Šta je novo?

Huawei Mate 30 / Mate 30 Pro (nema Gapps)

Kirin i Exynos ipak ne idu u istu recenicu. [emoji4]
Uz neko moje koriscenje, Samsung tesko da bi izdrzao citav dan bez dopunjavanja, iako je to taj kapacitet (100 mAh gore-dole, N10 Plus/S10 Plus vs Mate 20 Pro). S tim sto uz neko umerenije koriscenje M20P lagano moze da se protegne i na dva dana bez punjaca. Sve zavisi naravno od nacina koriscenja.
E sada, da li je to do Kirin vs Exynos, ili do One UI vs EMUI ne znam jos uvek, ali razlika definitivno postoji.
Sve u svemu ozbiljni cipsetovi, mada bih ja uvek pre birao SD u odnosu na sve ostale. [emoji4]
 
Snapdragon je zakon sto se androida tice,ni kirin ni exynos mu nisu prineti.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
.
E sada, da li je to do Kirin vs Exynos, ili do One UI vs EMUI ne znam jos uvek, ali razlika definitivno postoji.
Sve u svemu ozbiljni cipsetovi, mada bih ja uvek pre birao SD u odnosu na sve ostale. [emoji4]

Izuzetno agresivan RAM management EMUI-a, pre svega, kao i odlična optimizovanost in-house rešenja. Mate 20 Pro i P30 Pro su praktično šampioni u toj klasi.
 
I plus na sve to i agresivna automatika osvetljenja, kao i na MIUI, slicna stvar. Sve to dobrinosi autonomiji, u pravu si. [emoji4]
 
Iako nekin 11 godina pratim GSMarenu, tek sam pre 2 nedelje ukapirao da su oni bugarski sajt. Naravno, svaka im cast na poslu koji rade.

Ja sam pre par godina mislio da je onaj lik sa dugom kosom neki, ne znam, "amerikanac" sa Havaja ili tzv. Native American kad ono - komšija bugarin :d
 
Vili je Amer koji se preselio u Bugarsku. Pričao je u intervjuu, imaš na njihovom kanalu. :d
 
Naravno,nema nista od mate-a ako se ne dogovore na drzavnom nivou

Sent from my phone using Tapatalk
 
GSM Bugari: https://www.gsmarena.com/huawei_mate_30_pro-review-1995.php

Treba pohvaliti Huawei jer su za kratko vreme presli put od 1/1.7'' kamera sa totalnim kic, neprirodnim post-processingom, u svim svetlosnim uslovima (i stock ali najvise zahvaljujuci onom ultra-nerealnom Ai modu), sada M30 Pro snima jedne od najprirodnijih fotografija u smartfon svetu (ok, night mod sa kamere telefona ipak mora da ima mane). Dodatni plus je i najbolja ultra-wide kamera, sa ubedljivo najvecim senzorom. Kamera setup/foto kvalitet i kapacitet baterije/autonomija su za svaku pohvalu, sve ostalo je manje-vise prosecno za tu klasu. Meni i dalje nije dobro kad vidim ovaj EMUI, pa makar i na slikama iz testa.
 
U Evropi je kraj što se tiče Huawei a ako su mislili da će moći da prodaju uređaj koji nije funkcionalan za 1.100 EUR grdno su se prevarili, Huawei je samo kolateralna šteta u ratu između Amerike i Kine

Sent from my phone using Tapatalk
 
Mislim da bi bilo pametno da moderatori porazmisle o privremenom zakljucavanju teme, makar do zvanicnog pojavljivanja na nasem trzistu.
O svemu se vodi diskusija osim o modelu iz naslova teme. Politika se vec uveliko umesala u postove, a na forumu joj nikako nije mesto. [emoji4]
 
Nema potrebe za zatvaranjem, resavamo sve, samo prijavljujte da budemo brzi
 
Nema nista od mate 30 pro kod nas u skorijoj budocnosti,danas sam bio u uscu i kada sam pitao devojka rece nece skoro, ja je pitam hoce li ga biti uopste ona odgovori da sumnja da ce se uopste pojavljivati. Verovatno imaju informaciju da nece dolaziti na zalost

Sent from my phone using Tapatalk
 
Eto, ko ne može bez pomenutog, u auto i preko grane [emoji56][emoji847]

Gesendet von meinem SM-N970F mit Tapatalk
 
Da,da pogotovo za cenu od 1100e bez gapps [emoji1]

Sent from my phone using Tapatalk
 
Pa dobro, instalira se i to uz malo akrobacije [emoji56] Meni je gore što nema stereo za te novce, ostalo i da prebolim!

Gesendet von meinem SM-N970F mit Tapatalk
 
Naće se novi način vrlo uskoro, ne brinem za to

Gesendet von meinem SM-N970F mit Tapatalk
 
Ne mogu se vise instalirati Google servisi, bar ne za sada.
Ali ne sumnjam da ce se naci neko ko ce ih kupiti i u Evropi sada. [emoji4]
 
Ja sam prvi hteo da ga kupim cak i da ga narucim iz Kine i odustao sam,ne moze to da vredi toliko para bez gapps ni u ludilu

Sent from my phone using Tapatalk
 
Muka teska al bez zezanja. Zakocen sam na m20 pro koji je fenomenalan i hteo sam da mi bude usputna stanica cekajuci pixel. Sad kad sam video dizajn pixela smorio sam se a nema napred nigde posto samsung ne volim a m30 pro nema g aps
Strasno!!
One plus 7 pro mi se ne svidja kako izgleda sa maskom. Cao zdravo pameti

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno