Šta je novo?

Huawei Mate 30 / Mate 30 Pro (nema Gapps)

Ali koliko ja znam.gps mozes da instaliras kao obicnu aplikaciju,sto bi ulazio u revovery,mozda i gresim skoro se nisam igrao. Al mislim da ovaj nije instalirao nistao osim store-a tako da to nece raditi ni u snovima

Sent from my phone using Tapatalk
Ovaj lik je noob .. pa ne instaliraju se Google servisi tako na kineske romove.
Prvo se instalira Google play services pa Google play framework I onda im se daju sve dozvole pa onda res moba pa tek onda Google play.
Makar sam ja tako radio X godina na xiaomi kineskom Romu.

Šta je on mislio instalira Google play I udri ? :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Loznica objasnio ;) Ja koliko se sećam ranije (na nekom aosp romu za samsung) sam morao da rutujem, ubacim twrp pa onda flešujem gapp
Inače prvi mate na koji sam nekako ravnodušan (nezavisno od play stora); da ima xenon i 90/120hz bio bi daleko bolji uređaj i realno zacenjen...takođe mi donekle i drago što sam radio pa nisam mogao(morao) onog kineza sa nesretnim eng. jezikom da slušam!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ali hit su mi...predstavljanje u Evropi, cene u evrima, a nigde naznake da ce biti na eu trzistu i to bez gps. :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Suska se da ce zaobici centralnu evropu..
 
Poslednja izmena:
Mogu komotno i Zapadnu. Mada, ne bi me čudilo da ih naši operateri uvrste u ponudu, posebno ako dobiju dobre podsticaje.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Mts suruje sa njima...ja ocekujem da budu bar kod njih.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nisam ispratio kamere: jesu stavili veće senzore ili ne?

Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro
 
Glavna kamera isti senzor kao na p30 pro,ultra wide zanimljivo veci malo 1/1.54 velicina senzora.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Znaci huawei zato sto nema g servise treba da poklanja njihov najbolji telefon? Jel vi shvatate da oni u aziji mogu bez toga lagano, da im evropa ocigledno nije prioritet, a u ameriku ne mogu. To sto vas 20 ovde pljuje firmu telefon koji 99% nece kupiti je smesno. Kapiram da su vas trebali da zaposle umesto njihovog top menadzmenta. Sto se tice samog fona, zver. Sto se tice cene, izbezobrazili su se uveliko svi, pa sto ne bi i oni. Verujem da ce p30 pro za 3 meseca biti najbolja kupovina, a mate i dalje verujem da ce doci sa g servisima i da ce ispeglati sa amerima sve.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Znaci huawei zato sto nema g servise treba da poklanja njihov najbolji telefon? Jel vi shvatate da oni u aziji mogu bez toga lagano, da im evropa ocigledno nije prioritet, a u ameriku ne mogu. To sto vas 20 ovde pljuje firmu telefon koji 99% nece kupiti je smesno. Kapiram da su vas trebali da zaposle umesto njihovog top menadzmenta. Sto se tice samog fona, zver. Sto se tice cene, izbezobrazili su se uveliko svi, pa sto ne bi i oni. Verujem da ce p30 pro za 3 meseca biti najbolja kupovina, a mate i dalje verujem da ce doci sa g servisima i da ce ispeglati sa amerima sve.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Ako im Evropa nije bitna, zašto ga nisu predstavili u Pekingu onda i zašto su potrošili toliko para na marketing po svim većim aerodromima u Evropi, širili prodajnu mrežu kad ona nije bitna?
 
Mozda je cilj da developere okrenu huawei app store-u ? :) mada sumnjam da ce to da se desi windows store se nije dobro proveo za mobilne. Jedino ako se daju pare velikim firmama i apps da dodju kod njih, ali tu im bas treba dosta novca.

Kakva je prica za facebook, instagram, viber, whatsapp i ostalim popularnim aplikacijama? Posto se spominje samo probpem sa gapps


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ako im Evropa nije bitna, zašto ga nisu predstavili u Pekingu onda i zašto su potrošili toliko para na marketing po svim većim aerodromima u Evropi, širili prodajnu mrežu kad ona nije bitna?
Ja napisao nije prioritet, a ne da je nebitna. Svakako da hoce da uzmu sto veci deo kolaca i u evropi i na drugim trzistima, jer da nije tako ne bi razvijali to sve sto si naveo. Da im je nebitna rekli bi zdravo googlu i prodavali se samo u kini. Ovako i dalje pokusavaju da rese to sa g servisima, zato i rade sve to sto rade. I kao sto rekoh verujem da ce se na kraju sve ispeglati. Ali to je sve samo moje misljenje. I kako sad moderatori ne reaguju na "ves masina", "cena kao bubreg" itd sto se odma sankcionisalo u ip11 temi. Svesce se tema na pljuvanje toga sto nema g servise

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Pa realno to i jeste najveci problem telefona,da toga nema ovo bi sigurno bio telefon godine, zasto da se ne prica o tome?

Sent from my phone using Tapatalk
 
Previse se stresirate oko necega sto treba da bude prateci gadget definitivno... Kao da telefon poseduje vas a ne vi njega.
 
Dobro i jel sad treba svako da dodje na temu i da napise da nema g servise i da je to veliki minus?

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Dobro i jel sad treba svako da dodje na temu i da napise da nema g servise i da je to veliki minus?

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
Ako je to cinjenica ne vidim zasto ne bi mogao to svako da kaze, opusti se [emoji2371] zanimljiv telefon svakako ali veliki nedostatak sve u svemu..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Ja napisao nije prioritet, a ne da je nebitna. Svakako da hoce da uzmu sto veci deo kolaca i u evropi i na drugim trzistima, jer da nije tako ne bi razvijali to sve sto si naveo. Da im je nebitna rekli bi zdravo googlu i prodavali se samo u kini. Ovako i dalje pokusavaju da rese to sa g servisima, zato i rade sve to sto rade. I kao sto rekoh verujem da ce se na kraju sve ispeglati. Ali to je sve samo moje misljenje. I kako sad moderatori ne reaguju na "ves masina", "cena kao bubreg" itd sto se odma sankcionisalo u ip11 temi. Svesce se tema na pljuvanje toga sto nema g servise

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Sviđa mi se kako si kroz pažljiv odabir reči pokušao da izbegneš odgovor, ali to ne pali. Ne biti prioritet u biznisu znači ne trošiti vreme i novac na neki zadatak. Ako biznis ipak potroši ogmornu količinu novca i još svoj najbolji telefon predstavi na tom tržištu u srcu Evrope pred gomilom novinara, čiji prenos neće videti niko u Aziji verovatno, reklo bi se da je u pitanju prioritet i to broj 1. Stoga to tvoje vrdanje ne pali.

I na kraju nije pljuvanje, zašto je odjednom problem da se kažu činjenice, a činjenica je da je nedostatak Google servisa ozbiljan problem jer su korisnici navikli na njih i sigurno ne žele da provedu vreme hakujući svoje telefone da bi ih na ovaj ili onaj način instalirali. Na kraju krajeva za 1100 EUR ne treba očekivati ništa manje od savršenog proizvoda.
Ja recimo smatram da je neozbiljno od jedne kompanije, koja se toliko hvali da je lider u inovacijama, da ne odvoji bar 2 minuta i javno govori o tom problemu. Ako je jedan Samsung mogao da otvoreno priča o problemima sa Note 7 i javno se izvini svima prilikom predstavljanja Note 8, ovaj mumlator kojeg su doveli da predstavi telefon je mogao i trebao da uradi isto. To govori nešto o odnosu prema kupcima. Sve ostalo je na mestu, sumnje nema da je telefon hardverski skroz na mestu, ali isto tako je sigurno da će prodaja biti jako loša ako zaista nemaju pristup Google servisima i drugim aplikacijama.
 
Zna se koja je fhd rezolucija ekrana,ovo je sve samo nije fhd ,citaj bolje1,176 x 2,400px

Da, moja greška - ispustio sam "+", ali i dalje - loše za flagship. Mada, trebalo bi da je i dalje to dobar PPI.

Da li, osim ovog noob tweet-a, postoji neki dodatni tekst o izostanku Google servisa?

Lanikor je napisao(la):
Previse se stresirate oko necega sto treba da bude prateci gadget definitivno... Kao da telefon poseduje vas a ne vi njega.

E, uvek se nađe neki ovakav "produhovljeni" komentar koji kao da je napisan od strane budističkog monaha posle 20 dana meditacije. Izvini, što prekidam tvoj zen, ali o čemu da se piše na IT forumu, ako ne o telefonu?

Nekoga sigurno zanima i pravljenje zimnice, ali ovde se priča o IT-ju.
 
Poslednja izmena:
Чика Ричард Ју , онај што је водио представљање, иначе CEO компаније Хуавеи, потврдио је да ће на Мејт 30 серији МОЋИ да се откључа бутлоадер. Такође је рекао да може бити могуће инсталирати GMS или путем third-party app stores или путем веб сајтова. У случају да трговинске санкције буду укинуте, Хуавеи ће бити спреман да моментално реинтегрише гугл сервисе и апликације једноставним ажурирањем телефона.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Pa koliko procentualno nas vidi razliku izmedju fhd i qhd? Ja sam na n10 plus koristio i jednu i drugu rezoluciju i apsolutno nikakvu razliku nisam video,p30 pro ima sjajan displej iako je fhd+ tako da to ne vidim kao manu telefona

Sent from my phone using Tapatalk
 
@Imotep95

Ne znam da li si sam obrisao poruku ili je obrisana bez razloga, ali pogodio si sustinu.

FHD ekran, nema Google servise i Kirin chipset za 1100e, optimizam na nivou.
 
[QUOTE=dule2303;I ti proda note 10 plus ccccc.:)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ne branim ni jedan brend i nisam rob brenda ali huawei svakako ide napred dok ostali stagniraju,displej kao ni cipset ne vidim kao nesto lose dok nefostatak gappsa je definitivno stvar koja ce me odvuci od kupovine ukoliko ne rese to na neki jednostavan nacin

Sent from my phone using Tapatalk
 
I ako to resenje bude radilo kako treba. Dzaba instalacija ako ne radi
 
E, uvek se nađe neki ovakav "produhovljeni" komentar koji kao da je napisan od strane budističkog monaha posle 20 dana meditacije. Izvini, što prekidam tvoj zen, ali o čemu da se piše na IT forumu, ako ne o telefonu?

Nekoga sigurno zanima i pravljenje zimnice, ali ovde se priča o IT-ju.

Evo druze uzimam lopatu i udaram prvog ko mi naleti cisto da te ne remeti moj Zen. Ta poruka koju citiras se odnosi na post ili dva iznad jer se covek buni zasto se toliko prica o Gapps.
 
Nazad
Vrh Dno