Šta je novo?

Huawei Mate 30 / Mate 30 Pro (nema Gapps)

Inače , m30 pro ce sigurno imati zakrivljen ekran identičan kao onaj što je predstavljen danas na vivo nex 3 :)
To po meni dosta ružno izgleda iako su kao svi oduševljeni

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Zakrivljen ekran su najveca glupost...
M30 sa ravnim ekranom bice najbolja kupovina ulozeno-dobijeno a ravan ekran je najveci plus
 
Meni se više sviđa Vivo rešenje, bez fizičkog tastera za uključivanje sa strane. Mislim, logično da je i lepši Vivo spreda, jer nema bezele, ali to je druga priča već ispričana (gomila senzora i noč, ili bez noča i manje senzora)
 
Nidje Google-a medj' ikonama :)

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
^ bome, tesko ce proci na trzistu evrope ako tako ostane.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Mislim da je kineska verzija telefona , on svakako nema Google aplikacije

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Да, кинеске верзије су без гугл апликација биле и раније, невезано за марку телефона. Када поручујете тел из Кине, продавци обично сами убаце гугл апликације, па пошаљу. Ево овде мало детаљније оно што је фклозница поставио, мада визуелно све већ знамо, сада је битнија софтверска и ценовна политика.
https://www.youtube.com/watch?v=wodj9mT24nM
 
Samo da mogu gapps da se ubace bilo kako i pun pogodak

Sent from my phone using Tapatalk
 
Mogu. U 2 klika kao na bilo kom telefonu za trziste line. Samo sto to 90% ljudi ne zna i odvratice ih od kupovine. Padace im cena brze nego do sada. Veliki plus. Bice na nivou xioamija par meseci posle izlaska :)

Inace Telefon izhleda odlicno. Pogotovo pozadi.
Svakako mene vise zanima obicni mate 30, pro ce biti hardwerski jaci ali ne mogu da predjem preko edge displey...
Nego jel ce biti naslednik mate 20X modela?
Ne vidim da ga iko pominje?
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako ce izgledati uzivo ali ovako na videu pozadi izgleda uzasno zbog onog kruga oko kamere.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Bas mu kamera pozadi izgleda mocno,meni se ne svidja sto nema tastere uopste i napred veliki noch.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ima power taster sa desne strane .. za volume ne znam :)
Navodno moćiće da snima i 8k video

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Mogu. U 2 klika kao na bilo kom telefonu za trziste line. Samo sto to 90% ljudi ne zna i odvratice ih od kupovine. Padace im cena brze nego do sada. Veliki plus. Bice na nivou xioamija par meseci posle izlaska :)

Inace Telefon izhleda odlicno. Pogotovo pozadi.
Svakako mene vise zanima obicni mate 30, pro ce biti hardwerski jaci ali ne mogu da predjem preko edge displey...
Nego jel ce biti naslednik mate 20X modela?
Ne vidim da ga iko pominje?
Ako ih operateri ne uzmu, možemo samo da se nadamo tom padu cena!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Osim notch-a, meni ovaj fon deluje odlicno, prilicno dobro resen dizajn ''ledja'' s obzirom na broj kamera i ostali propratni hardver. Podseca na kombinaciju starih Nokia/Lumia, SE i novijih Huawei-a ali svakako mnogo ozbiljnije deluje od nekih drugih multi-cam telefona. Hardver odlican i na kraju velika baterija (ili bolje receno odgovarajuca za ovakav uredjaj) i xenon, po mom misljenju ovo je prvi Huawei koji opravdava hajp. Sto ne znaci da vec za nekoliko meseci ostali nece ponuditi bolje uredjaje pa onda Huawei opet malo bolje na jesen i tako u nedogled.

Ali edge i sada vodopad ekrani.. to su jedne od najvecih gluposti u ovoj industriji, jeste da sve to deluje futuristicki, mocno, da nudi i neke unikatne funkcije ali mane takvih resenja su ipak izrazenije od prednosti.

Ekspanzija 8K kamkordera, TV se ocekuje 2020 (Tokyo Olympics) tako da je ovo verovatno Huawei priprema za taj trend.
 
Poslednja izmena:
Sve ovo izgleda dosta dobro, dosta vise unaprede naredne modele svojih top modela od drugih proizvodjaca..
Samo me zanima displej koji ce biti, tj proizvodjac i rezolucija i sta ce biti na kraju sa google.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Meni ova "ves masina" pozadi izgleda super.
Nedostatak GApps-a moze da ima i dobre strane. Huawei potencijalno moze kao Xiaomi da nam olaksa, sto se tice garancije na software, kod root-a, moja ocekuvanja su neka Premium garancija kao kod P10 i potencijalno niza cena :D
 
Biće zanimljivo da li će biti dosledni i usvojiti isto softversko rešenje za cijelu Mate liniju. Mate 30 Lite nije novi telefon (Nova 5i pro) i može imati Google aplikacije, dok Mate 30 i Mate30 pro ne mogu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Има ли информације у колико сати је представљање?
Узгред, још мало инфо
https://youtu.be/JHLWSmNt-mQ

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Gotovo sigurno neće imati Google aps , a opet čitam na netu da se reklamira po Španiji..
Jedva čekam da vidim kako su rešili problem oko Google apps , mislim da će ostaviti paket neki u telefonu ili na svom nekom storu koji se pokrene i onda instalira sve potrebne aplikacije.

Baš će zanimljivo biti sutra :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Spominje li se negde M30X?
Hoće li ga biti bar kasnije..?

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Zanima me samo M30X ako ga bude uopšte, ako ne... Ostalo sve zaobilazim... Dok ne izadje nešto slično kao M20X dimenzije itd...

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Cim ga nema u na javi onda tesko da ce ga iznenada predataviti...
Steta...
Ali mate 20X je odlican Telefon i radice bez problema jos godinu, dve... Telefon je skoro bez mana kome velicina odgovara tako da nemas brige
 
Videcemo sutra.. Mozda ga i predstave... Ko zna... [emoji23]

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Oni će sutra da predstave telefone i da najave prodaju za neki novembar, do novembra će se potruditi da ispeglaju sve sa Trumpom, ako to ne prodje, biće Huawei app store aplikacija koja se zove Google installer i to je to. Huawei neće imati out of the box google servise a Google će se praviti lud da ne zna da Huawei gura njihove aplikacije kroz svoj store, svi srećni i niko ne krši pravila.

P30 Pro
 
Oni će sutra da predstave telefone i da najave prodaju za neki novembar, do novembra će se potruditi da ispeglaju sve sa Trumpom, ako to ne prodje, biće Huawei app store aplikacija koja se zove Google installer i to je to. Huawei neće imati out of the box google servise a Google će se praviti lud da ne zna da Huawei gura njihove aplikacije kroz svoj store, svi srećni i niko ne krši pravila.

P30 Pro
Upravo bas tako... [emoji106]

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno