbina i njegove sankcije. Ako ne postuju - bice neki neoficijelni store, gapps i sl; ako postuju - nece pomoci ni narodne patch-ovane verzije.
        Menjao hawaii : 07.09.2019. u 20:02

Newcomers Avatar korisnika korisničkoime
        Na forumu od
        Mar 2019
        Poruka
        684
        Ako M30P oko nove godine bude koštao nov sa 2 godine garancije 500e biće to odlična kupovina (kp ne mora u radnjama). Naravno ako mogu da se instaliraju Gapps. Bez Gapps džabe su krečili.

Member
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        538
      21. Moja mašina
      22. Sigurno u Huawei-u sada prate i planiraju da ispune sve ove "muzičke želje" da M30 (pa još Pro!) treba da košta 400, 500 ili 600 eura... Vozićete vi Šiaomija i dalje

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2018
        Poruka
        568
        Cuo sam da imaju plan da poklanjaju prvih 2.000.000 telefona

Member Avatar korisnika Joxy
        Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        2.715
        Ja sam cuo da poklanjanju 5, los ti je izvor.

Newcomers Avatar korisnika korisničkoime
        Na forumu od
        Mar 2019
        Poruka
        684
        Što da ne vozimo Xiaomi/Oppo/Vivo...sem ultra mega giga reklamirane kamere po meni Huawei se ni po čemu ne izdvaja od ostalih.
        Najbolje da daš 1000e za telefon koji out of the box nema Gapps i ota update. Pa radije bih kupio IPhone, kad već hoću da me toliko šišaju da onda dobijem uređaj koji radi bez budženja.

Member
        Na forumu od
        May 2011
        Poruka
        628
      27. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 5 2600x
        • MoBo: MSI x370 xpower gaming titanium
        • RAM: G-skill flare x 3200
        • VGA: Asus rog strix rtx 2070 8gb advanced
        • MON: HP Pavilion 32
        • HDD: Sigate baracuda 1tb
        • Case: MSIndustrial Black Widow
        • SND: Scarlett 2/4
      28. Apsolutno se slažem. Toliki novac za nešto što u startu ima "falinku" nije pametno davati, naročito kada ima za nijansu slabijih modela za značajno manje novca. Ako spuste osetno cenu ( u odnosu na tih 1000e), u redu je, a ako ne, Bože moj, ima i drugih modela, bez obzira što sam mate 20 serijom zadovoljan (isključujem video snimanje iz tog zadopvoljstva). Lično mislim da će cena biti možda malkice niže, ili na nivou prošlogodišnje, ali da će davati značajne poklone i to ne samo na startu, nego i malo duže nego prošle godine. Mislim na Watch GT2 i još poneku sitnicu uz to. Pa kada se slegne prašina i kada developeri razviju neku dobru opciju koja će lako i bezbolno da reši problem instalacije i za laike, onda će ukinuti poklone, a malo da snize cenu, jer ipak i ti pokloni nisu baš pokloni (znate da nema besplatnog ručka). Ili, u prevodu, cena telefona minus približna cena poklona koje su u prvim mesecima davali. Mogu i na starrtu da umanje cenu za poklone (voleo bih da tako bude), ali verovatno neće, jer ipak moraju da drže nivo uspešnog i kvalitetnog telefona, jer mnogi kvalitet vezuju ca cenu uređaja. Uostalom, manje je od dve nedelje, mi možemo samo da nagađamo, želimo i nadamo se, odlučuju neke mudrije glave o naših. Ne da nismo mi jedino tržište, nego smo i zanemarljivo mali za njih.

Member
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        538
      30. Moja mašina
      31. Niko ne zna trenutno pouzdano da li će telefon biti hendikepiran ili ne... Izvesnije je da neće koštati kao Xiaomi "flagship" nego da će biti neupotrebljiv zbog odsustva G-Servisa. Razumem da mašta može svašta, ali baš očekivati da će koštati 400 eura

Moguće da naprave konkurentnu cenu, svakako nižu od S10. Sa Note10 nema šta da traži, posebno ako bude problema sa G-Servisima.

Strana 12 od 46 PrvaPrva ... 2891011121314151622 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •