Šta je novo?

Sa S7 na P30, Mi9 ili nesto trece do 450e?

Django92

Poštovan
Učlanjen(a)
11.10.2016
Poruke
126
Poena
70
Kao sto i naslov kaze, planiram da se krajem meseca rastanem sa Galaxyjem i da predjem na neki od navedenih modela. U principu sam zadovoljan opstim utiskom sedmice, posebno kamerom, i odlicno me je sluzio dve pune godine. Ali baterija je postala kriminalna, sto zbog opadanja kapaciteta protekom vremena, sto zbog famoznih Samsungovih apdejtova, a i vidim da noviji midrangeri rade brze (sto je i ocekivano za 3 god star soc).

Telefone menjam uglavnom jednom u 2 godine pa mi treba nesto za duze staze i zato gledam flagshipe. U obzir dolaze samo novi uredjaji do 450e, u legalnoj prodaji ili sa oglasa.

Bitna mi je kamera i to point and shot upotreba, nisam vican pro modu. Nemam problem ni sa portovanim kamerama ako stabilnoo rade (kao sto je slucaj na Mi8) mada nisam koristio Gcam do sada. Video snimam vrlo retko pa mi je to manje bitna stavka. Posebno mi se svidjaju wide angle kamere, mislim da je bas zanimljiva i korisna stvar, mnogo bolja od zooma, telephoto i sl. Koliko se oseca nedostatak OIS-a na P30 i Mi9? Da li je neko pre njih koristio S7 pa moze da mi uporedi fotkanje?

Druga bitna stavka mi je baterija. S obzirom da sam se napatio sa ovim Samsungom, verovatno cu biti preporodjen bilo kojim telefonom iz 2019, ali mi treba nesto sto ce da izvuce min 4+ SOTa normalne upotrebe (sa dosta poziva, poruka, Vibera) vecinom na 4g jer sam dobar deo dana na poslu bez wifi-ja. Igrice ne igram.

Ekran, izdrzljivost, brzina i stabilnost. Kao sto rekoh, svestan sam da je sve to ispeglano na flagship uredjajima, da androidi nisu vise ono sto su bili pre 7,8 god, ali sta je vasa preporuka za potencijalno dvogodisnje koriscenje?

Da ne duzim vise - P30 mi se visa svidja zbog kompaktnosti, naviko sam na manje telefone. Ima ga sa dvogodisnjom garancijom i fiskalnim na oglasima za 430-450e. Mi9 me brine zbog manjeg kapaciteta baterije a veceg displeja, ne znam kako se to ponasa u praksi. Citajuci po internetu steko sam utisak da je SD855 bolji soc od Kirina. Ali je zato Mi9 osetno jeftiniji (64gb verzija) i tesko se nalazi sa legalnom garancijom po toj ceni. Da li vredi cekati Mi9t pro?

Unapred hvala na pomoci
 
Mozda ce zvucati kao korak unazad, ali probaj da pustis ALEXNDR ROM i iskljucis skroz updates na S7. Preporod je pravi.
Ako je baterija fizicki ostarila, 30-35e je zamena u Unix Timu, a valjda 5000 u Pro Mobi-ju, gde bi i ostala garancija da je ima :)

Inace mislim da treba OnePlus 6/6T/7 da uzmes u obzir, ali "legalna prodaja", nov do 450e - nema :(
 
Da li instalacija tog roma zahteva root? To trenutno ne bi bila opcija jer mi je S7 uzet u Vipu i u garanciji je jos neko vreme, pa je ne bih gubio zbog toga.
OP7 nikad nisam video nigde kod nas, a i izlazi iz budzeta. Inace je super mob, ima sve sto meni treba, osim wide angle kamere
 
Ja bih isao na OnePlus 7 8gb Ram 256Gb interne memoriji za 450evra, 1god pisana garancija koja se ostvaruje u kratkom roku. Mislim da za te pare nema bolje na duze staze.
 
Bas ih malo ima na oglasima, nasao sam samo jedan na KP nov za 450e sa 12m garancije. Ako neko ima preporuku za proverenu prodavnicu ili prodavca, neka mi posalje link u PM
 
^ako ti neko od njih da cak i sken ili neki vid racuna iz EU, mozes i sam da ostvaris garanciju (jeste cimanje, ali ostvariva je). Van toga, neka neko preporuci coveku na PM, a moze i meni za OP7 prodavca koji provereno resava reklamaciju :)

Sto se ROMa tice, ne zahteva Root, ali zahteva OEM Unlock i Custom status, sto ti dodje bas ono sto mozda pravi problem za garanciju.
 
Note 9, nije baš nov ali imaš garanciju i sve. Dobijaš bolju kameru, daleko bolju bateriju, stereo zvuk...ma sve kad bolje razmislim :) Pošto gledaš već ove velike telefone, reko da predložim [emoji23]

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Note 9 mi je bas cigla, ima ga par ljudi u mom okruzenju. Zbog dimenzija sam i najvise zagrizo za p30, nekako je bas skladan u ruci a i mobilni nosim u dzepu, a mi9 zbog cene, sd855 i dobrih kamera sa gcamom. OP7 nisam video uzivo, samo sam ga uzeo u razmatranje kad sam dobio preoruku kolega u ovoj temi. Ako je i on kocka kao note9, onda knjiga opet spada na dva slova :)
 
Nazad
Vrh Dno