Šta je novo?

Huawei Mate 30 / Mate 30 Pro (nema Gapps)

Ako USA prisili Google, ima da na neki nacin vremenom onemoguce i "side load" gapps ili bar da ih "grickaju" sa svakim novim update-om, da telefon baguje i sl. Kako je krenulo Huawei ce polako (iz)gubiti evropsko i generalno zapadno trziste, bar dok ne razvije konkurentan OS.
@Ovi kojima ne bi smetalo ubacivanje gapps: kupaca poput vas je manje od 0.1%, cak i ja koji sam se zaj....... custom romovima par godina, nemam nameru da se z.... s tim stvarima vise, a kamoli tipican covek koji nije zaludjen telefonima i kompjuterima. Probajte da zamislite vase roditelje, devojke, prijatelje, da li zele da se bakcu s tim, pa gomila ljudi ne zna da podesi telefon, uradi backup, upali night mode na kameri... a ne da malo-malo pa instaliraju nove gapps.
 
Ti o kojima govoriš nikad nisu bili ciljna grupa vrha Huawei ponude...baš će penzioner da iskešira 1000 evra za bilo koji telefon...taj ko ima 1000 evra za Huawei uglavnom ume da se snađe bar za toliko da ubaci Google servise... ali, svejedno to će bitno uticati na Huawei globalne planove rasta, za sada je to dovoljno...
Google će se praviti blesav koliko god bude mogao oko ubacivanja njihovih servisa, forma je ispoštovana, oni su čisti...nešto slično kao kodi, to je zvanično medija plejer, sad šta ko ubacuje sa strane, neka se time bave oni koji misle da su oštećeni...
 
Ti o kojima govoriš nikad nisu bili ciljna grupa vrha Huawei ponude...baš će penzioner da iskešira 1000 evra za bilo koji telefon...taj ko ima 1000 evra za Huawei uglavnom ume da se snađe bar za toliko da ubaci Google servise... ali, svejedno to će bitno uticati na Huawei globalne planove rasta, za sada je to dovoljno...
Google će se praviti blesav koliko god bude mogao oko ubacivanja njihovih servisa, forma je ispoštovana, oni su čisti...nešto slično kao kodi, to je zvanično medija plejer, sad šta ko ubacuje sa strane, neka se time bave oni koji misle da su oštećeni...
Procitaj jos jednom moj post. Ja npr. umem da se snadjem, ali ne pada mi napamet...
P.S. 2 penzionera u mojoj siroj porodici imaju telefone od 1000e, a takvih je u EU i generalno zapadnom trzistu gomila. Huawei ce pre da oseti pad sa top modelima, pa onda krece pad i sa ostalim...
 
taj ko ima 1000 evra za Huawei uglavnom ume da se snađe bar za toliko da ubaci Google servise...

Ovo je svetlosnim godinama udaljeno od realnosti, blago rečeno... Baš suprotno, bih rekao. Totalno nerealna percepcija.

Druga stvar, ubacivanje "bar Google servisa" nije jedan klik - već ipak malo komplikovanija operacija od skidanja APK-a sa APK Mirror-a, a što je već komplikovano za veći broj korisnika.

Treće - jedno je kada na telefonu od 1000 eura stalvjaš custom ROM, ali znaš da imaš alternativu, a sasvim drugo je kada si prisiljen da čačkaš po telefonu koji si platio toliko, a znaš da nemaš oficijelni legalni Google ROM.

Najbliže tome je Amazon Fire tablet serija - ni oni nemaju Google licencu, već koriste custom ROM-ove sa Amazon Store-om.
 
S jedne strane pišeš o gomili onih koji ne znaju ništa da uključe na telefonu, a sad ispade da će svi oni prvi da stanu u red za telefone od 1000 evra...penzioneri naročito...mrsimo svi ovde bez potrebe, negde nakon nove godine ćemo možda imati neke brojke pa ćemo videti kako će sve to uticati na prodaju...
 
Ti o kojima govoriš nikad nisu bili ciljna grupa vrha Huawei ponude...baš će penzioner da iskešira 1000 evra za bilo koji telefon...taj ko ima 1000 evra za Huawei uglavnom ume da se snađe bar za toliko da ubaci Google servise... ali, svejedno to će bitno uticati na Huawei globalne planove rasta, za sada je to dovoljno...
Google će se praviti blesav koliko god bude mogao oko ubacivanja njihovih servisa, forma je ispoštovana, oni su čisti...nešto slično kao kodi, to je zvanično medija plejer, sad šta ko ubacuje sa strane, neka se time bave oni koji misle da su oštećeni...
Pogresno. Puno kolega koji su 50+ imaju zadnje flegove, sto je normalno jer ih dobijaju kao dugogodisnji korisnici za sitne novce + mogu da kupe i pojma nemaju za sta su sve sposobni ti telefoni.

...riding on 720p...
 
Zašto vodite toliku polemiku oko nečega što će se sigurno znati za 10ak dana? [emoji849]
Inače, koja je poenta zvaničnog predstavljanja telefona u Evropi ako neće biti u mogućnosti da se normalno koristi, toga su u Huaweiu svesni i sigurno će napraviti neki deal sa USA do predstavljanja.

P30 Pro
 
I ja to isto predpostavljam da je neki dogovor vec napravljen inace cemu predstavljanje u Evropi,bilo bi lepo da naprave konkuretnu cenu zbog svega pa da i mi, krajnji korisnici profitiramo malo

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Zašto vodite toliku polemiku oko nečega što će se sigurno znati za 10ak dana? [emoji849]
Inače, koja je poenta zvaničnog predstavljanja telefona u Evropi ako neće biti u mogućnosti da se normalno koristi, toga su u Huaweiu svesni i sigurno će napraviti neki deal sa USA do predstavljanja.

P30 Pro

Da, jedna od teorija je i da će u Minhenu da predstave telefon, a da će prodaja krenuti kasnije (kao Mate X). To bi značilo da se 19.09. zapravo ništa neće ni znati po pitanju najzanimljivijeg dela tj. verzije Androida na Mate 30 seriji, ali će se nastaviti sa hype-om.
 
Pogresno. Puno kolega koji su 50+ imaju zadnje flegove, sto je normalno jer ih dobijaju kao dugogodisnji korisnici za sitne novce + mogu da kupe i pojma nemaju za sta su sve sposobni ti telefoni.

...riding on 720p...

paaa, tu će sad biti pitanje hoće li operateri uopšte imati te telefone u ponudi bez google servisa i koliko bi tako nešto uopšte prošlo na malo bogatijim/razmaženijim tržištima....vidite, ovo vam je novi model, ima super kamere...a kako da skinem youtube, pa znate, nije teško, tapnete 10 puta na ovo, uključite usb debugging, povežete telefon na kompjuter...hvala, doviđenja, žurim na voz...u americi ne znam ni da li će operater uopšte smeti da daje uputstva kako da se radi sideload, a bogami ni u evropi...ostaje kupovina u mediamarktu, ali opet sa istim problemima, nema google apps, moraću malo da razmislim...:)

zaista će biti zanimljivo hoće li ih operateri mobilne uopšte nuditi, ako operateri dignu ruke nabavljaće se kao i kod nas u srbiji, daš keš u nekakvoj prodavnici pa se snalaziš za sve ostalo...a to baš nije neki biznis model...
 
Poslednja izmena:
.u americi ne znam ni da li će operater uopšte smeti da daje uputstva kako da se radi sideload, a

U SAD se Huwaei ne prodaje preko operatera još od januara 2018. kada su im zvanično i Verizon i AT&T otkazali saradnju. Mnogo pre sankcija koje je uvela administracija Donalda Trampa. Tamo je zbog toga malo popularniji LG, a ostali deo tržišta samo Apple i Samsung.

Inače, mnogi veliki retail lanci ne prodaju Android uređaje koji nemaju sređenu Google licencu.
 
Poslednja izmena:
Ma nema teoretske sanse da u sred Evrope predstave mob bez Google servisa. [emoji4]
 
Sokantno mi je da ce pokusati da objave i prodaju telefon bez instaliranih Google servisa.

Mislim da je to cist pokusaj obmane i uvaljivanja kukavicjeg jajeta neinformisanim kupcima.

Trzisna inspekcija (ili ko je vec nadlezan) bi trebala da zabrani prodaju takvog uredjaja.

To je kao da neko prodaje nov auto koji ne moze da se registruje. Tj, ne moze zvanicno, ali izdace oni svoje falsifikovane saobracajne, sa kojima je sve isto, samo ne mozete da vozite po autoputu...
 
Lazo, ne pričaj koješta. Poređenje ti nema veze s vezom. Svaki telefon mora da prođe određene testove i zadovolji određene standarde kako bi dobio dozvolu da se prodaje, a ništa od toga se ne odnosi na Google servise. Google servisi su ti kao Windows na računaru - stvar izbora, može a ne mora, a registracija vozila je zakonom propisana i obavezna.
 
Poslednja izmena:
Znači, kompanija od nekoliko milijardi dolara ima tako glup menadžment da će predstaviti proizvod koji neće moći da se prodaje jer nekoliko ljudi na ovom forumu sumnja u mogućnost njegovog rada u slučaju da se pojavi bez G servisa?

Jeste baš sigurni u to?

Ja, recimo, nisam. I imam dovoljno strpljenja da sačekam deset dana da vidim kako su zamislili celu priču.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
ništa im te milijarde ne vrede, prosto nemaju nikakav leverage kojima bi nekako ovo mogli da eskiviraju...a niko nije rekao da telefoni neće raditi, hoće ali bez google apps...sad je samo pitanje koliko google hoće i sme da okreće glavu oko naknadnog ubacivanja google servisa...mogli su da se prave blesavi u slučaju meizu, recimo, jer je to sitna firma, ali kad je huawei u pitanju prevelik je fokus na čitavu situaciju i previše će sve biti pod lupom javnosti da bi tek tako smeli da "pomažu" kršenje sankcija...a rutinska kazna za kršenje sankcija je 10 milijardi dolara...koliko juče je najavljena antitrust istraga protiv google-a i facebooka...google je inače, kao i ostale velike američke tech firme, pod pritiskom zbog cenzure konzervativnih glasova, i neko novo bojno polje sa administracijom u vašingtonu zbog huawei dobrobiti im baš nije potrebno...imaće i oni štetu ali nemaju mnogo izbora nego da budu kooperativni...
 
Pa imaju leverage ako se dogovore sa vladom da ona prisili sve Kineze da pređu na njihov harmony ili nešto slično tome.. u tom slučaju mislim da je 3ci operativni sistem više nego realan što naravno nikako ne odgovara googlu to jest Americi
Ali je pitanje da li će ih USA gurati do te granice

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Značaj po tebi AOSP + gapps ništa?
Ili taj njihov harmony + gapps?
Onda će morati da ukinu xda najmanje.
Hajde da sačekamo predstavljanje i početak prodaje pa da vidimo.

Loznica, nije tebi upućeno, uleteo si sa komentarom između :)

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
1. Ta kombinacija je van dosega 99% korisnika, vecina ili ne zeli ili ne zna da se zeza sa time. Jednostavno vecina ocekuje out of box resenje.
2. Dzabe i instalirati gapps kad ce u sledecem koraku Google morati da im uskrati pristup servereima. Dzabe ti GMail aplikacija ako server odbijada komunicira sa tvojim telefonom.
3. Zasto bi kupio telefon od 1000 eur ako znas da ces ga za mesec dana moci prodati za 300 eur, bas skupo teranje inata...
 
Pa imaju leverage ako se dogovore sa vladom da ona prisili sve Kineze da pređu na njihov harmony ili nešto slično tome.. u tom slučaju mislim da je 3ci operativni sistem više nego realan što naravno nikako ne odgovara googlu to jest Americi Ali je pitanje da li će ih USA gurati do te granice Sent from my MI 8 using Tapatalk
?! I svi predju na Harmony a korisnici na WeChat, Weibo, QQ, Youku (eventualno Vk, Rutube) a Google i Facebook propadnu... Ili jednostavno Kinezi nestanu sa globalne scene a skoci prodaja Samsung-a, Apple-a, LG-a, Sony-a, Pixel-a, itd?
 
Nazad
Vrh Dno