Šta je novo?

Huawei Mate 30 / Mate 30 Pro (nema Gapps)

Ultrawide senzor im veći od normalnog, čudno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sta je sa blicom, nisam video, lici kao da je Xenon?

Sent from my Huawei P30
 
I meni liči, ali koliko sam video ne pomenu nista sem "studijskog svetla" sta god to znacilo.
Bilo bi dobro da daju ovaj sat i sluske u pre orderu kad ce vec da ga odrezu 1000+ e verovatno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sat je odličan :)
Za mob ćemo videti

The Huawei Mate 30 Pro ships with Android 10 pre-installed alongside the EMUI 10 custom interface. As previously announced, the flagship doesn’t have access to Google Play Services or any of the company’s apps. Huawei is going to provide a workaround, but it hasn't yet revealed any details. 

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Agahahah...odrezali ga kinezi posteno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Dakle Huawei je definitivno postao lider u inovacijama. Svaka čast.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 
Eto toliko o novom senzoru. Cijena 1099 eura za m30 pro, strasno. Slican p30 pro, isto kao s i note serija.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Šteta za Google servise.
Crveni mate30 RS mi je najlepši telefon ubedljivo (pozadi)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Sta su inovacije na ovom telefonu? Veliki notch, IP68? Treba napraviti razliku izmedju hardverske ''napucanosti'' (a koji to flagship android nije) i pojma ''inovacije''.

Nisam gledao prezentaciju a sudeci po info. sa GSMA nema ni hajpovani xenon blic (?) sto je veliki bedak jer to moze da znaci da ni sledece godine niko nece ugraditi taj blic, samo kineski proizvodjaci to prvi mogu da ''proguraju'' jer Samsungu, Apple-u i ostalim proizvodjacima ne pada na pamet da trose resurse na takva resenja.

Ako je tacno da nema xenon onda je jasno zasto hajpuju nepostojece 7680fps snimanje, naravno da im je lakse i 100x isplativije da softverski 16X uspore 480fps/720p snimke (i hajpuju kao novo svetsko cudo) nego da plate hardver i implementaciju koju xenon blic zahteva.

Da se razumemo, ovo je brutalan phablet sa velikom baterijom (odgovarajucom za takav hardver) ali najavljeno-hajpovano totalno uriniranje po konkurenciji je ocigledno izostalo, ovo je samo ''jedan od'' flagship phableta pri kraju 2019.
Jedino ova ultra-wide kamera sa velikim senzorom deluje zanimljivo, to im je dobar potez ali ostaje da se vidi da li pravi drasticnu razliku u odnosu na UW kamere sa primetno manjim senzorima koje koriste svi konkurenti.
 
Poslednja izmena:
Телефон одличан, за gapps штета.
Све се искристалисало када је почео причати о Хуавеи продавници и спремности компаније да уложи милијарду долара у девелопере апликација. Дакле, јасно је да је Трамп чврсто забранио Гуглу сарадњу са Хуавеием. Узгред, бојим се да се прича неће завршити са Хуавеием - нека се спреми Шаоми.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Nema nista od toga, zna se dobro zasto je Huawei dobio zabranu.

Bez Gapps nista od zapadnog trzista.
 
Рекох ја ако буде 600е купујем га одмах иако је без ГАПСа! Умало да погодим цену :D
Искрено, нисам очекивао да ће бити 600, али не ни 1100/1200 - 5г
 
Poslednja izmena:
Jako ruzno izlgedaju kamere pozadi, kao ves masina.

Ne znam da li je previse ocekivati da se u 2019 za 1200 eur ima pristup Gmail-u, GMapsu...

Svakako razocarenje. Verujem da je ovaj prezenter svojom pricom i konstantnim stenjanjem koje je bilo zaista mucno za pratiti, rasterao solidan broj kupaca, sta ocekivati od kompanije koja napravi takvu prezentaciju.
 
@LazaNS
1. Ruzno jeste ali je i 3 puta lepse od onog sporeta
2. Slazem se
3. +1
 
Takve cene bez gapps? :d Premotah malo konferenciju, nijednom nije otvoreno rekao "telefoni nemaju gapps"??
 
Najbolje da je to izjava za konferenciju :)
 
Stvarno potez sa dosta hrabrosti , tražiti 1100e za mob bez Google apps.. mada i dalje verujem da u global pakovanju ima priručnik kako da se instalira Google paket :)

Što se tiče telefona , ponovo postavljen domaći zadatak .. Kinezi su nezaustavljivi , kad tada će se ova politika odbiti USA u glavu , pre nego što to oni misle

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Slazem se,svi stagniraju samo Kinezi idu napred ali cena je paprena s obzirom da nema gapps. Ukoliko bude dolazio sa satom i gimblom ili sluskama bice ok,ovako mogu da se pozdrave sa prodajom po ovoj ceni

Sent from my phone using Tapatalk
 
Najbolje da je to izjava za konferenciju :)
Marketing zasnovan na lazima se firmi odbija o glavu u dugom roku. A kad smo konferencije, mogli su da plate nekoga manje iritantnog da odrzi govor. :d

@loznica
Verujem da ce google naci nacin da onemoguci (normalan) rad gapps, tako da ni side load nece biti opcija, samo ako se google potrudi i ako Trump&Co pritisnu.
 
Mislim da neće ići dotle.. mada se nikada ne zna.

Inače nema ni jedne Google apk , sada sam odgledao hands on :)

Ali koliko sam razumeo moćiće da se instalira , videćemo

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Dobar je mob,ali nije bas super inovativan. Mate 20 Pro je bio veci napredak kad se pojavio. Sta li ce biti sa P40 serijom. :d
 
U Kini počela sezona lova na vezane [emoji23]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jedino dobro na ovoj "prezentaciji": watch 2 GT.

Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro
 
Da , sat je odličan :)

Huawei Mate 30 and Mate 30 Pro will be able to count on Android 10 , which is the latest version of the robot's operating system, complete with EMUI 10, the latest release of Huawei customization. The sore point is that this is based on open source Android and lacks Google services (Google Mobile Services, or GMS), which have not been integrated due to the ban that has seen the Chinese company as a protagonist in recent months.

Huawei has made the choice to keep Android as it is their " preferred operating system " for smartphones in the range. Instead of Google services, we find Huawei Mobile Services , which includes the Huawei AppGallery store, which acts as the Play Store for downloading apps.

Edit:
Što je najgore ovi uređaji tamo na prezentaciji izgleda da furaju kineski Rom :)

Ovi Kinezi def nisu normalni



Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pregledao sam prezentaciju celu,iskreno vise sam ocekivao,nista novo sem tog velikog ultra wide senzora koji je cak i veci nego glavni koji je ostao isti sa p30 pro.Dizajn je dosta diskutabilan,mnogo je lepsi note 10 plus.Sve u svemu opet telefon baziran na kameri a treba da izadje Mi Mix 4 za koji dan sa samsungovim jos mocnijim senzorom za koji mislim da ce doci na tron smartphone kamera.Cena napucana mislim da nece dobro proci sa prodajom.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nista ni o temi 90hz ekran? Iskreno, nisam impresioniran, videcemo kamerice, ali nije neki woow pomak od mate 20 pro.
 
Telefoni su ok, sa svojim mana a i prenapucanim cenama. Dizajn je super. Lepsi od mate 20 serije.
U sto odnosu note 10 je pitanje jel manje zlo notch ili rupa.
Notch svakako ima svrhu sa raznim senzorima... Steta za onaj ultrazvucni zvucnik i nedostatka stereo zvuka.
Najveca glupost je nedostatak ip68 na obicnom Mate30, kao da je to neka filozofija. Samo pilicarenje...
Ako ne bude 90hz ekran i xenon blic onda je to ogroman minus
 
Nazad
Vrh Dno