Šta je novo?

Huawei Mate 30 / Mate 30 Pro (nema Gapps)

Zadnja strana je baš lepa, u neku ruku (ako izbacimo Nokiu i onaj Asus zum (kako već)) originalna. A prednji deo je kao kada vidiš izuzetno ružnu devojku, a tele savršeno.

Послато са HTC U12 life помоћу Тапатока
 
Nova Mate serija, po svemu vidjenom do sada, polako ali sigurno postaje glavni favorit za mob godine. [emoji4]
Lepota je u oku posmatraca. Meni je ovaj izgled top. Najbitnija je originalnost, a Huawei se izuzetno trudi iz godine u godinu, svaki sledeci model se izdvaja po dizajnu. [emoji4]
 
Delim mišljenje. Još da mu stave 4.5+ mAh bateriju, biće ozbiljna sprava! Eh kad bi mogao da tera oneUI....

Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk
 
Meni je pozadi dosta lepši nego Mate 20 Pro. Pogotovo zeleni. A i napred bogami nemam šta mu zamerim. Notch kao notch bode oči, ali ipak 3 kamere napred i ako ima 3d face id biće super. Opet bolje i lepše izgleda od one stvari na S10+.
Samo da nema EMUI... Ne mogu da ga svarim, dosta mi je bolji, funkcionalniji i lepši MIUI.
Stvarno iz modela u model sve više i brže napreduju, šteta što ne mogu da se probiju u SAD...to bi bio veliki udarac na Samsung i Apple.
 
Slazem se u potpunosti sa misljenjem u vezi notcha.
Licno mi ne smetaju ni rupe poput onih na S10/Note 10/Honorima, elegantno resenje, ali ako vec mora neka vrsta notcha onda neka bude ovakav kao na M30P/M20P/iP.
Nista mi ne znaci samo kamera u ekranu, za tako nesto je pop-up resenje bolje. Sa druge strane, kada se u ovaj sirok notch smeste svi moguci senzori, dve ili tri kamere, pa i led not i stereo zvuk, onda nemam nista protiv. Svakako bolja opcija od rupe/notcha koji sluzi samo za jednu kameru. [emoji4]
 
Samo da bude led notifikacija i pobedio je[emoji3]

Sent from my phone using Tapatalk
 
Ako budu ove gore specifikacije onda nemam reci, bravo za huawei [emoji122]

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Huawei radi sve ozbiljniji posao. Mnogo rade na tome da se ne pridzavaju nekim standarima koje drugi namecu, a time sa zapravo ugledaju na Apple kojeg su izjavili da jedinog i smatraju konkurentom ( dokle gura apple guracemo i mi :) ). Kada Mate izadje samo on i iPhone ce i dalje imati Notch koji ce raditi mnogo bolji posao nego koje kakve rupice po ekranima. Ne znam da li ste gledali Pecinu recenziju za Note 10 u kojoj mozete videti kako se otkljucava Note od 1000+ eu. Uvek bi pre izabrao Notch nego onu muku sa aparatom te klase. Kamere: huawei stavi levo, svi stave levo, huawei stavi kocku, evo ga iPhone sa kockom. Krug je imala Motorola odavno, al evo sad je krug i na Huawei-u i super je sto svake godine promene dizajn, i uvek je nesto novo ukljuceno, a ne samo boje. Baterija ce opet biti najbolja na trzistu, dizajn meni iskreno se ne svidja ovo pozadi kako je sklopljeno ali ce uzivo sigurno biti mnogo vise woow nego sve ostale "pozadine" telefona koje smo i koje cemo vidjati do kraja godine. Samo Emui da srede a valjda ce biti tih promena sa 10kom i oni tesko da mogu imati konkurenta. Steta sto OnePlus nema predstavnistvo kod nas, ti uredjaji zasluzuju mnogo paznje, ali...
 
Hoćeš zaista reći da je onaj notch širine 3cm bolje rešenje od rupice od nekoliko milimetara?

Mislio sam da razmotrim Huawei po prvi put, ali posle ovoliko notcha sigurno neću.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Ako stave led i ostale senzore, sto da ne??

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pa korisnici su krivi za taj notch i rupe koje imamo danas. Hype za telefone sa ekranom edge to edge. A ja nikad nisam video problem kod bezela na telefonima. Generalno ne znas sta je gore rupa ili notch.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pa bolje korisni notch nego beskorisne kamere na S10+... Ovo bar ima poentu i korisno je.
Ja sam protivnik notch-a, ali ako bude nakrcan senzorima i kamerama, plus led lampica i stereo zvučnik onda je to pun pogodak.
 
Meni notch mnogo manje bode oci nego rupa, ili rupe. Pritom te rupe em bodu oci, em nemaju svrhu. Izgubljena je ultra brza fid opcija, izgubljena led lampica, a taj gornji deo ekrana nista ne znaci tako da bolje notch i sve njegove fungcije nego beskorisne rupice. Notch ce biti mnogo uzi i samim tim jos manje primetan. Zbog tog notcha cemo imati i normalan spikerfon a zbog rupica guraju na sam vrh telefona, jos malo pa ces teleon drzati u stranu da bi cuo sagovornika, a ako se stavi maska na takav tel, sva prljavstina ulazi ekstremnom brzinom u spikerfon jer je kao rupa u masci i samo se skuplja unutra.
 
Meni se ovaj Mate opasno svidja, daleko mi je lepsi i originalniji od Note 10(+).

Valjda ce imati i obicnu led lampu, pored xenon blica.
 
Pa bolje korisni notch nego beskorisne kamere na S10+... Ovo bar ima poentu i korisno je.
Ja sam protivnik notch-a, ali ako bude nakrcan senzorima i kamerama, plus led lampica i stereo zvučnik onda je to pun pogodak.
+1
Meni notch mnogo manje bode oci nego rupa, ili rupe. Pritom te rupe em bodu oci, em nemaju svrhu. Izgubljena je ultra brza fid opcija, izgubljena led lampica, a taj gornji deo ekrana nista ne znaci tako da bolje notch i sve njegove fungcije nego beskorisne rupice. Notch ce biti mnogo uzi i samim tim jos manje primetan. Zbog tog notcha cemo imati i normalan spikerfon a zbog rupica guraju na sam vrh telefona, jos malo pa ces teleon drzati u stranu da bi cuo sagovornika, a ako se stavi maska na takav tel, sva prljavstina ulazi ekstremnom brzinom u spikerfon jer je kao rupa u masci i samo se skuplja unutra.
+1
 
Delim mišljenje. Još da mu stave 4.5+ mAh bateriju, biće ozbiljna sprava! Eh kad bi mogao da tera oneUI....

Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk
4500mAh u pro modelu i 5000mAh u 5g modelu

P30 Pro
 
I ja sam razmatrao note 10 plus ali mislim da cu sacekati mate, notch mi nece smetati uopste ukoliko u njemu bude 3d face unlock, zvucnik i led lampica , po meni ce to biti sigurna pobeda uz naravno sredjen video zapis

Sent from my phone using Tapatalk
 
Nema od toga nista, ali sto se prije rastanu to bolje. Neka guraju svoj OS.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Videćemo na primeru Mate 30 (Pro) može li Huawei bez Google-a... Sve ostalo su nagađanja. Iskreno voleo bih da izbace taj Mate 30 bez Google servisa i da im prodaja bude super i još bolja nego pre - čisto da vide amerikanci da osim u hardveru mogu lako da izgube primat i u softveru. Jednom odlukom vlade SAD srušilo bi se ono što Google gradi više od 10 godina.

Mada, jedno su lepe želje, a drugo je realnost. Svakako zanimljivo i jedva čekam da izađe taj novi Mate.
 
Moze bez google-a ali samo na domacem trzistu,na globalnom nikako

Sent from my phone using Tapatalk
 
Bolje mate 30 bez Googla nego opet Samsung sa exynosom uzeti.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Može on jako lepo da prođe u Aziji. Evropa hmmm teška posla.
Možda daju uputstvo uz telefon odakle i kako instalirati PS. :d
 
Tesko jeste, jer su ljudi skepticni. Par poznanika vec mijenja Huawei za drugi telefon, jer su culi o tim zabranama, iako su rekli da ce stariji telefoni biti podrzani sa azuriranjima i dalje. Dobro su to ameri smislili, cak i da ne bude na kraju nikakvih dugorocnih zabrana, ljudi ce i dalje biti u nedoumici. Vidjecemo za 15-ak dana.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tesko jeste, jer su ljudi skepticni. Par poznanika vec mijenja Huawei za drugi telefon, jer su culi o tim zabranama, iako su rekli da ce stariji telefoni biti podrzani sa azuriranjima i dalje. Dobro su to ameri smislili, cak i da ne bude na kraju nikakvih dugorocnih zabrana, ljudi ce i dalje biti u nedoumici. Vidjecemo za 15-ak dana.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Neverovatno je kojom se brzinom sire lose vesti. Odjednom su svi postali strucnjaci, svi sve znaju, nagadjaju, vode se diskusije na temu Huawei vs Google itd. Nisi jedini koji je to primetio. Imas ljude koji maltene da ne znaju koji model moba koriste, a odjednom su culi da Huawei propada zato sto su im Ameri zabranili Android (najprostije receno [emoji23]).
Ljudi su puni predrasuda i to je to, nemam zaista drugo objasnjenje. Ali dobro, i dalje mislim da od tog "sukoba" nema nista. Ako se ipak nastavi, vecu ce stetu imati Google.
 
sprečavanje kine da preuzme primat americi je strateška stvar, tu neće biti milosti, tako da ne nadajte se previše...samo neki novi veliki dogovor amerike i kine može da spasi huawei, a to se neće desiti...čak i ako se dogovore, amerikanci će poštovati samo ono što njima bude odgovaralo...poznato je koliko amerika poštuje papire koje je potpisala...i nije ovo sukob huawei vs google, neki izgleda to tako shvataju?
 
Naravno da je prica mnogo dublja nego sto izgleda i naravno da to nije sukob Huawei vs Google. Da se samo te dve kompanije pitaju, pa verujem da bi Google prvi pristao da sa Havajcima potpise dozivotni ugovor.
Drugo, ne vidim na koji nacin Huawei moze da propadne? I do sada su ziveli bez USA trzista, pa nece problem biti ni sada. Na kraju krajeva oni samo sa kineskim trzistem mogu da izbiju na globalno prvo mesto. U Kini ionako nema Google servisa, a ubedljivo je najvece trziste na svetu. [emoji4]
Malo smo otisli u off. Hajde da sacekamo jos malo pa cemo videti sta su nam pripremili.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno