Šta je novo?

Kolor laserski štampač za kućnu upotrebu

etrarkia

Cenjen
Učlanjen(a)
03.10.2009
Poruke
0
Poena
150
Razmišljam o kupovini kolor laserskog štampača i kako nemam iskustva sa njima, nalazim na različite informacije.

Ukratko, treba mi da povremeno odštampam neke manje lične knjižice u boji, od po 50-60 stana, u nekim tiražima od po 10-20 komada. Format A4 ili A3, nije mi toliko bitno.
Da ne ulazum u ekonomsku isplativost ovakvog korišćenja i kupovine, samo ću reći da bih ga radije kupio nego jurio uslužnu štampu na drugom mestu. Jeftinije me košta nego uslužno živciranje i brloženje.
To znači da bih jedan mesec odštampao 500 strana, a narednih 5 ne bih ni jedan npr. Ovo napominjem jer sam pročitao da može da se desi da toneri zapeknu, da se zapuše usled nekorišćenja?!
Pa sam na drugom mestu pročitao da se iz tog razloga kupuju tzv. LED laserski štampači... da bih došao do toga da više nisam siguran da li je, ukoliko je sve to tačno, pametno uopšte i kupovati ga?
Ako neko ima pojašnjenje ovoga, molio bih iz svog iskustva.

Budžet do 50.000rsd.
Bitno mi je da dobro sarađuje sa neoriginalnim tonerima, da za četiri tonera ne moram da platim cenu još jednog štampača.
Da daje dobar otisak u koloru, približan kvalitetu otisaka u prosečnoj digitalnoj štampariji.
Idealno, da može da odštampa i na nekom polukartonu ili kartonu (200-220g), za npr. korice.
Dupleks štampa.

Wifi, Lan i ostalo mi je nebitno, stajao bi u sobi na stolu pored računara, tako da je svejedno.

Unapred hvala.
 
Nazad
Vrh Dno