Šta je novo?

Huawei Mate 30 / Mate 30 Pro (nema Gapps)

Poslednja izmena:
Po cemu?

Ekran na pozadini nema apsolutno nikakvih koristi, samo podize cenu uredjaja i dodaje jos jedan deo koji srce bateriju, moze da se pokvari i moze da se polomi.

Potpuno besmislen koncept i nesto sto nikada nece zaziveti.
Jer ionako ne koristim(o) prednju kameru toliko često pa umjesto rupe/notcha imaš ovaj ekrancic pozadi ako zatreba.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
pozdrav da li neko koristi ovaj fon da li ga vredi sada kupovati i kako to sve funkcionise sa googlom na stereoidima?
 
pozdrav da li neko koristi ovaj fon da li ga vredi sada kupovati i kako to sve funkcionise sa googlom na stereoidima?
Ne znam koliko kosta, ali u sustini moze da se ubace s servisi i koristis telefon najnormalnije maltene.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Sada mu je na KP cena od 580-600 eura mislim na nove ne raspakovane. Ovi korišćeni su skuplji oni su i do 800euea [emoji12]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Nabavio sam fon, ali nemogu da ubacim Google servise.
Probao sam sve novije varijante sa YouTube-a.
Ima li to veze sa poslednjim update-om

Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
 
Tih, kako bih ga rado menjao za mate 20 pro [emoji846]

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Mahom sam sve uspeo da instaliram, ali....
Nedostatak Google je ipak veoma uočljiv prvenstvo zbog backup-a.
SMS poruke, pozivi, Viber poruke to je ono što mi nedostaje.
Ostalo što se tiče telefona je za svaku pohvalu. Neke aplikacije čudno rade npr KP prilikom sporog skrolovanja počinje kao da secka.
Prvih 24 sata sam pokušavao da instaliram Google na kraju sam odustao stalno mi je prijavljivao da uređaj nije Play protected

Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
 
Cuo sam da postoji neka kao virtuelna prodavnica sa koje mozes da skines bukvalno sve kao sa guglove, Aurora se zove.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Postoji ta aurora ima bas sve od aplikacija. I sam sistem Huawei AppGallery je ok zamisljen i ima vecina aplikacija i na njemu , ali ne kao na aurori.
Nije sada sve ovo bas tako strasno sve to sada vec funkcionise ali se to naviklo u dva klika da bude gotovo.
Da sam uradio backup sa Phone Clone aplikacijom bilo bi ok ali sam prvo prodao svoj telefon i onda kupio drugi.
Meni je ispao problem sto se nisam pripremio imam dosta poruka i poziva u toku dana koja su vezana za posao ali ih ne dodajem u kontakte nego imam backup call log na googlu pa povucem odatle to sam i sada uradio backupovo stari fon na googlu ali nisam uspeo da uradim restore.
Sve u svemu za par dana ce sve doci na svoje.
Inace sto se samog telefona tice sve je super kamera je zaista klasa za sebe , baterija za nekih 40% bolja nego na Note 10. I sama izrada je odlicna.
 
Da li bih dobio malo ili puno da predjem sa P30 pro na Mate 30/Mate 30 Pro,realno?
 
Pa realno, ne bi toliko toga dobio osim bolje ultra wide kamere i boljih video snimaka. Baterija traje slicno, ekrani ne verujem da se mnogo razlikuju. E sad, sem situacije sa G servisima na M40 Pro, on ima i onaj cudno resen sistem za regulaciju zvuka gde moras dva put da kliknes na stranu telefona da bi smanjio/pojacao. Meni je to veliki minus, jer recimo da ti zatreba nekad hitno, a i toku poziva da regulises zvuk, na sta bi to izgledalo.
Iskreno, ja da sam na tvom mestu, ne bih menjao.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Pa realno, ne bi toliko toga dobio osim bolje ultra wide kamere i boljih video snimaka. Baterija traje slicno, ekrani ne verujem da se mnogo razlikuju. E sad, sem situacije sa G servisima na M40 Pro, on ima i onaj cudno resen sistem za regulaciju zvuka gde moras dva put da kliknes na stranu telefona da bi smanjio/pojacao. Meni je to veliki minus, jer recimo da ti zatreba nekad hitno, a i toku poziva da regulises zvuk, na sta bi to izgledalo.
Iskreno, ja da sam na tvom mestu, ne bih menjao.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
+1

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Moram nabaviti otg pa da isprobam.
Ja sam probao sve metode bez otg, ali bez uspeha

Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
 
Samo isprati proceduru,meni je upalilo iz trećeg pokušaja inače preporučujem da prebaciš na 3G dok sve ne odradiš
Funkcioniše bez greške

Poslato sa LIO-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Ovaj telefon se ne može ispraznite za jedan dan.
48748e647c592490294cafdae7ccd0c3.jpg


Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
 
Ne moze ni m20 pro sa 2k ekranom. Mogu da zamislim kakva je to zver..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Koliko ima smisla platiti Mate 30 (ne pro) 5g China verzija?
Probao bi ga kao drugi tel da mi mine želja.
Planirao sam da ga kupim posle Mate 20 ali ga nije bilo i poznati problemi sa GMS...
Ima jedan za 300e na oglasima, kad bi ga dao za 250 možda bi ga uzeo :)
 
To je po meni odlicna cena, ako ga da za 250, uzimaj.

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Traži 300, ponudio am 250 rece da će razmisliti :)
Koliko je upotrebljiv kao primarni telefon?
Kao primarni teško da bi se navikao bez GMS i ponajviše aplikacije banaka koje su mi neophodne
 
Pa realno samo neka aplikacija za Banku moze da ti nedostaje, ovo ostalo sve koliko sam pratio moze da se namesti.

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno