Šta je novo?

4k monitor, koji od ova dva?

oogabooga

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
690
ima neko iskustva, sa ova dva monitora, cene su im prilicno niske, a ne bih bas mnogo da se izuvam za monitor, a opet voleo bi da imam 4k monitor...:

1.SAMSUNG LED 28" U28E590D Ultra HD - LU28E590DS/EN 28", TN, 3840 x 2160 4K UHD, 1ms

ili

2.AOC 28 U2879VF LED 4K UHD Monitor

hvala
 
Bolje uzmi bolji 1440p monitor, IPS ili VA(zavisno za sta ti treba), a ne TN.
4k je glupost na 28", vise mana no prednosti.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ima li neko iskustvo sa monitorom LG 34UM88C-P.
Ako sam uspeo da primetim dobro, razlika između tog modela i modela 34UM88P je samo u Thunderbolt portu?
Monitor se ne bi koristio za igre i filmove.

Sent from my Mi 9 SE
 
+1
IPS model imam vec duze vreme i prezadovoljan sam


Sent from my iPhone XR using Tapatalk
 
zavisno od scenarija upotrebe da razmisliš i o 34" ultravajdu (ispod ultravajd nema poentu,pričam iz sopstvenog iskustva,uzeo 29" i vratio,sa 34kom sam zadovoljan,voleo bih para da imam za veći).za surf je neuporedivo bolje rešenje jer imaš faktički dva monitora u jednom,plus stranice automatski bolje skaliraju jer ih svi optimizuju za fonove.drugu površinu možeš da koristiš i za video,opcija je skoro beskonačno...

u međuvremenu sam imao i taj aoc ali VA verziju (jer su meni daleko bitnije crne) i bratanić mi ga uzeo. :) jako lepo radi monitor,naročito za te pare,on je i dalje prezadovoljan sa istim.
 
onda 2k 32" tj standardni AOC (va ili ips model,biraš šta ti više odgovara) je daleko bolje rešenje.

ali ja zaista ne vidim poentu u povecavanju velicine monitora sa povecavanjem rezolucije..... imam braviu 55" 4K tv, koja jako dobro reprodukuje sliku u gaming modu bilo sa ps4 pro ili sa PC da pustim...... ja definitivno kad igram bf1 online, sa strane ni ne vidim protivnike, ne odgovara mi veliki vidokrug, isto tako mislim da mi ni ultra wide ne bi nista doprineo po tom pitanju, da pola protivnika garant ne bi ni primetio..... drugo, veci monitor sa vecom rezolucijom, opet dobije otrpilike istu velicinu pixela kao na manjem u 1080p, i uopste mi nije jasno sta dobijem sa tim...., kontam da bi bolje video razliku izmedju 1080p i 1440p na istoj velicini monitora, nao npr 24" ili 27"..... 32" mi je mnogo i morao bi propisno da se udaljim od njega.....
 
ja na mom ultravajdu nemam takvih problema a sedim na pola metra a tek nemam i nisam imao na bilo kakvom 16:9 pa i većem od 32".gustina je sasvim dovoljna na 32" naravno uvek je veća bolja ali npr meni koji nemam nikakve dioptrije i aktivno provodim vreme na 27" 4k na poslu dakle znam kako izgleda velika gustina je bilo sasvim okej 2k na 32".

u šuterima pogotovo veći displej bar meni je uvek bolji,prosto lakše,više i brže vidim protivnika,lakše nišanim...na ultravajdu možeš da skaliraš u 16:9 čak i manje ali okej,ako kupuješ monitor samo zbog bf1 i nećeš da pomeraš oči onda jasno,bile bi bačene pare.

moguće da sam ja na dual monitor setapu se navikao a moguće da prosto imaš bezrazložan otklon...naruči sa neta,imaš 14 radnih dana da vratiš prosto kao neodgovarajuć i da ti odmah bez priče vrate pare pa vidi dal' ti odgovara.
 
A sto ne bi uzeo 1440p monitor 27 ili 32 inca. 4k monitor jeste da je na toj rez. predobro, ali cim bi spustao u igrama van nativne rezolucije slika bi ti bila krs, a slaba ti je 1070 za igranje u 4k
 
onda 2k 32" tj standardni AOC (va ili ips model,biraš šta ti više odgovara) je daleko bolje rešenje.

Moze li pomoc oko ovoga :
-VA ima bolji kontrast tj crnu
-IPS ima bolje uglove gledanja i prikaz boja

Gresim li, ili postoji jos nesto bitno ?
 
Ne mora da znaci da svaki IPS ima bolje boje od VA... Prethodni Lg 235v koji je ips panel ni blizu nije po kvalitetu slike i boje sa ovim Omenon VA sto sad imam. Crna bolja na VA a uglovi gledanja jesu nesto bolji na IPS.... Treba to videti uzivo i proceniti sta je bolje.
Gledam sad kad bih menjao monitor najbitnije bi mi bilo da je 144hz ili jos vise a sad dal je Va ili Ips slicno je to sve bar meni.
 
Poslednja izmena:
OK, mislio sam kod istog modela monitora, kao na primer ovaj AOC od 32".
Ne bih poredio 2 razlicita modela kao npr. taj LG i Omen.
 
A sto ne bi uzeo 1440p monitor 27 ili 32 inca. 4k monitor jeste da je na toj rez. predobro, ali cim bi spustao u igrama van nativne rezolucije slika bi ti bila krs, a slaba ti je 1070 za igranje u 4k

veruj mi da sam cak prijatno iznenadjen na Braviji, kako BF1 radi u 4K, iskljucio AA, koji ga je klao definitivno, 90% podesavanjima su mi na high/ultra, igra u 4K radi na 60-65fps konstantninh..... i konacno mi je grafa nategnuta bas kako treba na 99%

ali ja definitivno imam problema sa velicinom ekrana, da li sam corav ili ne, ali X puta mi se desilo da jednostavno ne vidim protivnike, kad zavrsim, pogledam snimak, jer uvek snimam fajtove, i prosto se iznenadim koliko ih ne vidim kad utrcavaju u vidokrug sa strane..... dok na 24" takvih problema nemam
 
Moze li pomoc oko ovoga :
-VA ima bolji kontrast tj crnu
-IPS ima bolje uglove gledanja i prikaz boja

Gresim li, ili postoji jos nesto bitno ?

Kod konkretnog modela bolje se pokazao IPS panel, daleko manje problema i reklamacija je bilo tada kad sam ga kupovao. Iskreno sam vise bio za VA jer obozavam kontrast tj crnu boju na OLED ekranima na mobilnim telefonima, ali samo zbog tih problema se odlucio za IPS i zapravo je sasvim ok kontrast i na njemu.


Sent from my iPhone XR using Tapatalk
 
gledao sam oba i imao va verziju,i dok je ips bespogovorno više utegnut generalno i va nije ludilo sa bojama meni za moje potrebe (horori najviše,najšarenija igra koju igram je stalker pa vam je sve jasno) ips ma kakav god je faktički neupotrebljiv.

sa druge strane da igram npr witchera ili sl ips bi bio daleko bolji...nema generalnog pravila.
 
Nazad
Vrh Dno