Šta je novo?

Huawei Mate 30 / Mate 30 Pro (nema Gapps)

Lično, mate 30 Pro je dizajnerski jedan od najružnijih uređaja na tržištu...

Potpuno se slažem, za razliku od svih prethodnih iz mate serije koji su mi uvek bili top. Kad sam video kako izgleda, nedostatak GApps mi je istog momenta postao apsolutno nebitna stvar.
 
Što vam je bitan izgled telefona kad ga svakako "ulepšate" raznim maskama ;)

P30 Pro
 
Kako ko. Ja maske i zaštitna stakla ne koristim. Eventualno stavim hidrogel jer je manje klizav telefon i da sprečim sitne ogrebotine koje me iritiraju.
Stvarno bi bila velika šteta staviti ovaj telefon u neke silikone, onda ne bi ovaj glupi, beskorisni fensi waterfall ekran došao do izražaja. :d
 
Idu maske bez zastite sa strane,samo se coskovi i ledja pokrivaju
 
Pocelo porucivanje, juce sam ga drndao u Uscu, rekli mi da ce biti uskoro kad ono vec danas i da nece biti kod operatera.

7c8e6d7140b3590415d69e119baa196c.jpg


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Dobra fora :)
Verujem da će ga gotovo svi vratiti kada vide da im nema instagrama :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Npr instagram moze preko browsera

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koja mu je cena?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
124999 din, stvarno su smešni [emoji23][emoji23][emoji23]

P30 Pro
 
Auuuu,pa oni nisu normalni

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Najbolje da ga dele za džabe [emoji102]

Ovo pojavljivanje na tržištu i navodna prodaja je čisto simbolike radi , tu smo i ne idemo još uvek nigde.



Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Trebaju ameri još jače da ih pritisnu, da se malo spuste na zemlju.
Videla žaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu..
 
1000e za notch, Kirin chipset, mono zvuk, 1080p ekran i bez fabrickih Google servisa.

Deal milenijuma [emoji23]
 
Ovaj Kirin uopšte nije los , čak šta više. Notch ko notch , jabuka fura bezbroj puta ružniji notch pa idu kao bombone od 1400e :)

Ako tu dodamo možda i najbolji kamera setup u industriji, cena od 1000e je realna da situacija nije ovakva

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
@fkloznica

Nije Kirin los, ali je in-house jeftino resenje i losiji je od Qualcomm-a za koji drugi proizvodjaci debelo placaju, kao i od Bionica.

Ekran Samsung 1080p, OnePlus placa za 1440p 90Hz..

Mono zvuk, manjak Google servisa, jedino sto zapravo vredi u odnosu na konkurenciju je kamera, a kod kamere nema drasticnih razlika pogotovo kod telefona od 1000e (Samsung, Apple, Google i Huawei flagshipovi).

Kad se sve sabere, telefon je u vecini stvari inferioran u odnosu na konkurente (S10+, Note 10+ i iPhone 11 Pro), ne moze da kosta koliko i oni kostaju.
 
Ja nikako ne bi poredio S10+ sa njima.
Dizajn zadnji strane je totalni promašaj, ogromna pilula koja je ruznija od notcha, Exynos koje jede bateriju...
Sto se Nota, IP 11 pro max i Mate 30 tiče tu svako ima prednosti i mana i egal su pa kad sta voli. Naravno sve bi bilo pod uslovom da Mate 30 ima G servise ovako je glupo porediti bez.
Sto se prodaje tiče van kine to je samo marketing i njima ta prodaja ne znači ništa pod ovim uslovima. Cenu ne treba kokomentarisati. Cista glupost
 
Ja nikako ne bi poredio S10+ sa njima.
Dizajn zadnji strane je totalni promašaj, ogromna pilula koja je ruznija od notcha, Exynos koje jede bateriju...

Dizajn je stvar ukusa. Npr. mate 30 Pro je, po meni, ubedljivi najgore dizajnira uređaj na tržištu. S' druge strane za S10 Plus sam se odlučio, između ostalog, i zbog dizajna koji mi je jedna od bolljih, ako ne i najbolji od modela u 2019. godini. Jednostavno, o ukusim se ne raspravlja.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
 
Jel ovo neka prevara ili šta?

Check out some cool stuff you can buy on Joom!
https://joom.app.link/9bbmU2F2d3

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Pa ovo je kopija mate 30. Vidi specifikacije biće ti jasno.

Sto se dizajna Mate 30 tiče u pravu si stvar je ukusa ali ima i te kako zanimljiva rešenja.
Meni je dizajna Nota super npr dok je S10 plus dosadan i bezidejan...
 
Od ovih 5ipo sati 1h korišten kao ruter
2e9d837f5d16837efd7773534343d036.jpg


Poslato sa LIO-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Pretpostavljam da bi ovo trebalo da bude Mate 40, a da su ovo u sredini senzori i prednje kamere integrisane u ekran (ispod ekrana). Konačno nešto malo drugačije, a uz to i korisno. Mislim, zadržava korisne senzore, a nema više notcha, punch hola...
 
Ali je i dalje ta zona neupotrebljiva za prikaz sadržaja.
Da izgleda bolje - izgleda.
Koliko je funkcionalno - videćemo.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno