Šta je novo?

Huawei Mate 30 / Mate 30 Pro (nema Gapps)

Ne znam koliko treba da bude dobar i da spuste cenu na 500e, pa da ga prosečni korisnik kupi bez play stora. Ako se zanemari 1%ljudu sa ovog foruma i sličnih ostali ga neće ni pogledati, jer postoji dosta alternativa. Realno ništa ne fali ni prošlogodišnjim flagsipu, a oni mogu da se nadju za oko 500e. Tako da teško će da im ide ta priča, ali bih voleo da uspeju da se izvuku, jer što ih je više bolje za krajnjeg kupca.

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
u Srbiji ce se kupovati iz inata Amerima :) , a isto razmisljaju i ostali, ici ce on kao alva sa ili bez googla. Amere su zamrzeli svi zivi, Huawei ce ici na to i uspeti, ljudski inat je najjace oruzje, a upravu su taj efekat stvorili.
 
Ako bude 400 eura mozda i kupi neko [emoji2]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Zašto bi ni neko kupovao iz inata, a sebi na štetu?

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 
Možda postignu dogovor za EU. Voli i Google pare. Ali bez Google servisa ništa, niko neće dati 500-600-700e i biti beta tester njihove platforme. BB koji je imao odličnu platformu i bezbednost je pukao i morao da pređe na droid.
 
Ma koju stetu, dva klika i eto google-a. Videcete, prodavace se kao blesav. Jos kad grunu s poklonima u predporudzbini..
 
Šta im vredi dogovor sa EU, kada im je sav tech USA? Bez pristupa tome, ne mogu da naprave ni cackalicu.
 
Ma koju stetu, dva klika i eto google-a. Videcete, prodavace se kao blesav. Jos kad grunu s poklonima u predporudzbini..
Nema šanse. Nije to dva klika uopšte, a prosečan korisnik nije benchmark član, nego neko ko uzme novi telefon, uđe na PS i instalira Instagram.
Mene je već sad par ljudi pitalo za savet oko kupovine telefona, želeći da izbegne Huawei upravo zbog toga. Čuli su da im Google zabranio nešto, nemaju pojma ni šta ni kako, ali dovoljno da digne paniku i ubedi ih da ne kupuju Huawei.


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
To je kao razlika između Mac-a i Hackintosha, natjeraš ti to da radi ali kako radi? Đe su apdejti, đe je sigurnost... Ja nikad ne bi uzeo telefon bez Google podrške.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 
I kad izadje, u 2 sata izlazi 200 tutorijala kako instalirati apk, i eto. Siguran sam apsolutno da ce se prodavati . Dace Huawei coveka u svaku radnju do to odradi ako bude trebalo. Uzmes tel, das njihovom promoteru, on ima spremno sve za instal i zavrseno. Izborice se sigurno, a mate 30 pro ce po svemu sudeci biti bas woow.
 
Al opet, cela ta situacija kvari ukupnu sliku,dozivljaj uredjaja.Mozda ne za nas koji posecujemo forume,ali za instagram usere sigurno. :D
 
u Srbiji ce se kupovati iz inata Amerima :) , a isto razmisljaju i ostali, ici ce on kao alva sa ili bez googla. Amere su zamrzeli svi zivi, Huawei ce ici na to i uspeti, ljudski inat je najjace oruzje, a upravu su taj efekat stvorili.
Nazalost daleko je to od istine. Pa Kinezi se ne drze toga, zasto bismo mi?
Bukvalno mozda Kina odrzava Apple u zivotu, odavno bi oni zavrsili da su prisutni samo na USA trzistu.
Da je to tako jednostavno kao sto nije, i da je Kina pametna pa da uvede neke sankcije Amerima, za pocetak u vidu zabrane uvoza Apple uredjaja i ujedno premestanja postrojenja u USA, garantujem da Apple ne bi imao sta vise da trazi na trzistu (na stranu cifre koje su do sad zaradili, govorimo o buducnosti).
No to sada nije tema. Zakljucak je da bez Gugla nema ni globalnog trzista, racunica je jasna. Nazalost je tako, ispastaju krajnji korisnici najvise.
 
Poslednja izmena:
Mene je već sad par ljudi pitalo za savet oko kupovine telefona, želeći da izbegne Huawei upravo zbog toga. Čuli su da im Google zabranio nešto, nemaju pojma ni šta ni kako, ali dovoljno da digne paniku i ubedi ih da ne kupuju Huawei.


Sent from my MI 8 using Tapatalk

Upravo je to poenta cele price. Takodje sam imao nekoliko slicnih situacija.
Neverovatno zaista, ali bukvalno ljudi koji do juce nisu znali ni tacan naziv modela koji koriste, danas znaju za citavu situaciju.
Kazu nekada je i losa reklama dobra, u ovom biznisu ocigledno to ne vazi. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, više će telefona prodati Xiaomi ako ljudi ne budu hteli Huawei. :d
 
Bruka što rade ovom Huaweu, ista prica je bila i sa P30pro... Tacno pred prodaju bacaju patke, da mu smanje prodaju. Zamislite kako bi se prodavao P30 pro da nije bilo price oko Google i Amerike... Jednostavno misljenja sam da od toga nece biti nista, jednostavno Huawei je preveliki igrač da bi se Google odrekao njega, i suprotno Huawei/Google.



Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Google se tu nista ne pita. Njima je Huawei trenutno verovatno najbitniji partner, ali znamo odakle stizu te odluke.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, više će telefona prodati Xiaomi ako ljudi ne budu hteli Huawei. :d

Teško da Xiaomi može da parira Huawei-u... Xiaomi niti može da proizvede dovoljno, niti je trenutno percipiran kao premium brand.

Najveći deo tržišta Huawei-a će uzeti Samsung. Xiaomi je jeftina alternativa i nema šta da ponudi u segmentu S10+, Mate 30 Pro i iPhone XS... Tu Xiaomi i ostali kineski brednovi, osim Huawei-a, nemaju šta da traže. Kada se budu približili - biće i oni pod sankcijama :d
 
Poslednja izmena:
To je tacno. Znaju od koga preti najveca opasnost i njega sankcionisu.
 
Ljudi, dal je vama jasno da ovo nema veze sa mobilnim telefonima?
Ja ne znam zasto se OPPO vise ne pozicionise u svetu, bolji su od Huaweia.
 
Naravno da nema.. ali je ovo pokušaj rampe na ogroman napredak kineske tehnologije. Kratkoročno su uspeli ali dugoročno je veliko pitanje

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Oppo odlicno napreduje. Ne bih bio zacudjen da postanu sledeca zrtva trgovinskog rata.
 
Ma to je sve dogovoreno ljudi, dizu sebi cenu i popularnost raste. Nisu to cg i srb pa da se igraju rata, sve je unapred sprmnjeno i dogovoreno. Cena ce da se plati malo kroz te zabrane "koje nece ni biti sprovedene" , dogovor ce biti donet pre premijere . Lova nema cenu, i za lovu sve se moze.
 
Teško da Xiaomi može da parira Huawei-u... Xiaomi niti može da proizvede dovoljno, niti je trenutno percipiran kao premium brand.

Najveći deo tržišta Huawei-a će uzeti Samsung. Xiaomi je jeftina alternativa i nema šta da ponudi u segmentu S10+, Mate 30 Pro i iPhone XS... Tu Xiaomi i ostali kineski brednovi, osim Huawei-a, nemaju šta da traže. Kada se budu približili - biće i oni pod sankcijama :d

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9623&idPhone2=9689&idPhone3=9816

Ovako treba da izgleda serija kineskih premium telefona koji napadaju i Pixel uredjaje. Ozbiljna prica svakako, posebno kada se gleda odnos cena-kvalitet-performanse/softver/podrska.

Upravo je to poenta cele price. Takodje sam imao nekoliko slicnih situacija.
Neverovatno zaista, ali bukvalno ljudi koji do juce nisu znali ni tacan naziv modela koji koriste, danas znaju za citavu situaciju.

To su isti oni koje je agresivan Vaveji marketing hipnotisao i naterao da kupuju fensi kineske uredjaje na rate iako im prihodi (uglavnom) realno ne opravdavaju takvu kupovinu. Naravno, neki od takvih korisnika su se nekada lose hranili 24 meseca i zbog ugovora/novog ajfona/samsunga ali je turbo huawei marketing odradio svoje (uz dobre uredjaje, naravno). Secam se slucaja jedne ribe od pre nekoliko godina koja je na fb postavljala svoje shotke i hvalila se kako ima najnoviji galaxy ili ajfon (zaboravih sta tacno) ali je onda jednog dana '''potpis'' resio da prikaze Huawei od 100e uz ugovor :d Dakle, pre samo nekoliko godina takve ljude je bila sramota da imaju bilo sta sem ajfona/samsunga a u poslednje 2 godine postoje horde onih koji pisu hvalospeve o huawei-u po YT, mondu i slicnim sajtovima i to u stilu zabagovanog ai, bukvalno 10/10 krindz, muka da te uhvati dok citas takve nebuloze.

Obe strane pucaju corke u sustini tako da ce se naci resenje na relaciji USA-Kina(Huawei) a ako se ne nadje onda ce za Huawei biti po sistemu: kako doslo - tako proslo.

Mada bi svakako bilo bolje da Huawei nastavi sa ovakvim hardverskim napucavanjem uredjaja, pre svega tu mislim na kamera hardver i velike (bolje receno odgovarajuce) baterije jer ce to sigurno primorati i ostale proizvodjace da se bar malo uozbilje. HW inovacije se planiraju godinama unapred i serviraju po tacno utvrdjenom rasporedu ali ''egzotiku'' kao sto su xenon blic ili velike baterije ipak kineski proizvodjaci mogu malo brze da ''proguraju'' u mainstream. Da se samo Apple i Samsung pitaju kamere bi i u 2020. bile sa jednim modulom i 1/3'' senzorima, na 6''+ displej fabletima sa 2637 mAh.
 
Poslednja izmena:
Apsolutno, slazem se u potpunosti.
Takve ljude koje si upravo opisao zaista ne bih komentarisao. Ne znam da li postoje jos negde na svetu takvi slucajevi ili su jedinstveni za Balkan.
Bilo kako bilo, marketing je bio i ostao najbitniji faktor.
 
Ljudi, dal je vama jasno da ovo nema veze sa mobilnim telefonima?
Ja ne znam zasto se OPPO vise ne pozicionise u svetu, bolji su od Huaweia.

Treba posmatrati kompletan proizvod, a ne samo hardver. Oppo, Xiaomi i drugi slični nemaju šanse da naprave to što je napravio Huawei, jer proizvod ne prodaju specifikacije, već marketing, dobra distributivna mreža (dostupnost proizvoda), servis itd. E, da bi to sve imao ne možeš da budeš 30% jeftiniji od Samsung-a i da se još hvališ time kako je to tvoj biznis model. Može, ali nema te onda u Evropi i Americi; nemaš marketing podršku; ne guraju te operateri itd... To je danas Xiaomi - i jeste i nije prisutan. Huawei ima ogromne kancelarije po svim zemljama kao i Samsung, a sve to košta, ali zahvaljujući tome su istisnuli čak i Apple sa mnogih tržišta. Čim je uvedena blokada svi lokalni mediji su se polomili da objasne kako je to privremeno, kako će sve biti normalno - to sve gura Huawei kroz lokalne ogranke.

Što se tiče američke blokade, mislim da tako nešto nikada nije uspelo, pa ne verujem ni da će sada. Kada se jednom ukine ta blokada, vrlo je moguće da će ljude još više zanimati to "crveno zabranjeno voće", pa se opet vraćamo na priču o marketingu - moći će Huawei da prodaje i lošije telefone, po još višim cenama, ako "pobede" Trampa... Uz malo sreće ovo sve može da bude u njihovu korist (nekada Che, danas Huawei), samo da ne potraje predugo.

Ja iskreno volim Samsung telefone i taj zapadni ekosistem. Pre sam koristio samo Apple, ali preteraše ga od iPhone 7 sa manjkom inovacija. Ipak, u ovom sličaju baš navijam da Huawei ne izvuče deblji kraj, jer ako voliš Zapadni način razmišljanja, onda moraš da voliš i fer tržišnu utakmicu, a ova američka hipokrizija je sve ono za šta se oni deklarativno ne zalažu. Užasno mi je da neko odluči da blokira jednu kompaniju koja pravi 200 milijardi $, bez nekih dokaza i da to bude na kraju OK. To je gubitak za sve korisnike, koristili Huawei telefone ili ne...
 
Poslednja izmena:
Ljudi samo brane svoju ekonomiju kakva god ona bila i to je to , ni meni se ne svidja ali tako je. Mi mozemo samo da nagadjamo sta se krija iza svega a retko ko od nas razume ovo

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Telekomunikacije, krađa informacija, prisluškivanje, itd. Neće da dozvole da to bude u rukama Kineza. To je jedini razlog za sve ovo sa Huawei-em u SAD. Novac je samo mali % u celoj priči.
 
Ionako stampaju novac kad pozele [emoji23]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ako je neko bio u Kini zna da je od google, twiter, facebook, instagram, viber... zabranjen. Kod USA zabranjen kompletni proizvodi od huaweija. Sve se zasniva na spijunazi.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno